Wytrzymałość rur

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

boguś43
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2010, 19:08
Lokalizacja: z daleka
Wytrzymałość rur

autor: boguś43 » 13 lis 2010, 20:33

Witam. Mam pewien problem. Otóż będę oprowadzał wodę z drenażu do rowu rurami 160mm i grubości 3,2mm (kanalizacyjnymi). Rury będą na głębokości ok 40-50cm. Niestety nie wiem czy po przysypaniu ziemią wytrzyma ona przejazd np. ciężarówki ze żwirem. Co prawda nad nią nie będzie drogi ale dopóki jednak trwa budowa będzie na to narażona. I nie wiem czy obsypać ją kamieniami, czy obetonować czy zabezpieczyć ją w inny sposób.

Alibaba
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 765
Rejestracja: 15 lip 2008, 7:20
Re: Wytrzymałość rur

autor: Alibaba » 14 lis 2010, 9:57

A nie lepiej na tym kawałku położyć rurę typu: K2K lub Pragma?

Kraqers
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 03 cze 2010, 17:35
Re: Wytrzymałość rur

autor: Kraqers » 14 lis 2010, 11:37

Na przejazd tylko rury typu sn8 inaczej typ ciezki sa to rury duzo mocniejsze i scianka 4,7mm nie mniej na przejazd lita. Inaczej nie probuj

Awatar użytkownika
tomo209
Aktywny
Aktywny
Posty: 173
Rejestracja: 05 gru 2008, 15:40
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń
Kontaktowanie:
Re: Wytrzymałość rur

autor: tomo209 » 29 lis 2010, 21:41

W czasie moich praktyk spotkałem się z taką sytuacją. Chciano zaoszczędzić trochę grosza i zastosowano zwykłą rurę kanalizacyjną. Była umiejscowiona ok 80 cm pod poziomem terenu. Wszystko ładnie pięknie, budowa niemal ukończona, ułożona kostka brukowa, picuś glancuś gdy nagle okazuje się że przez rurę nie ma przepływu. Jakaś większa ciężarówka pod wpływem swej masy zgniotła rurę. Jak łatwo się domyśleć już nie było tanio i pięknie kolorowo. Zrywanie kostki, wykop, trudności z wymianą, zagęszczaniem, ponownym ułożeniem kostki. Kosztowało duuuuuuużo więcej niż zaoszczędzono.
"Kto oszczędza płaci dwa razy"
Pozdrawiam Tomasz


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów