Disperyt tylko na styropian ?

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

exeter
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 308
Rejestracja: 07 paź 2010, 11:51
Lokalizacja: UK, londyn
Re: Disperyt tylko na styropian ?

autor: exeter » 23 paź 2010, 21:55

ach te porownania homeryckie tb.
Moze podeslesz jakis publikacje na temat dyfuzji pary wodnej w fundamentach. Zalozylem watek w dziale hydro-izolacje.
I jak dotad bez zadnego wpisu.
Uwazam ze masz braki w teorii I dlatego nie traktuje ciebie powaznie.
Twoje opisy wprowadzaja wiecej konsternacji niz wyjasnien.
Ale chyba autor watku jest usatyswakcjonowany I niech tak zostanie

kaszpir
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 28 lip 2010, 9:57
Re: Disperyt tylko na styropian ?

autor: kaszpir » 24 paź 2010, 9:57

Hmm ...

Czy jestem utysfakcjonowany ?

Czy ja wiem ?

Będę jak okaże się że macie rację i fundamenty będą suche i że mój wykonawca miał rację a nie jego "racja" wynikała z chęci oszczędności czasu i materiału (disperit).

Choć zapewne macie rację. Jak fundamenty zabezpieczymy ze wszystkich stron to nie ma szansy na nawet najmniejsze osuszenie fundamentów w przyszłości bo i jak ?

W moim przypadku będzie szansa. Ale jak to będzie w rzeczywistości to się okaże.

Po prostu przestraszyłem się bo wszędzie zalecają aby disperitem pokryć ścianę zewnętrzną a niektórzy idą jeszcze dalej i zabezpieczają fundamenty od strony wewnętrzej.

exeter
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 308
Rejestracja: 07 paź 2010, 11:51
Lokalizacja: UK, londyn
Re: Disperyt tylko na styropian ?

autor: exeter » 24 paź 2010, 11:06

nie wiem dokladnie co masz na mysli Odnosnie izolowania fundamentow od strony wewnetrznej.
Jesli masz na mysli sciany fundamentowe I fundamenty to musza miec dysperit w kazdym przypadku gdy ich konstrokcja bezposrednio styka sie z gruntem.
Tego nie odpusc.!!!!
W razie czego mozesz skype-owac na piotr3uk


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów