nieszczelne opierzenie

Szczelny dach, komin, jaki materiał wybrać na obróbki dekarskie przede wszystkim jak uniknąć błędów dekarskich i wybrać ekipę, która nie zniszczy nam dachu?

Moderator: Redakcja e-dach.pl

MistrzJan
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 968
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:20
Lokalizacja: Brwinów Milanówek 506391113
Re: nieszczelne opierzenie

autor: MistrzJan » 26 kwie 2010, 16:43

Heniu. Nawet jakby miała pół metra i tak nic nie pomoże. Przyjdzie taka zima jak była i woda przeskoczy. Pozdrawiam Jan.
Po mnie nie ma poprawek!!!!

mszn
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 maja 2010, 11:45
Opierzenie - prośba o opinię

autor: mszn » 07 maja 2010, 12:13

Ja z prośbą do FACHOWCÓW:
mamy "świeże" opierzenie komina (Icopal Wulkan z wykończeniem oryginalnymi płytami imitującymi cegłę) wykonane z blachy i dach kryty wiórem osikowym (kąt 35st).
Proszę zerknąć, czy tak wykonane opierzenie jest prawidłowe. Ja się na tym nie znam, a inni "nie-zawodowcy" mówią, że:
1-
Powinniśmy pod blachę dać wakaflex (wyczytałam, że to daje się zamiennie a nie razem. Dekarz mówi, że wakaflex ma krótki żywot i że ludzie po kilku latach od założenia wymieniają go na blachę). Jak jest naprawdę?
2-
Czy to opierzenie jest źle wykonane? (dostaję uwagi sugerujące "amatorszczyznę", ponieważ "krawędzie odstają" (chydzi o rąbek i szpary między spodnią i górną warstwą blachy - przy rąbku. Dekarz mówi, że jest ok i mocniej dogiąć się nie da, bo będzie "nieładnie"). Kto ma rację i jak być powinno? CZy czymś ryzykujemy z takimi szparami?
3-
Czy blachę musimy wcinać w komin, czy wystarczy jak teraz zabezpieczenie silikonem?

Po ostatnich deszczach sprawdzaliśmy - ani kominem, ani nigdzie przez poszycie nic nie cieknie na poddasze.

Fotki:
.msz-n.mojabudowa.pl/pliki/msz-n/image/opierz02.jpg
msz-n.mojabudowa.pl/pliki/msz-n/image/opierz05.jpg
msz-n.mojabudowa.pl/pliki/msz-n/image/opierz08.jpg
msz-n.mojabudowa.pl/pliki/msz-n/image/opierz12.jpg
msz-n.mojabudowa.pl/pliki/msz-n/image/opierz18.jpg
msz-n.mojabudowa.pl/pliki/msz-n/image/opierz22.jpg

Z góry dzięki za opinię.

MistrzJan
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 968
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:20
Lokalizacja: Brwinów Milanówek 506391113
Re: nieszczelne opierzenie

autor: MistrzJan » 07 maja 2010, 15:15

Widać, że mało ma do czynienia z blachą. Powinien wciąć. Nie silikon a uszczelniacz dekarski. Jan.
Po mnie nie ma poprawek!!!!

wykonawca
Aktywny
Aktywny
Posty: 178
Rejestracja: 28 lis 2009, 18:51
Re: nieszczelne opierzenie

autor: wykonawca » 07 maja 2010, 19:52

obrobka komina w skali od 1 do 5 wkonana na 2 - czy [ fachowiec] dostal kase ?
jesli nie to nie plac

RafałW
Aktywny
Aktywny
Posty: 206
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:15
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: nieszczelne opierzenie

autor: RafałW » 07 maja 2010, 22:37

blacharzami to oni niesą!!!

Rubenek
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 13 lut 2010, 10:33
Lokalizacja: tu i tam
Re: nieszczelne opierzenie

autor: Rubenek » 17 maja 2010, 17:57

Ja bym nie zmieniał pokrycia bo to koszta ,proponowałbym zdjąć obróbkę,zrobic nową szersząi,dopasować dokładnie do fali na blachodachówce, dodatkowo uszczelka.A najlepiej daj foto do galerii będzie jaśniej

Awatar użytkownika
henter2
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 25 kwie 2010, 18:58
Lokalizacja: dolnyślązk
Kontaktowanie:
Re: Opierzenie - prośba o opinię

autor: henter2 » 17 maja 2010, 22:25

mszn pisze:Ja z prośbą do FACHOWCÓW:
mamy "świeże" opierzenie komina (Icopal Wulkan z wykończeniem oryginalnymi płytami imitującymi cegłę) wykonane z blachy i dach kryty wiórem osikowym (kąt 35st).
Proszę zerknąć, czy tak wykonane opierzenie jest prawidłowe. Ja się na tym nie znam, a inni "nie-zawodowcy" mówią, że:
1-
Powinniśmy pod blachę dać wakaflex (wyczytałam, że to daje się zamiennie a nie razem. Dekarz mówi, że wakaflex ma krótki żywot i że ludzie po kilku latach od założenia wymieniają go na blachę). Jak jest naprawdę?
2-
Czy to opierzenie jest źle wykonane? (dostaję uwagi sugerujące "amatorszczyznę", ponieważ "krawędzie odstają" (chydzi o rąbek i szpary między spodnią i górną warstwą blachy - przy rąbku. Dekarz mówi, że jest ok i mocniej dogiąć się nie da, bo będzie "nieładnie"). Kto ma rację i jak być powinno? CZy czymś ryzykujemy z takimi szparami?
3-
Czy blachę musimy wcinać w komin, czy wystarczy jak teraz zabezpieczenie silikonem?

Po ostatnich deszczach sprawdzaliśmy - ani kominem, ani nigdzie przez poszycie nic nie cieknie na poddasze.


Z góry dzięki za opinię.
Co do tego dachu to ktoś nie miał zielonego pojęcia jak to się robi i zepsuł cały efekt osiki.Tak to powinno wyglądać przy kominie wentylacyjnym,komin dymny podobnie lecz obłożony łupkiem lub kamieniem łupanym i żadnej obróbki ma nie być widać. Obrazek

Rubenek
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 13 lut 2010, 10:33
Lokalizacja: tu i tam
Re: nieszczelne opierzenie

autor: Rubenek » 30 maja 2010, 12:26

Rąbek pierwsza klasa:D


Wróć do „Obróbki blacharskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów