z czego komin

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

RRobert
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 kwie 2010, 13:57
Re: z czego komin

autor: RRobert » 30 kwie 2010, 14:03

Żeby nie twożc nowego wątku podepnę się tutaj z moim pytaniem - potrzebny jest remont komina - szczyt obecnego, który jest w domu po zimie popękał. I w związku z tym mam pytanie brzmi: czy prezentowana w linku cegła klinkierowa będzie odpowiednia do przemurowania komina?

[link do oferty na Allegro wygasł]

samouk
Re: z czego komin

autor: samouk » 30 kwie 2010, 14:32

Witam,
Czy możesz pokazać jakieś zdjęcie tej "awarii"?

Pozdr.

RRobert
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 kwie 2010, 13:57
Re: z czego komin

autor: RRobert » 30 kwie 2010, 14:39

Nie dysponuję zdjęciem.

Mariusz Bednar
Aktywny
Aktywny
Posty: 169
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:22
Re: z czego komin

autor: Mariusz Bednar » 04 maja 2010, 11:26

no cóż nie pozostanie nic innego jak postawić kominy zgodnie z przeznaczeniem i nie kombinować :D

Mariusz Bednar
Aktywny
Aktywny
Posty: 169
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:22
Re: z czego komin

autor: Mariusz Bednar » 04 maja 2010, 11:28

no cóż nie pozostanie nic innego jak postawić kominy zgodnie z przeznaczeniem i nie kombinować :D

robo180
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 wrz 2010, 18:11
Re: z czego komin

autor: robo180 » 23 wrz 2010, 18:26

Chciałbym się podpiąć pod ten temat.
Mam mianowicie następujący problem:
W trakcie budowy komina ( niestety nie budowałem tego domu) murarz zamurował rurę z kwasuwki. Niestety nie udało mu się jej wystarczająco dobrze złożyć i teraz mam wykwity na ścianach. Po prostu woda która się skrapla idzie w dużej mierze w ściany. średnica rury w kominie to 125 mm. Próbowałem wkładać rurę fi 100 mm ale nie wchodzi bo rura w kominie mija się na tyle że 100 nie wchodzi. Czy jak włożę 90 ( ta raczej wejdzie) to nie będzie za mała średnica. Piec który mam to zwykły gazowy o mocy 24 KW Dietrich city 3.24 GN.

jarovnik
Aktywny
Aktywny
Posty: 101
Rejestracja: 06 gru 2005, 19:46
Lokalizacja: Kraków
Re: z czego komin

autor: jarovnik » 23 wrz 2010, 18:51

Wariant 1. Zadzwoń po kominiarza, zapytaj ile będzie kosztować wykonanie wizji otworu kominowego. Sprawdzi i zaznaczy ci miejsca gdzie należy wykuć otwór w kominie tak aby poruszyć tą kwasówkę lub ustawić ją w pionie dla wpuszczenia tej fi 100. Taka wizja powinna kosztować ok. 150zł.
Wariant 2. Wpuść szczotę z kulą, aby dojść do przewężenia, wyciągnij, zmierz długość po sznurze i kuj komin. Nie przerażaj się tym kuciem. Przerazisz się bardziej jak komin się rozsypie za parę lat bo to mu grozi. Nowy wkład powinien być wkładany kielichem do góry aby kondensat spływał do środka komina. W twoim prawdopodobnie jest odwrotnie. Nie zapomnij o dolnej części z odpływem kondensatu do pojemnika na zewnątrz.
Masz język to pytaj, Masz ręce to zrób...

robo180
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 wrz 2010, 18:11
Re: z czego komin

autor: robo180 » 24 wrz 2010, 7:42

OK. Jak robią tę wizję, mają jakąś kamerkę? To o czym piszesz to mniej więcej wiem, no nie pomyślałem o wizji. "Mijanka" jest 4.5 metra od góry. Mi chodziło o to czy jak wsadzę rurę fi 90 to czy będzie wystarczający ciąg i czy piec będzie dobrze funkcjonował. Jeśli masz taką wiedzę to daj znać.

jarovnik
Aktywny
Aktywny
Posty: 101
Rejestracja: 06 gru 2005, 19:46
Lokalizacja: Kraków
Re: z czego komin

autor: jarovnik » 24 wrz 2010, 19:11

Na stronie kominiarze.pl są zdjęcia z takich wizji kamerką. Nie powinno być problemu z ciągiem przy średnicy nie mniejszej jak fi 80. Jeżeli chcesz włożyć jeszcze jeden wkład to przemyśl sprawę zamontowania wkładu z tzw. szachtem. W przyszłości przy podpięciu pieca kondensacyjnego, będzie pobierał powietrze do spalania właśnie z tej przerwy między dwoma wkładami.
Masz język to pytaj, Masz ręce to zrób...

jarovnik
Aktywny
Aktywny
Posty: 101
Rejestracja: 06 gru 2005, 19:46
Lokalizacja: Kraków
Re: z czego komin

autor: jarovnik » 24 wrz 2010, 19:12

Na stronie kominiarze.pl są zdjęcia z takich wizji kamerką. Nie powinno być problemu z ciągiem przy średnicy nie mniejszej jak fi 80. Jeżeli chcesz włożyć jeszcze jeden wkład to przemyśl sprawę zamontowania wkładu z tzw. szachtem. W przyszłości przy podpięciu pieca kondensacyjnego, będzie pobierał powietrze do spalania właśnie z tej przerwy między dwoma wkładami.
Masz język to pytaj, Masz ręce to zrób...

robo180
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 wrz 2010, 18:11
Re: z czego komin

autor: robo180 » 25 wrz 2010, 21:54

Co to jest ten szach, bo nie bardzo wiem o co chodzi.

robo180
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 wrz 2010, 18:11
Re: z czego komin

autor: robo180 » 12 paź 2010, 20:18

Witam
Niestety w mój komin nie weszła żadna rura "sztywna" musiałem włożyć rure elastyczną fi 100. Niepokoi mnie to że nie zbierają mi się skropliny, na razie piec włączam od czasu do czasu, i podejrzewam że jest ich za mało żeby spływały po tej rurze, a rura jest oczywiście w jednym kawałku. Wkładałem bardzo ostrożnie żeby jej nie rozerwać.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 227 gości

Gotowe projekty domów