Wylot spalin przez ścianę

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

andreoz
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 23 lip 2008, 12:47
Wylot spalin przez ścianę

autor: andreoz » 19 lis 2010, 20:11

Witam
Zacznę od tego że nasz om już stoi od dawna, tylko nam się teraz zmienia myślenie na temat urządzania wnętrza:)) A dokładnie sprawa dotyczy zastosowania wyrzutu spalin przez otwór w ścianie. Jak budowaliśmy dom to panowaliśmy piecyk gazowy do CWU w łazience tam też tzn w kominie łazienkowym była wstawiona rura z nierdzewki na odprowadzenie spalin. Teraz nam się zmieniło i chcemy piecyk zamontować w kotłowni tylko że tam nie ma rury w kominie przystosowanej do odprowadzenia spalin gazowych. Słyszałem że jeżeli moc piecyka nie przekracza 23 kW to spaliny można wyprowadzić przez ścianę boczną.
Ktoś to może potwierdzić?
Pozdrawiam
Andrzej

Awatar użytkownika
luxus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 457
Rejestracja: 22 gru 2007, 20:29
Lokalizacja: CK
Re: Wylot spalin przez ścianę

autor: luxus » 29 gru 2010, 18:28

zgadza się . jesli sprawa dotyczy budynku jednorodzinnego to jest mozliwośc zamontowania kotła z tego co pamietam do 21 kW z wyrzutem przez ściane zachowując odpowiednie odlegości od otworów. pozdrawiam

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Wylot spalin przez ścianę

autor: Bolas » 09 sty 2011, 18:57

Ja każdorazowo proszę o opinię kominiarza który zajmuje się danym terenem i który będzie robił odbiór kominiarski czy ma jakieś zastrzeżenia. Za wizytę skasuje jakieś 50zl albo i nic ale za to wiem na czym stoję.


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów