Jak malować taki pokój aby nie zmniejszyć go optycznie

Projekty wnętrz. Szukasz inspiracji jak zaaranżować mieszkania, domy? Tutaj znajdziesz uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, pomysły na wystrój każdego pomieszczenia oraz architektów z całej Polski.
tyszka
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2010, 16:48
Jak malować taki pokój aby nie zmniejszyć go optycznie

autor: tyszka » 20 paź 2010, 17:02

Witam i proszę o jakiekolwiek rady!
Mam pokój od strony północnej, dokładnych wymiarów nie znam, ale całość ma ok. 15m^2.
Wygląda to mniej wiecej tak:
//img2.imageshack.us/img2/5830/pokoje.th.jpg

Kolorem zaznaczyłam sciany, które wymyśliłam sobie żeby były w kolorze duluxa moulin rouge, czyli takim (jeszcze nie kupiłam :)

//img230.imageshack.us/img230/3603/dulux.th.jpg

Przy oknie pewnie będzie jakaś firanka więc linia farby gdzieś tam pod nią by sie ukryła. W tym rogu będzie najpewniej rozkładana kanapa plus jakis stoliczek i fotel.

Reszta jest już pomalowana kolorem jesieni kamionkowej, o takim:
//img101.imageshack.us/img101/88/jesienf.th.jpg

Nie chciałabym, aby pokój mi się "zmniejszył". Nie mam zbytnio wyobraźni co do takich rzeczy, więc bardzo proszę o rady/uwagi. :)

Sztuka Wnętrz
rekomendowany doradca
Posty: 215
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:44
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Jak malować taki pokój aby nie zmniejszyć go optycznie

autor: Sztuka Wnętrz » 20 paź 2010, 18:30

Dzień Dobry,
Kolory to jedna z trudniejszych i najważniejszych tematów w aranżacji wnętrza. Jeśli chodzi o Pani pokój, to ja bym proponowała zrobić ten ciemniejszy odcień na jednej tylko ścianie.. Najlepiej gdyby to była ta ściana na której będzie kanapa, lub na tej, która będzie visa vis kanapy. Taka jest zasada. Musi być jakaś harmonia i kompozycja całości. Reszte ścian zrobiłabym z kolorze jasniejszym. Ten odcien ciemny jest dośc ciemny jak na pokoj od północy... Może jednak znależć odcień o dwa tony jasniejsze ? Żeby nie powstala nam ciemna piwnica.. Kolor na próbniku zawsze wydaje sie jasniejszy.. niż w rzeczywistości. Gdyby jednak Pani chciała ten własnie ciemny odcień, to proponuje zrobić jaśniejszą podłogę - może bieloną? I jasne dodatki, żeby rozświetlić. Tak samo zastanowiłabym się czy nie zasotosowac rolety, a nie firanki, któa jednak ograniczna przestrzeń, zabiera ścianę i zabiera światło... Dużo oświetlenia bocznego plus kilka poduszek w kolorze ściany i będzie malowniczo:)
Polecam się.
IM SztukaWnętrz

Przemek
Re: Jak malować taki pokój aby nie zmniejszyć go optycznie

autor: Przemek » 22 paź 2010, 10:27

Tyszka ... jak możesz dodaj zdjęcia do galerii na forum


Wróć do „Aranżacje wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości

Gotowe projekty domów