Problem Wentylacja Pomocy

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

MCV_0123
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 16 lut 2010, 20:54
Problem Wentylacja Pomocy

autor: MCV_0123 » 18 lut 2010, 10:56

A mianowicie posiadam taki problem na strychu skrapla mi się para wodna i krokwie ociekają wodą pomiędzy strychem a pomieszczeniami (pokojami) zrobione są regipsy: płyta gipsowa, folia, wełna to skraplanie na strych jest brakiem wentylacji niżej strychu proszę o pomoc jak założyć tam wentylacje kuminu morowego wentylacyjnego nie ma myślałem o rurze PCV bu tą rurą podprowadzić do pokoi na strych i w dachu wybić dziurę i podłączyć do kominku wentylacyjnego takiego:

allegro.pl/item919123764_kominek_do_pokryc_plaskich_110mm_nieizolowany.html
proszę o pomoc co mogę jeszcze zrobić??

klimaa
2 - ostrzeżenia!
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2010, 13:43
Re: Problem Wentylacja Pomocy

autor: klimaa » 13 maja 2010, 14:27

czy pomieszczenia na strychu gdzie gromadzi się wilgoć są zamieszkałe? jeśli nie to oraz czy strop od pomieszczeń mieszkalnych jest zaizolowany cieplnie? spotkałem się z takim rozwiązaniem iż jeden Panów zamontował dwie kratki wentylacyjne w ścianach domu na strychu i pomogło :)

polecam poszukać odpowiedzi na kilku forach oraz stronach o klimatyzacji zasięgnąć opinii wielu różnych osób i wybrać najczęściej zalecaną.

samouk
Re: Problem Wentylacja Pomocy

autor: samouk » 13 maja 2010, 20:57

Popieram, trzeba poszukać w starszych postach (Wentylacja i klimatyzacja, Poddasze, Pomieszczenia na poddaszu). Sam już odpowiadałem na pytania dotyczące tego samego problemu.

Pozdr.


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości

Gotowe projekty domów