SŁABE OGRZANIE DOMU - PRZYCZYNY

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Justyna185
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2010, 23:05
SŁABE OGRZANIE DOMU - PRZYCZYNY

autor: Justyna185 » 24 lis 2010, 23:21

Witam! Mam stary piec centralny w domku jednorodzinnym. W tym roku pale w nim węglem typu groszek, ale zauważyłam ze w piecu długo się rozpala i temperatura na piecu wolno rośnie. Dobija maksymalnie do 60 stopni przy uchylonych drzwiczkach i dalej nie chce ruszyc w góre. Jak przychodze do domu z pracy temp. w domu wynosi 13 stopni, jak rozpale to po dwóch godzinach wzrasta zaledwie do 16-17 stopni. Dziwi mnie to gdyz w zeszłych latach jak sie rozpaliło na ful to w domu było bardzo ciepło. Teraz jak sie rozpali jest zimno :(
Co moze byc przyczyna słabego ogrzania domu? Czy jest to wina węgla czy moze zanieczyszczony jest piec albo komin? Prosze o fachowe porady, gdyz kompletnie sie na tym nie znam, a marzne juz którys dzien z rzędu. Z góry dziękuje za pomoc :)

Samanta007
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 gru 2010, 14:32
Re: SŁABE OGRZANIE DOMU - PRZYCZYNY

autor: Samanta007 » 05 gru 2010, 15:03

witam,
mam podobny problem z moim piecem :?
komin został "przeczyszczony" (przez kominiarza), to samo tyczy się takiego małego wylotu łączącego piec z kominem... nie wiem czy będziesz wiedziała o co mi chodzi....
kaloryfery też są odpowietrzone.. no i jak przychodzi do palenia, to na dole są zimne, bądź lekko ciepłe, a u góry ciepłe...
w poprzednich latach wszystko działało bez problemu, a w tym roku tragedia... powietrze w pokojach ledwo dochodzi do 15 stopni, a przy piecu, termometr wskazuje ledwo 60 i to jeszcze przy uchylonych drzwiczkach..
mało tego to podczas dorzucania opału, dym wydobywa się na zewnątrz, tak jakby komin był źle "przeczyszczony".
nie wiem co jeszcze można zrobić, aby poprawić ogrzeanie :cry:

Max van dal
Aktywny
Aktywny
Posty: 150
Rejestracja: 15 sty 2010, 13:52
Re: SŁABE OGRZANIE DOMU - PRZYCZYNY

autor: Max van dal » 09 gru 2010, 9:47

Proste :) piękne wchłanianie energii mają ściany :D do 13 st :)
60st na kotle i źle grzeje :D
w mojej ceramicznej jaskini z starymi oknami jest cieplej piec 17kW drewno
tem max 95 st bez niczego 300 L pojemność układu !
rury gdzie niegdzie fi 60

fpz
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 681
Rejestracja: 22 sie 2007, 13:57
Lokalizacja: Warszawa
Re: SŁABE OGRZANIE DOMU - PRZYCZYNY

autor: fpz » 09 gru 2010, 22:08

Max van dal pisze:Proste :) piękne wchłanianie energii mają ściany :D do 13 st :)
60st na kotle i źle grzeje :D
w mojej ceramicznej jaskini z starymi oknami jest cieplej piec 17kW drewno
tem max 95 st bez niczego 300 L pojemność układu !
rury gdzie niegdzie fi 60

I to ma być porada.
Uderzcie do Jareckiego na priv on może pomóc. Ja bym obstawiał jakość opału. Zwróćcie uwagę czy przypadkiem nie macie sadzy dużo w piecu.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości

Gotowe projekty domów