Fugowanie

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

manick
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 25 lis 2009, 10:16
Fugowanie

autor: manick » 20 maja 2010, 22:32

Mam płytki położone prawie pod sufit. Czy szczelinę (2-4mm) przy suficie fuguje się normalnie czy może trzeba dać silikon. I jeszcze jedno, czy jak mam narożnik to czy daje się na początku fugę a potem silikon, czy tylko silikon? A może sama fuga może być?

jacenty800
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 801
Rejestracja: 28 lut 2010, 19:07
Lokalizacja: włocławek
Re: Fugowanie

autor: jacenty800 » 21 maja 2010, 7:16

przy suficie dajemy akryl i potem zamalowywujemy.w twoim przypadku farba bedzie musiała wjechac na sciane o te 4 mm czyli najwieksza szpare po calosci dookoła sufitu nawet takm gdzie szpara tylko 2 mm zeby ładnie wygladalo.akryl tam gdzie jest 4 mm moze wpic,wiec proponuje uzupelnic gipsem i po 1 malowaniu farba farba gruntujaca dopiero zaakrylowac po to zeby sie akryl dobrze slizgał-czyli przyklejasz tasme malujesz tak zeby nie pobrudzic sufitu-odklejasz ja jak farba wyschnie odklejasz i naklejasz idealnie 4 mm nizej dookoła i dopiero akrylujesz akryl ma to do siebie ze nie pozwoli wplynac farbie pod tasme w miejscu fug gdzie farba moze wpłynac.co do sylikonu w naroznikach wewnetrznych to fugi tam nie dajesz tylko sam sylikon- pamietaj ze podłoze musi byc czyste i suche.sylikon nakladasz przy bpomocy tasm ladnie przyklejonych albo specjalnych bkostek do sylikonu-polecam

manick
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 25 lis 2009, 10:16
Re: Fugowanie

autor: manick » 24 maja 2010, 6:54

Dzięki za tak precyzyjny opis. Mam jednak jeszcze pytania.

Co się stanie jak w narożniku zamiast silikonu będzie fuga (mam na myśli pionowy narożnik wewnątrz kabiny).

Jak wygląda impregnacja fug. Na podłodze i ścianie mam jasne fugi i obawiam się że szybko będą się brudzić. Fugi mam mapei, jaki zatem płyn do tego i jak się to robi prawidłowo. Kiedyś impregnowałem taras delfinem i niestety efekt był kiepski bo płytki się brudziły od tego płynu. Czy impregnuje się podłogę i ściany?

Awatar użytkownika
grupa-remontowa
Aktywny
Aktywny
Posty: 222
Rejestracja: 04 lut 2010, 14:05
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:
Re: Fugowanie

autor: grupa-remontowa » 25 maja 2010, 21:32

W narożniku wewnętrznym może być fuga , a co do brudzenia sie fug to trzeba myć , myć , myć , szorować , szorować , szorować i będzie czysto :idea:

Awatar użytkownika
2hd
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 08 kwie 2010, 7:35
Re: Fugowanie

autor: 2hd » 26 maja 2010, 13:04

Najlepiej wyczyścic fugi zaraz po polożeniu płytek,kiedy zaschna trudno będzie je doczyścic i trzeba używac w tym celu specjalnych środkow.

tyskie1
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 05 mar 2010, 11:02
Lokalizacja: mazowieckie
Re: Fugowanie

autor: tyskie1 » 29 maja 2010, 19:16

manick pisze:Dzięki za tak precyzyjny opis. Mam jednak jeszcze pytania.

Co się stanie jak w narożniku zamiast silikonu będzie fuga (mam na myśli pionowy narożnik wewnątrz kabiny).

Jak wygląda impregnacja fug. Na podłodze i ścianie mam jasne fugi i obawiam się że szybko będą się brudzić. Fugi mam mapei, jaki zatem płyn do tego i jak się to robi prawidłowo. Kiedyś impregnowałem taras delfinem i niestety efekt był kiepski bo płytki się brudziły od tego płynu. Czy impregnuje się podłogę i ściany?



po pierwsze impregnuje się same fugi ( jeśli płytka tego nie wymaga) ja bym użył
HG super ochrona fug , wg. mnie zdaje egzamin , a tak naprawdę trzeba było położyć fugę epoxydową to teraz nie było by problemu z czyszczeniem i impregnacją
pozdrawiam


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 62 gości

Gotowe projekty domów