studzienki wodomierzowe, studnia wodomierza, studnie

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

skoli2
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2010, 19:00
Kontaktowanie:
studzienki wodomierzowe, studnia wodomierza, studnie

autor: skoli2 » 06 lut 2010, 19:12

witam
chciałbym podziekowac za poradę
szukalem studzienki wodomierzowej poradziliście mi abym wszedł na strone
internetową i żeczywiście kupiłem dobry towar za "normalne pieniądze" bezposrednio od producenta z atestami.
musze powiedzieć że przy -34c (u nas w białymstoku tyle było) studzienka zdaje egzamin na 5 z plusem jeszcze raz dzieki!!! :!: :!: :!:

Przemek
Re: studzienki wodomierzowe, studnia wodomierza, studnie

autor: Przemek » 07 lut 2010, 10:52

polecamy sie w przyszłości

samouk
Re: studzienki wodomierzowe, studnia wodomierza, studnie

autor: samouk » 07 lut 2010, 20:07

Przemek pisze:polecamy sie w przyszłości

A jaka to stronka? W tym roku też mnie czeka przyłącze kanalizacyjne i ceny tych studzienek w moim mieście przyprawiają o zawrót głowy.

Pozdr.
Jerzy

samouk
Re: studzienki wodomierzowe, studnia wodomierza, studnie

autor: samouk » 07 lut 2010, 20:17

samouk pisze:
Przemek pisze:polecamy sie w przyszłości

A jaka to stronka? W tym roku też mnie czeka przyłącze kanalizacyjne i ceny tych studzienek w moim mieście przyprawiają o zawrót głowy.

Pozdr.
Jerzy


Sorry, ale źle przeczytałem! Myślałem, że to chodzi o studzienki KANALIZACYJNE :oops:
Pozdrawiam

comer
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 lip 2010, 18:29
Lokalizacja: Łódź
Re: studzienki wodomierzowe, studnia wodomierza, studnie

autor: comer » 29 lip 2010, 19:25

Mam pytanie związane ze studzienkami wodomierzowymi.
Wiele firm oferuje studzienki z PE o średnicy 400mm. tymczasem "Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. - (Dz. U. Nr 75, poz. 690)" w art. 117 p.2 zawiera wymóg minimalnej średnicy włazu 0,6 m w świetle.
Przypuszczam, że autorzy tego zapisu mieli na myśli studzienki włazowe. Niemniej jednak w w/w rozporządzeniu nie ma wzmianki o innych studzienkach.
Tak więc w myśl tego zarządzenia stosowanie innych studzienek tj. o średnicy poniżej 0,6m jest niezgodne z prawem.
Czy moje rozumowanie jest słuszne?
Nie jestem budowlańcem ani prawnikiem, a samym zagadnieniem zainteresowałem się bo właśnie jestem przed decyzją zakupu takiej studzienki.
Więc jak to jest?
Studzienka D=400mm jest zgodna z przepisami czy nie?


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów