Piwnica drzwi skobel

Nie zapominajmy o takich pomieszczeniach jak garaż, suszarnia, spiżarka. Jak wykorzystać przestrzeń w naszych domach na takie miejsca, czy są one potrzebne? Dowiedz się, co inni sądzą na ten temat.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Brahin
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2010, 14:58
Piwnica drzwi skobel

autor: Brahin » 16 maja 2010, 15:25

Witam. Jakiś czas temu włamali mi się do piwnicy przecinając skobel w dwóch miejscach i zdejmując kłódkę.

Wczoraj poszedłem do sklepu, kupiłem skobel (rysunek 1.)

Wykułem ze ściany stary, dziura zrobiła się na wylot, tyle że z drugiej strony jest już piwnica sąsiadów i wejść do środka nie mogłem. (Rysunek 2.)

Tak więc w otwór wrzuciłem zaprawę (którą wcześniej znalazłem w domu) wsadziłem skobel i tyle. Już wiem że źle zrobiłem bo z łatwością wychodzi ze ściany.


Tak więc żeby się dostać będę musiał w swojej piwnicy wykuć kawałek ściany.

Pytanie. Jakiej zaprawy użyć? Gdzie w Warszawie można kupić małą ilość powiedzmy 1kg bo ja znajduję tylko paczki po 25Kg.

Na końcu skobla powinna być jakaś metalowa płytka czy coś w tym rodzaju, dostępu do spawarki nie mam więc myślę o dwóch nakrętkach i między nimi kawałek metalu. Czy to się sprawdzi?

Rysunki:

1. -img143.imageshack.us/i/beztytuuogb.jpg/
2. -img16.imageshack.us/i/beztytuu222ny.jpg/
czerwona przerywana linia wyznacza granicę piwnic. Z czego moja jest po prawej stronie.

jacenty800
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 801
Rejestracja: 28 lut 2010, 19:07
Lokalizacja: włocławek
Re: Piwnica-drzwi-skobel

autor: jacenty800 » 16 maja 2010, 16:05

najlepiej na cx 5 z ceresitu tylko przeczytaj na opakowaniu bo moment twardnieje-wszystko przygotowac jak nalezy zmoczyc woda rozrobic szybko upchac szpachelka i po zabawie za 5 min mozna zamykac drzwi.zdaje sie ze sa małe opakowania ale produkt nie jest tani.

Brahin
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2010, 14:58
Re: Piwnica-drzwi-skobel

autor: Brahin » 16 maja 2010, 19:46

jacenty800 pisze:najlepiej na cx 5 z ceresitu tylko przeczytaj na opakowaniu bo moment twardnieje-wszystko przygotowac jak nalezy zmoczyc woda rozrobic szybko upchac szpachelka i po zabawie za 5 min mozna zamykac drzwi.zdaje sie ze sa małe opakowania ale produkt nie jest tani.


Daj mi proszę całą nazwę i co to jest? Zaprawa? Klej czy co?
I w jakiej orientacyjnej cenie może być 1kg?

jacenty800
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 801
Rejestracja: 28 lut 2010, 19:07
Lokalizacja: włocławek
Re: Piwnica-drzwi-skobel

autor: jacenty800 » 16 maja 2010, 19:52

-netgips.pl/index.php?products=product&prod_id=479 co do cent tych małych nie wiem ale poszukaj w intern

Przemek
Re: Piwnica drzwi skobel

autor: Przemek » 17 maja 2010, 10:50

Panowie prosze dodajcie zdjęcia do galerii
nich inni też zobaczą

samouk
Re: Piwnica drzwi skobel

autor: samouk » 17 maja 2010, 22:24

Brahin pisze: myślę o dwóch nakrętkach i między nimi kawałek metalu. Czy to się sprawdzi?

Nie sprawdzi :!: Każdy mechanik wie, że dwie nakrętki powinny się STYKAĆ (są zaciśnięte na gwincie), aby całość była zabezpieczona przed odkręceniem.

Pozdr.


Wróć do „Pomieszczenia inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 18 gości

Gotowe projekty domów