zalewa działkę

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

tgchan
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 06 wrz 2010, 17:48
zalewa działkę

autor: tgchan » 06 wrz 2010, 18:57

Witam!

Mam nadzieje ze to forum to odpowiednie miejsce zeby poradzic sie w kwestii problemu, ktory naprawde nie jest latwy do rozwiazania...
Nie wiem jaki specjalista zajmuje sie takimi "przypadkami" i kogo sie pytac o rade.

Po ostatniej zimie obfitej w opady moja dzialka jest "zalewana" praktycznie przy kazdym wiekszym deszczu. Problem jest o tyle powazny ze woda praktycznie dochodzi do fundamentow domu.

Wczesniej takie sytuacje sie nie zdarzaly, prawdopodobnie jest to po czesci spowodowane tym iz sasiedzi z obu stron sa "wyzej" niz ja i woda z ich dzialek splywa do mnie...

Po tym jak w zime dzialka zostala zalana postanowilem wynajac mala koparke i wykopac spora dziure na dzialce tak aby woda zbierala sie wlasnie tam, ratujac mury mojego domu. Jakos to funkcjonowalo do momentu kiedy to kilka dni temu mielismy te opady deszczu trwajace ponad 2 dni(mazowieckie). Woda wystapila z dziury i dzialka byla znowu totalnie zalana, tym razm najgorzej. Za kazdym razem pomagala nam straz ktora wypompowywala wode z dzialki po kilka godzin(~6h), naprawde to byl nasz jedyny ratunek. Niestety ostatnim razy po akcji strazy, ktora znowu nas ratowala przyjechala kontrola i stwierdzila ze nie mamy prawa wzywac strazy dopoki wody nie ma w domu...

Szkoda ze nie przyjechali kilka godzin/tysiecy litrow wczesniej i nie widzieli "domku nad jeziorem".

Jestem w sytuacji praktycznie bez wyjscia, wiadomo ze jak sa pieniadze to nawet rzeczy niemozliwe staja sie proste w rozwiazaniu...Niestety takiego majatku nie posiadam i kazdy opad deszczu to dla mnie i mojej rodziny ogromny stres, swiadomosc ze straz juz nam nie pomoze tylko pogarsza ta sytuacje.

Jezeli ktos ma wiedze/doswiadczenie co robic w takiej sytuacji bylbym wdzieczny za kazda rade i sugestie.

Jedyne rozwiazanie jakie ja widze w tym momencie to nawozenie ziemi na dzialke oraz "uszczelnienie" strony od plotu sasiada. Tylko znowu pytanie czym nawozic najlepiej w takiej sytuacji?

Dziekuje za poswiecony czas oraz kazdy pomocny post!

Wavin Metalplast-Buk
Aktywny
Aktywny
Posty: 179
Rejestracja: 15 sty 2009, 13:51
Lokalizacja: Buk
Kontaktowanie:
Re: zalewa działkę

autor: Wavin Metalplast-Buk » 10 wrz 2010, 14:44

Jesteśmy gotowi pomóc w rozwiązaniu problemu i w zaproponowaniu rozwiązania. Jednak wcześniej chcielibyśmy uszczegółowić dane techniczne Pana działki. Prosimy o kontakt poprzez adres mailowy intesio@wavin.pl, lub bezpłatny numer infoliniii 800 161 555. Strona internetowa dedykowana rozwiązaniu Intesio ( Inteligentne rozwiązanie Wavin do zagospodarowania wód deszczowych) -www.intesio.pl

Grizli
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2010, 13:51
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:
Re: zalewa działkę

autor: Grizli » 13 wrz 2010, 14:13

Ja widzę tylko jedne wyjście, a mianowicie "Melioracja". Tu nic nie da obsypywanie i nawożenie ziemi itd. bo domu już niestety nie podniesiesz a patrząc na opady jakie nas w tym roku nawiedzają, już z samych opadów jak woda nie będzie miała ujścia to zalewa. Osuszacze w piwnicy i motopompy tylko trochę mogą pomóc.
Maszyny budowlane i ogrodowe - serwis
Sprawdź nas!!

niedzwiecki
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 12 sty 2011, 19:58
Lokalizacja: Łodź
Kontaktowanie:
Re: zalewa działkę

autor: niedzwiecki » 12 sty 2011, 21:19

Witam . Czy masz kanalizacje ? Jesli tak to podepnij sie pod kanalzacje. z rowu doprowadz rure do trojnika a row zasyp kamieniem mozesz podniesc teren od domu ze spadkiem do rowu .

Abisan
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 03 lut 2011, 11:30
Lokalizacja: Biała Podlaska
Re: zalewa działkę

autor: Abisan » 03 lut 2011, 15:34

Sam nie "podpinaj" się do żadnej kanalizacji.
Jest to czyn zabroniony i karalny.
Każda kanalizacja ma swego właściciela i trzeba otrzymać wpierw jego zgodę i spełnic warunki przez niego podane.
W Twoim przypadku, z Twoich podpowiedzi, wynika 3 rozwiązania:
1. Podnieść teren, jesli to mozliwe, warstwą górną gleby zakupionej z wykopów, najtańsze rozwiązanie.
2. Odprowadzenie wód deszczowych i roztopowych do kanalizacji, po otrzywaniu "Warunków technicznych" od właściciela istniejącej kanalizacji, (projekt budowa podłączenia i stałe opłaty za zrzut wód)
3. Studnie chłonne na działce, odprowadzające wodę do głębszych i przepuszczalnych (np. żwir) warstw ziemi. Czasem najtańsze i skuteczne rozwiązanie.
4. Zatrzymanie chwilowe nadmiaru wód w zbiornikach i ich stopniowe wprowadzanie przy pomocy drenazu do gruntu lub po odpowiednim uzdatnieniu, wykorzystanie do podlewania, do np spłukiwania WC, mycia pojazdów itp. Rozwiazanie dość drogie, al pozyteczne i skuteczne.
Milosz

rogal2
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2012, 18:41
Re: zalewa działkę

autor: rogal2 » 17 lip 2012, 18:55

ja moge podac numer co sie zajmuja melioracja małó biorą a znaja sie na fachu

rogal2
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2012, 18:41
Re: zalewa działkę

autor: rogal2 » 17 lip 2012, 18:55

ja moge podac numer co sie zajmuja melioracja małó biorą a znaja sie na fachu


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

Gotowe projekty domów