ogrzewanie gazem ze zbiornika - jakie koszty? jaka firma?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

jayzet71
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 03 wrz 2006, 19:13
ogrzewanie gazem ze zbiornika - jakie koszty? jaka firma?

autor: jayzet71 » 09 wrz 2006, 14:31

proszę pomóżcie wybrać firmę (jakie macie doświadczenia); ile będę płacił za ogrzewanie (dom 150m2, ściana beton komórkowy 24 cm+10cm styropian, podłogo 10cm styropian) rocznie.

Krzysztof
Aktywny
Aktywny
Posty: 247
Rejestracja: 03 lut 2005, 14:58
Lokalizacja: Warszawa

autor: Krzysztof » 20 wrz 2006, 12:56

avanta.pl

To firma, która zajmuje się kotłami CO kondensacyjnymi - miałem dużą styczność, i jestem zadowolony.

Od znajomych, którzy mają butle na podwórku słyszałem, że różnica kaloryczności jest mała, cena za duża, i ogólnie taniej postawić kocioł na paliwa stałe - ile dokładnie zapłacisz - niewiem - zależy od ilości okien, ocieplenia na stropie, wentylacji...

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 20 wrz 2006, 14:03

Narazie stać Cię zapewne będzie, a parę lat rachunki znacznie spadną.

marek1970-36
1 - ostrzeżenie!
Posty: 58
Rejestracja: 24 wrz 2006, 11:03
Lokalizacja: Gdynia

autor: marek1970-36 » 24 wrz 2006, 19:15

Żródło energi do ogrzewania jest drogie,natomiast kotłownia jest w cenie normalnej kotłowni gazowej na gaz ziemny.Przy rozliczeniu miesięcznym oferownym przez dostawcę gazu warto się zastanowić.Mozna zainstalować bardzo wydajne sprawne kotły kondensacyjne.Jeśli np. jest jeszcze kominek z płaszczem wodnym i kolektory słoneczne na dachu to kotłownia gazowa może być tylko wspomagajaca i dająca konfort.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 190 gości

Gotowe projekty domów