izolacja pionowa przeciwwodna budynku

Dział poświęcony izolacjom technicznym. Jakie są systemy izolacji technicznej, jak zabezpieczyć dom przed ogniem, wilgocią, stratami ciepła? W tym dziale znajdziesz porady i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

czarekb5
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 lip 2010, 10:31
Lokalizacja: Warszawa
izolacja pionowa przeciwwodna budynku

autor: czarekb5 » 07 lip 2010, 10:50

Witam jestem tutaj nowy i potrzebuje waszej pomocy
Mam zlecenie na izolacje zewnetrzna czesci budynku mieszkalnego przy duzym parciu wody gruntowej (tzn kurzawka) Mam wykonac wykop na glebokosc 1,5m (do posadowienia lawy). Grunt rok temu byl rozkopywany i w tym zasypanym wykopie znajduja sie wszelkie smieci i odpady typu sitka ogrodzniowa folia styropian weze deski druty gruz. Po odkopaniu fundamentu musze zerwac folie kubelkowa folie budowlana styropian przeciwwodny niebieski warstwe taniej izolacji typu izohan. Nastepnie skucie nierownosci wylanych fundamentow i osuszenie oczyszeczenie z wszelkich nieczystosci nienosnychł nalozenie ciezkiej izolacji pionowej przyklejenie styropianu 10cm folia kubelkowa i zasypanie tego wykopu. jezeli spotkaliscie sie z takimi pracami to prosze o orientacyjna wycene + kosztorys takich prac. Z gory dziekuje i licze na wasza pomoc
pzdr Czarek

Klimateo
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 07 lip 2010, 13:09
Lokalizacja: Cała Polska
Kontaktowanie:
Re: izolacja pionowa przeciwwodna budynku

autor: Klimateo » 07 lip 2010, 14:06

Witaj,


Przykro mi stwierdzać ale nie powinieneś się zabierać za pracę o których nie masz pojęcia.

Rozumiem Cię, każdy może się nauczyć ale najpierw nauka, a następnie praktyka.


Pozdrawiam Serdecznie
Klimateo Osuszanie Budynków i Ozonowanie
Zajmujemy się profesjonalnie osuszaniem Budynków z wilgoci budowlanej

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: izolacja pionowa przeciwwodna budynku

autor: MTW » 08 lip 2010, 19:27

witaj
kolego zacznij od wymaganej gwarancji
skoro nie masz orientacji w cenie znaczy nie wiesz co zrobić aby zrobić skutecznie
mały błąd i płyniesz
a naprawy gwarancyjne kosztowne
pozdrawiam

Melting_SA
Re: izolacja pionowa przeciwwodna budynku

autor: Melting_SA » 20 lip 2010, 20:49

Jeśli budynek ma wodę napierającą to nie sądzę aby brak wiedzy i umiejętności ci wstarczyło do prawidłowego wykonania zlecenia. Koszty się mierzy albo w m3 kubatury albo m2 pu. Wszystko zależy jakich materiałów użyjesz i jaką zastosujesz matę ochronno-drenującą. Jeśli woda napiera na ściany możesz być pewny że masz podciąganie kapilarne na posadzce a to już wyższa szkoła izolacji. Kapinosy,podcięcia,fasety to wszystko musi być gdzie powinno.

pozdrawiam

Melting Sa


Wróć do „Izolacje techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów