Panele na podczerwień?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

prom
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 27 lis 2010, 21:19
Panele na podczerwień?

autor: prom » 27 lis 2010, 21:24

ostatnio tak się zastanawiam nad tzw ogrzewaniem podłóg na podczerwień. Podobno nie jest to drogi interes a podobno bardziej ekonomiczny. Nie bardzo sie na tym znam wiec ciekawi mnie czy ktoś z was sie orientuje?

Przemek
Re: Panele na podczerwień?

autor: Przemek » 01 gru 2010, 8:57

napisz coś więcej a ten temat

Wavin Metalplast-Buk
Aktywny
Aktywny
Posty: 179
Rejestracja: 15 sty 2009, 13:51
Lokalizacja: Buk
Kontaktowanie:
Re: Panele na podczerwień?

autor: Wavin Metalplast-Buk » 10 gru 2010, 15:38

Wavin nie posiada systemu do ogrzewań na podczerwień. Należy skontaktować się z firmami zajmującymi się tego typu systemami i rozwiązaniami.

Tomaszek1987
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 maja 2011, 12:32
Re: Panele na podczerwień?

autor: Tomaszek1987 » 06 maja 2011, 12:35

JA już od kilku lat użwyam paneli na podczerwień, ale takch do zawieszenia na ścianie i do postawienia na podłodze. Kupowałem na www. infrapanel.pl. Jestem z nich bardzo zadwowolony . Rachunki mam o jakies 200zł niższe niż wcześniej. Moim zdaniem to powinien być przewodni sposób ogrzewania, a jest zbyt malo rozreklamowany. Sam dowiedziałem się przypadkiem. Ale polecam

KAWI
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2011, 9:01
Re: Panele na podczerwień?

autor: KAWI » 28 paź 2011, 9:14

Ja kupiłam przez internet :)
Przez stronę grzejnikinapodczerwien.pl - chyba najtaniej, z tego co sprawdzalam. I tez jestem zadowolona. Koszty za ogrzewanie o jakies 100-200 zł niższe, niż dotychczas ( a że mam 3-stronne mieszkanie narożne na parterze to potrzebuję sporej dawkę ocieplenia ). Panel wygląda znacznie lepiej i nowocześniej niż kaloryfey czy grzejniki, bo jest cieńszy i estetyczniejszy.
POLECAM :D

Tanie-Grzanie
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 14 paź 2011, 8:56
Re: Panele na podczerwień?

autor: Tanie-Grzanie » 04 lis 2011, 12:50

No dobrze,ale co to konkretnie daje i jakie są plusy? Jeżeli macie taki system,to napiszcie ile trzeba na to mniej więcej przeznaczyć,jakie są koszty.

Jechor
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 lut 2012, 14:39
Re: Panele na podczerwień?

autor: Jechor » 24 lut 2012, 9:44

Napisałem taka dług aodpowiedź i mi sie kurcze skasowała :/

To napisze jeszcze raz :

Mnie takie panele dały bardzo dużo : Cała instalacja kosztowała mnie ok. 7 tysięcy zlotych, mieszkanko mamy ok. 42 m2 z słabą izolacją. Za opłaty miesięczne przy takim normalnym grzaniu gdzie mozna chodzic w krótkim rękawku wychodzą nas średnio 120zł ale to nie istotne , bo tak jak juz gdzies na forum pisałem największą ich zaleta jet to, ze w pomieszczeniu jest tak przyjemnie ciepło jak sie przebywa w słoncu w lato, a że moja żona jest potwornym zmarźluchem i maniaczka opalania to odkąt mamy te panele to praktycznie w ogole sie nie rusza z domu :D Wczesniej to traktowała dom jak hotel to tu z kolezankami to tam eh , a teraz mam ja ciagle przy sobie i nawet na sile sie jej z domu nie da wyciagnąc :D Tak więc dziekuje bardzo firmie z Chorzowa że poleciła mi takie ogrzewanie ;D gdyby nie wy to zapomnialbym jak wygląda wasna żona :D THX :D he

gienek118
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 05 kwie 2013, 11:49
Re: Panele na podczerwień?

autor: gienek118 » 05 kwie 2013, 12:12

Mam zamontowane panele podczerwieni firmy infraredpanel, tak pisze na pudełkach.Jestem z nich zadowolony bo wyglądają super i koszty ogrzewania nie są za wysokie.Mieszkanie 49m2 to jakieś 250zł miesięcznie to nie tak źle bo to rachunki za ogólny koszt prądu.2 zimy na podobnym poziomie zużycia ale teraz kwiecień dojdzie więc będzie więcej. Strona gdzie można kupić te panele to www.infraredpanel.pl są jeszcze www.ogrzej.pl ale ta pierwsza na pewno sprzedaje infraredpanel w tej nowej technologi nano.Są cienkie i ładnie wyglądają na ścianie.Firma jest z podkarpacia.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Panele na podczerwień?

autor: Enerbau » 06 kwie 2013, 12:46

Ile tych paneli i o jakiej mocy zostało zainstalowanych. W jakich pomieszczeniach i w jakim miejscu?

AdiK
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 333
Rejestracja: 20 sty 2013, 17:47
Re: Panele na podczerwień?

autor: AdiK » 06 kwie 2013, 14:11

gienek118 pisze:Mam zamontowane panele podczerwieni [...] Są cienkie i ładnie wyglądają na ścianie.Firma jest z podkarpacia.

bardzo się cieszymy z Twojego szczęścia, możesz wrzucić na forum jakieś zdjęcia z Twojego mieszkania, bo wszyscy jesteśmy bardzo ciekawi jak te panele się prezentują, zdjęcia możesz wrzucić w tym wątku, albo pod Twoim postem w temacie "Ogrzewanie Podczerwienią" albo możesz założyć jakiś nowy temat... o ogrzewaniu podczerwienią na tym forum nigdy za dużo...

makaron82
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2014, 22:48
Re: Panele na podczerwień?

autor: makaron82 » 28 sty 2014, 13:30

witam postanowiłem tutaj napisać,bo generalnie mało jest w internecie rzetelnych informacji na temat paneli na podczerwień, sam szukałem przed zakupem i znalazłem niewiele, przeważnie zachwalanie przez sprzedawców, którzy podszywają się pod użytkowników panel. Jestem posiadaczem paneli od 3 miesięcy więc mogę już coś napisać na podstawie własnych doświadczeń, zaznaczam że to moja własna opinia. Posiadam 4 panele 800W w mieszkaniu stara kamienica 28m2. Panel w małym pokoiku, dwa panele na pokój z aneksem kuchennym i jeden lustrzany w łazience. Teraz na przejdę do konkretów. Panele niby dają jakieś ciepło gdy pod nimi stoimy rzeczywiście czuć przyjemne ciepło,ale to w zasadzie tyle niby termostat pokazuje odczuwalną temperature na poziomi 22 stopni ale wogóle tego nie czuć w mieszkaniu jest poprostu zimno teraz kiedy są duże mrozy panele nie są w stanie nawet dogrzać mieszkania do tych rzekomych 22 stopni. Osobny temat to rachunki, nie liczyłem że będzie to 150 zł jak deklarował sprzedawca, miałem nadzieje że zmieszcze się w 200-250 zł, niestety rachunki za prąd po zamaontowaniu paneli wzrosły ze 120 zł na 450-500 zł za miesiąc dodam że panele ustawione sa na grzanie do 16 stopni gdy nikogo nie ma w domu tak wiec wiekszosć dnia gdy jestesmy to na 22 stopnie. Podsumowująć,ja osobiście drugi raz bym się nie zdecydował.Wmieszkaniu zimno i bardzo duze rachunki jak na tak małe mieszakanie w przyszłym roku poszukam innego rozwiązania mimo że zainwestiwałem w to niemałe pieniądze.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Panele na podczerwień?

autor: Bolas » 28 sty 2014, 15:36

A kto ci powiedział że przy zapotrzebowaniu rzędu 110W/m2 będzie tanio?
4 panele po 800W daje 3,2kW na twoje niecałe 30m2 i nie starcza czyli można śmiało przyjąć że zapotrzebowanie w twoim mieszkanku to ponad 110W/m2. Prosta matematyka i fizyka. Kidy zużyjesz więcej energii jak będziesz biegł pod górkę czy z górki?


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 204 gości

Gotowe projekty domów