Wykończenie zaokrąglonych narożników między ścianą a sufitem

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

pracii
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2010, 23:25
Wykończenie zaokrąglonych narożników między ścianą a sufitem

autor: pracii » 25 sie 2010, 23:40

Witam.

Robię kompletny remont jednego pomieszczenia i natknąłem się na problem z wykończeniem zaokrąglanych narożników pomiędzy ścianą a sufitem (o ile dobrze się orientuje to dawniej robiono je z użyciem butelki).

Problem polega na tym, że zaokrąglenia te mają w sobie ubytki i są miejscami zniekształcone. Próbowałem różnych metod, zaczynając od użycia szpachelki (trudny dostęp i utrzymanie tego samego kąta), próbowałem również butelką, a nawet pędzlem. Do ich wyrównania używałem Knauf Rotband (ściany wyszły znakomicie).

Jednak żadna z wyżej wymienionych metod nie daje zadowalającego efektu, po każdej z niech pozostają nierówności lub odkształcenia, które również ciężko jest w jakiś sposób zeszlifować.

Dlatego zwracam się do bardziej doświadczonych ode mnie osób, aby dowiedzieć się w jaki sposób sobie z tym radzą?

Myślałem również nad nacięciem tej krawędzi kątówką, a następnie skuciem i uzyskaniem kąta prostego. Nie wiem jednak jak to wyjdzie w praktyce, a dodatkowym problemem mogą okazać się kable instalacji elektrycznej.

Pozdrawiam i liczę na Państwa rady.

jacenty800
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 801
Rejestracja: 28 lut 2010, 19:07
Lokalizacja: włocławek
Re: Wykończenie zaokrąglonych narożników między ścianą a suf

autor: jacenty800 » 26 sie 2010, 6:11

Obrazek-mozna tak
lub tez wyprofilowac guma do fugowania-kawałek drewienka w ktorym jest ze 3 cm gumy .bardzo przyjemnie sie nakłada .potem papierek 60 na raczke i profilujemy


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

Gotowe projekty domów