Jak zepsuć lodówkę???

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem nowej pralki czy telewizora, a nie wiesz co wybrać, poradź się innych forumowiczów i wybierz najlepszy dla siebie model. Tutaj znajdziesz informacje o najnowszych produktach RTV i AGD.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

darioosheck
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 22 lip 2010, 14:05
Jak zepsuć lodówkę???

autor: darioosheck » 22 lip 2010, 14:21

Może trochę dziwny temat, ale dla mnie ostatnią deską ratunku jest wasza pomoc. mam lodówkę ponad 1 rok od nowości.Od czasu zakupu zepsuła się juz 5 razy. Firma nie chce mi wymienić sprzętu, bo twierdzą, że lodówka jest zdatna do naprawy i co chwila wymieniają zepsute części. Psuje się po 2 razy ta sama część. Firma powiedziała mi, że wymiana jest tylko możliwa, jeśli technik stwierdzi niemożliwość naprawy lodówki, albo jeśli naprawa nie będzie się opłacała. Proszę o podpowiedź jak można zepsuć lodówkę, żeby nie było po tym śladu i żeby naprawa nie była już opłacalna, albo nie była juz mozliwa.
Proszę o pomoc jeśli ktoś wie, bo to dla mnie ostatnia szansa. Gwarancja kończy się za parę miesięcy, a wiem, że ona będzie się psuła w nieskończoność.

Awatar użytkownika
glazart
rekomendowany doradca
Posty: 46
Rejestracja: 14 lip 2010, 13:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: Jak zepsuć lodówkę???

autor: glazart » 23 lip 2010, 0:27

Przeczytaj instrukcje obsługi i postępuj odwrotnie do jej zaleceń. :)

darioosheck
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 22 lip 2010, 14:05
Re: Jak zepsuć lodówkę???

autor: darioosheck » 23 lip 2010, 5:39

niestety niezbyt jest to trafna rada

jacenty800
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 801
Rejestracja: 28 lut 2010, 19:07
Lokalizacja: włocławek
Re: Jak zepsuć lodówkę???

autor: jacenty800 » 23 lip 2010, 6:47

lodowke powinni wymienic juz przy max 3 zepsuciu.trza było niezgadzac sie na naprawe tylko rzadac wymiany.wiesz co to jest biuro obslugi klijeta?czytałes gwarancje?to wazna sprawa ja nie czytajac tez zatopilem pare zł.lekcja na przyszłosc dokładnie czytac przed zakupem gwarancje

darioosheck
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 22 lip 2010, 14:05
Re: Jak zepsuć lodówkę???

autor: darioosheck » 23 lip 2010, 7:12

Nie takie proste kolego. Samsung ma standardowe karty gwarancyjne i nie ma tam możliwości wymiany sprzętu po 3 zepsuciach, ani nawet przy pierwszym zepsuciu. Jeśli zepsuło ci się urządzenie SAMSUNGA w czasie gwarancji, to SAMSUNG musi ci to naprawić. Nie ma opcji wymiany. Tak jak napisałem, wymienią ci dopiero jak nie będzie już możliwa naprawa.
W każdym razie odradzam kupna lodówek Szajsunga, bo to pieniądze wyrzucone w błoto a przy tym serwis do d*py i działa na niekorzyść klienta

jacenty800
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 801
Rejestracja: 28 lut 2010, 19:07
Lokalizacja: włocławek
Re: Jak zepsuć lodówkę???

autor: jacenty800 » 23 lip 2010, 7:21

e no bez przesady a jak bedzie ci sie jeszcze 10 razy psula to za kazdym razem na pare dni bedziesz oddawał.?ja sie przejechałem na sprzecie metabo-tez gwarancji nie czytalem-za naprawe gwarancyjna musiałem jeszcze zapłacic.na stronie metabo pisza ze narzedzie w ciagu 4 dni u mnie a trwało 14.i towar z gornej połki.zgłos sie do działu konsumenta i sie dokladnie dowiedz..na moje oko jak zepsuje ci sie czesc za 10 zł i nie mozesz przez to korzystac ze sprzetu to towar uznaje sie za wadliwy i podlega gwarancji .nie moze byc tak ze 5 razy oddajesz na gwarancje i czekasz chodzby te czesci kosztoway razem 50 zl.oj zła reklama dla firmy

darioosheck
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 22 lip 2010, 14:05
Re: Jak zepsuć lodówkę???

autor: darioosheck » 23 lip 2010, 8:14

No właśnie się znowu mylisz. Byłem u rzecznika praw konsumenta i nie ma haka na coś takiego ze względu na zapisy w karcie gwarancyjnej. Nawet, gdyby mi się psuła 10 razy i co tydzień, to dopóki technik nie odnotuje w karcie gwarancyjnej, żę lodówka nie jest możliwa do naprawienia, doputy nie zostanie ona wymieniona. Wiem, że jest to nielogiczne i głupie, ale taka jest prawda, próbowałem już wszystkich sposobów. Na marne. Nie ma na to mocnych.
Jedyne co mi pozostaje, to robić Szajsungowi anty reklamę za ich chamstwo, co na pewno uczynię.

jacenty800
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 801
Rejestracja: 28 lut 2010, 19:07
Lokalizacja: włocławek
Re: Jak zepsuć lodówkę???

autor: jacenty800 » 23 lip 2010, 8:33

wiec pozostaje ci tylko siekiera.a antyreklama skuteczna jak narazie post obejzało ok 100 osob a to potecjalni klijeci

lava
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 03 lis 2009, 16:24
Lokalizacja: Kraków
Re: Jak zepsuć lodówkę???

autor: lava » 25 paź 2010, 12:19

Moja ciocia kiedyś też chciała zepsuś swoją lodówkę i po prostu wstawiała do niej np gorącą herbatę żeby zaczęła się rozmrażać. W końcu jej padła, ale nie wiem czy w Twoim wypadku, nie będą chcieli wymienić zepsutej części ;-)

Jacek Zawadzki
Re: Jak zepsuć lodówkę???

autor: Jacek Zawadzki » 03 sie 2011, 11:09

Wstawianie gorących rzeczy do lodówki działało ale w starych modelach, z tymi nowymi to najlepsze co możesz spróbować zrobić to sfajczyć silnik.

Filtreo
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 11 wrz 2012, 18:20
Lokalizacja: Skórzewo
Kontaktowanie:
Re: Jak zepsuć lodówkę???

autor: Filtreo » 12 wrz 2012, 8:24

No dokładnie- teraz ciężko jest popsuć lodówke wstawiając do niej np naczynia z gorącą wodą. Wydaje mi się,ze jeśli juz chcemy ja uszkodzić to nie tędy droga. Wyjmij filtr, rozmroź ja całkowicie i przewróć. Wtedy istnieje duża szansa,ze nie odzyska pełnej sprawności.


Pozdrawiam www.Filtreo.pl

ulik
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 27 cze 2011, 17:57
Re: Jak zepsuć lodówkę???

autor: ulik » 12 wrz 2012, 12:14

Teraz nawet nie ma po co gorącej wody do lodówki wstawiać bo większość modeli ma już funkcję No Frost

Awatar użytkownika
Steinfass
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 63
Rejestracja: 08 sty 2013, 13:30
Re: Jak zepsuć lodówkę???

autor: Steinfass » 08 sty 2013, 14:25

W niektórych starszych modelach by zepsuć lodówkę wystarczy ją położyć na nie ten bok, co trzeba. Dokładnie nie wiem na czym to polega, ale jak ostatnio przewoziłem lodówkę do mojego domku letniskowego, to w ten właśnie sposób udało mi się zepsuć swoją.

alek14
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 05 gru 2012, 16:40
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jak zepsuć lodówkę???

autor: alek14 » 10 sty 2013, 13:35

Chyba najdroższym elementem jest sprężarka, niestety nie wiem jak ją zepsuć w taki sposób aby technik się nie zorientował.
Determinacja jest wezwaniem budzącym ludzką wolę.


Wróć do „Sprzęt RTV i AGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości

Gotowe projekty domów