Dom energooszczedny - jak,co ,gdzie kiedy

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

dzidek1964
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 23 cze 2010, 12:52
Dom energooszczedny - jak,co ,gdzie kiedy

autor: dzidek1964 » 24 cze 2010, 8:45

Chce wybudowac dom energooszczedny, macie jakies dane odnosnie najlepszych materialow do tej inwestycji - slyszalem, ze bardzo dobre, jezeli chodzi o okna sa te z dobroplasu, ma ktos jakies info.

Arkady1978
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 06 mar 2008, 13:31
Re: Dom energooszczedny - jak,co ,gdzie kiedy

autor: Arkady1978 » 25 cze 2010, 10:09

Ha ha ha, alem sie usmial, a gdzie to słyszales. Akurat te okna sa uznawane za najgorsze na rynku

dzidek1964
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 23 cze 2010, 12:52
Re: Dom energooszczedny - jak,co ,gdzie kiedy

autor: dzidek1964 » 25 cze 2010, 13:58

Ale przecież tak się chwalą, byli nawet na targach w Kolonii - tym się sugerowałem. Ale.. Słyszałem wiele dobrego i obserwuję poczynania takich firm jak: Oknoplast z Krakowa, MS więcej niż okna i ostatnio odkryłem EUROCOLOR. Poszperałem w necie i zauważyłem,że dostali medal na BUDMIE, mają ciekawą ofertę produktów. Tylko zastanawia mnie, dlaczego nie widać ich tak w codziennej prasie jak np. Oknplastu, może inwestują w co innego, albo są dużo mniejsi. Petecki podobno także dobrze "wymiata" z produktami. EUROCOLOR ma ciekawy system, który mi pasuje -chyba clima design, ciekawe czy inne firmy mają podobne rozwiązania na pewno tak. Nie ukrywam, że energooszczędność na każdym polu to moje hobby, stąd tak duże zaangażowanie zaczynam kierować ku oknom. Z dobroplastem niewypał..trudno, co człowiek to opinia.

Awatar użytkownika
Patin
rekomendowany doradca
Posty: 60
Rejestracja: 31 sie 2009, 17:52
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontaktowanie:
Re: Dom energooszczedny - jak,co ,gdzie kiedy

autor: Patin » 26 cze 2010, 19:25

Dobroplast ma raczej kiepską renomę. To tanie okna.
Może uruchomili nową strategie marketingową ale póki co do zastosowań energooszczędnych nawet bym o tym nie myślał.
Jeżeli mogę coś zasugerować to polecał bym się zainteresować stolarką firmy REHAU. Mają nową ofertę i z tego co widzę to jest chwalona ponadto stosuje się to w Niemczech np. w biurowcu we Frankfurcie. Produkt certyfikowany marką Instytutu Passiv Haus w Darmstadt.

dzidek1964
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 23 cze 2010, 12:52
Re: Dom energooszczedny - jak,co ,gdzie kiedy

autor: dzidek1964 » 28 cze 2010, 9:02

REHAU. Wczytałem się bliżej w tę firmę podczas weekendu (oczywiście wcześniej ją znając, ale nie pod kątem okien). Na portalach zauważyłem, że prowadzą kampanię swojego "najmłodszego dziecka" - okna Geneo. A jak wpisałem jego nazwę w google, to po raz kolejny pojawił mi się EUROCOLOR. Czyżby REHAU tak bardzo zaufał tej marce?
Nie powiem, mają ciekawe pomysły - jak kampania, która nazywa się chyba produkujemy tlen, czy jakoś tak. Na początku nie wiedziałem, o co chodzi. Żart jakiś, czy co? Ale po wczytaniu się można to jakoś przyjąć do wiadomości.Co sądzicie o tej firmie? Zakupił ktoś tam jakiś produkt, kiedykolwiek?
Proszę o opinie.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości

Gotowe projekty domów