kłopot z kominkiem

Komin jest nieodłączną częścią systemu ogrzewania i wentylacji - odprowadza spaliny i dym wytwarzany przez domowy sprzęt. O tym jaki wybrać komin zależy od sposobu ogrzewania domu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się wszystkiego o systemach kominowych koniecznie wejdź do tego działu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

sslawek
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2010, 19:44
Lokalizacja: Wrocław
kłopot z kominkiem

autor: sslawek » 28 gru 2010, 19:57

Witam od roku jestem szczęśliwym (nie-) użytkownikiem kominka w moim domku. kominek jest z płaszczem wodnym. Ostatnia zima była testem domku, wybiłem dodatkowy otwór wentylacyjny, który zamurowała ekipa fachowców ponieważ było zero cugu zero palenia. W międzyczasie dwa razy kupowałem drewno, wzywałem kominiarza i takie tam problemy. W domu często było ciemno od dymu. Ten sezon rozpocząłem już jako mistrz palenia w kominku drewno sezonowane, komin przeczyszczony można powiedzieć wzorowo, ale problemy te same. Poradzono mi zamontować strażaka tego obrotowego początkowo było lepiej drzewo wolniej się paliło, nie było dymu ale po ok. 2 tyg. problem powrócił. Fachowiec z firmy kominkowej polecił docieplić komin bo jest zimny i jest cofka dymowa. Na razie nie chciałbym podejmować się tego tematu. Jakie macie pomysły na mój wspaniały kominek :P

samouk
Re: kłopot z kominkiem

autor: samouk » 05 sty 2011, 21:17

Skoro FACHOWIEC z firmy kominkowej podczas wizji lokalnej niewiele ci pomógł, to chyba nas, skromnych forumowiczów uważasz za jasnowidzów (tym bardziej, że twoje informacje są nader skąpe dla postawienia diagnozy "na odległość"). Chodzi mi głównie o takie szczegóły, które można jedynie ustalić na miejscu, a które dla ciebie w tej chwili mogą być nieistotne (np. napowietrzanie kominka, rozwiązania wentylacji w domu i t.p.).

MistrzJan
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 968
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:20
Lokalizacja: Brwinów Milanówek 506391113
Re: kłopot z kominkiem

autor: MistrzJan » 05 sty 2011, 22:10

Doprowadż powietrze z zewnątrz do komory spalania i będzie ok. Jan.


Wróć do „Kominy, Systemy kominowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów