Montaż drenażu

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

gerdzio
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 29 lis 2009, 13:38
Montaż drenażu

autor: gerdzio » 31 paź 2010, 15:20

Posiadam szambo 2-komorowe 8000tys litrów. Czy ktoś może mi powiedzieć jak prawidłowo wykonać drenaż , tak aby rury się nie zapychały.Czy założyć jakiś filtr ,czy jakąś siatkę.Na jakiej wysokości zamontować rury drenarskie w szambie. Rura kanalizacyjna wchodzi do szamba 70 cm od powierzchni ziemi.Dziękuje i pozdrawiam :D

wiwa
Aktywny
Aktywny
Posty: 182
Rejestracja: 23 sie 2010, 22:22
Lokalizacja: Warszawa
Re: Montaż drenażu

autor: wiwa » 02 lis 2010, 21:41

A jak są połączone te 2 komory, rurą przy dnie, czy u góry?
wiwa

gerdzio
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 29 lis 2009, 13:38
Re: Montaż drenażu

autor: gerdzio » 03 lis 2010, 14:10

U góry jest otwór o średnicy 100 milimetrów :D

wiwa
Aktywny
Aktywny
Posty: 182
Rejestracja: 23 sie 2010, 22:22
Lokalizacja: Warszawa
Re: Montaż drenażu

autor: wiwa » 03 lis 2010, 17:32

Jeśli tak jest, to do drugiej komory nie powinny przedostawać się części stałe, ew. będą się dostawać części pływające. Możesz rurę drenarską wyprowadzić z drugiej komory. Ja zastosowałabym kolano z kawałkiem rury, tak aby ścieki odprowadzane były spod powierzchni, aby zanieczyszczenia pływające nie dostawały się do drenażu. Można na końcówkę założyć siatkę o dość sporym rozstawie oczek.
wiwa

gerdzio
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 29 lis 2009, 13:38
Re: Montaż drenażu

autor: gerdzio » 03 lis 2010, 18:08

Dzięki za podpowiedz. Mam jeszcze jedno pytanie Czy można zamątować rurę drynarską bez obsypywania żwirem, bo na moim terenie jest żółty piach.Słyszałem opinię ,że drynaż położony na piach po pewnym czasie się zamula i nie działa . Jeżeli wiesz jak prawidłowo to zrobić proszę o radę .Czy w otworze 100 milimetrów nie powinny być założone kolanka w dół na obie komory ,żeby duże fragmenty odpadów nie przedostawały się do drugiej komory .Z góry dziękuje i pozdrawiam :D

wiwa
Aktywny
Aktywny
Posty: 182
Rejestracja: 23 sie 2010, 22:22
Lokalizacja: Warszawa
Re: Montaż drenażu

autor: wiwa » 04 lis 2010, 17:00

Drenaż trzeba obsypać grubym żwirem, aby poprzez oczka które są na rurach ni dostawały się drobne cząstki. Rurę można owinąć geowłókniną. Można też kupić rury drenarskie w oplocie z włókna kokosowego lub z innego materiału. Najlepiej wejdź na stronę jakiegoś producenta rur drenarskich i może będzie przykładowy rysunek zasypki drenażu.
Ja mam takie rysunki, ale nie wiem jak ci wysłać.
wiwa


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów