czy sam dam rade zrobić???

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Jacek007
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2006, 15:36
czy sam dam rade zrobić???

autor: Jacek007 » 27 sie 2006, 15:54

Witam, prosze o fachową poradę dotyczącą ocieplenia dachu... Obecnie mam dach z pełnym deskowaniem, pokryty papą, a na to blachą, krokwie grubości 14 cm. Mam zamiar zabrać się do ocieplenia tego dachu. Mój plan wygląda następująco: Między krokwiami zamierzam położyć 15 cm wełny mineralnej (chyba jest to wariant najbardziej ekonomiczny uwzględniając jeszcze styropian i watę szkalną). Wełna wsuwana będzie w długie metalowe stalaże, a od wewnątrz budynku warstwa folii paroizolacyjnej. Ocieplenie zamierzam położyć jednowarstwowo. Nie będę również kładł folii paroprzepuszczalnej między wełnę i deski dachu. Między deskami i wełną zamierzam zostawić 5 cm pustki. Zastanawia mnie również sprawa krokwii, czy przy ociepleniu jednowarstwowym wystarczy między krokwiami i folią warstwa 5 cm styropianu?

Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów