Czym ocieplić strop betonowy

Stropy są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych, które oddzielają kondygnacje budynku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zbudować, wyciszyć i ocieplić strop koniecznie zapoznaj się z tym działem.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

tom77
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2010, 14:39
Czym ocieplić strop betonowy

autor: tom77 » 15 wrz 2010, 15:31

Witam. Jestem tutaj nowy i potrzebuję fachowej porady. Mam zamiar ocieplić strop na poddaszu tylko nie wiem jaką metodą. Strop jest betonowy, poddasze nieużytkowe, dach nieocieplony.

orp
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 13 sie 2010, 6:34
Lokalizacja: Tarnów
Re: Czym ocieplić strop betonowy

autor: orp » 27 paź 2010, 6:33

Poczytaj sobie o perlicie ekspandowanym (użyj go jako podsypki) i wylej na to lekką termoizolacyjną wylewkę Izocer B-600. Każda jedna firma wykona Ci to bez problemu a o szczegóły pytaj producenta Certech z Niedomic. Pozdrawiam

wito-pc
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 913
Rejestracja: 20 lut 2010, 18:31
Lokalizacja: Czeladż
Re: Czym ocieplić strop betonowy

autor: wito-pc » 27 paź 2010, 6:43

A w przyszłości co będzie na tym poddaszu?
Cezar

BudowaZaGrosz
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 07 gru 2010, 9:21
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:
Re: Czym ocieplić strop betonowy

autor: BudowaZaGrosz » 07 gru 2010, 10:43

Sugeruję styropian EPS grubość 10 - 15 cm oraz wykończenie wylewką, lub płytą wiórową lub pilśniową np. Steico therm 20.
Szczegółowy opis na stronie:
-www.austrotherm.pl/front_content.php?idart=988

Korzystnym i niepalnym rozwiązaniem jest wełna mineralna:
- granulat np. Granrock szczególnie dla stropodachów wentylowanych
- lub płyty wełny mineralnej np. Megarock grubość minimum 10 cm, izolacja wykończona podobnie jak przy styropianie

Awatar użytkownika
MrTomst3R
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 03 paź 2010, 15:47
Lokalizacja: Opoczno
Kontaktowanie:
Re: Czym ocieplić strop betonowy

autor: MrTomst3R » 24 sty 2011, 22:26

Mam pytanie...
Mam strop betonowy na to 3x5cm styropianu i na tym folia. Niestety zima szybko złapała i nie zdążyliśmy zrobić wylewki. Więc póki co jest folia. Ale ma być taka struktura jak napisał wcześniej kolega lukasz860910.
Pojawił się jednak problem... W pewnych miejscach, pokojach pojawiła się wilgoć na ścianach... Ja jestem w delegacji za granicą, żona mieszka w tym domu od lata. Dopiero zaczynamy użytkować ten dom. Wysłałem ją na poddasze, podniosła folię i mówi mi że jest tam (pod nią) pełno wody, pary wodnej.
To rozległy dom parterowy, z mechaniczną wentylacją. Niestety żona wyłączyła ją na okres zimowy bo "szkoda" jej ciepła. Więc może wilgoć z domu skrapla się na folii?
A może folii nie powinno być? Lub inna...
Sam już nie wiem. Za dwa tygodnie lecę do Polski to może sam bardziej coś zobaczę...
Poddasze jest nie mieszkalne, strych. Dach odeskowany, papa podkładowa i gonty bitumiczne.
Pewien kolega (raczej nie ma za bardzo wiedzy budowlanej) podsuwa mi myśl że zbyt późno zaczęto prace i strop (beton) zdążył zamarznąć (?!) i teraz oddaje wilgoć...
Irisz but Polish :P


Wróć do „Stropy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Proximic [Crawler] i 19 gości

Gotowe projekty domów