regulacja zawiasów drzwi aluminiowych

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

krezus
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 17 maja 2009, 11:04
regulacja zawiasów drzwi aluminiowych

autor: krezus » 10 maja 2010, 9:02

witam
mam problem z drzwiami, jak je wyregulować na zawiasach, drzwi są eksploatowane od dłuższego czasu i stwierdziłem że się lekko przesunęły w stronę zamka. obcierają przy zamku.
jak je teraz wyregulować, słyszałem że jest możliwość regulacji w 3 płaszczyznach. gdzie kręcić zawiasy?

tonyy
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 06 maja 2010, 8:15
Lokalizacja: lublin
Re: regulacja zawiasów drzwi aluminiowych

autor: tonyy » 19 maja 2010, 15:22

nie radzę bez wiedzy gdzie i co przekręcić to tylko z pozoru wydaje się czynnością prostą

sitekplock
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 23 maja 2010, 15:25
Lokalizacja: Płock
Re: regulacja zawiasów drzwi aluminiowych

autor: sitekplock » 23 maja 2010, 15:41

krezus pisze:witam
mam problem z drzwiami, jak je wyregulować na zawiasach, drzwi są eksploatowane od dłuższego czasu i stwierdziłem że się lekko przesunęły w stronę zamka. obcierają przy zamku.
jak je teraz wyregulować, słyszałem że jest możliwość regulacji w 3 płaszczyznach. gdzie kręcić zawiasy?




prosze o zdjecie chetnie pomoge

lukamar2
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2010, 10:45
Re: regulacja zawiasów drzwi aluminiowych

autor: lukamar2 » 25 sie 2010, 10:51

Witam,
Podepnę się pod ten wątek bo mam podobny problem. Otóż chciałbym troszeczkę podnieść drzwi aluminiowe (w tej chwili lekko szorują o podłoże). Czy w tego typu zawiasach:
Obrazek
jest to możliwe? Czy któraś z widocznych śrub imbusowych słuzy do tego celu? Czy zostają tylko podkładki?
Pozdrawiam i z gory dziękuję za pomoc
łukasz

sitekplock
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 23 maja 2010, 15:25
Lokalizacja: Płock
Re: regulacja zawiasów drzwi aluminiowych

autor: sitekplock » 25 sie 2010, 11:12

prosze napisac gg 4981317 pomoge

lukamar2
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2010, 10:45
Re: regulacja zawiasów drzwi aluminiowych

autor: lukamar2 » 30 sie 2010, 7:53

sitekplock pisze:prosze napisac gg 4981317 pomoge

A czy mógłbym prosić o odpowiedź na forum? Nie używam gg, poza tym ta informacja może być przydatna dla innych użytkowników forum.
Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Łukasz

sitekplock
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 23 maja 2010, 15:25
Lokalizacja: Płock
Re: regulacja zawiasów drzwi aluminiowych

autor: sitekplock » 30 sie 2010, 19:17

prosze zdjac zaslepke plastikowa od spodu, tam jest sruba imbusowa i trzeba ja wkrecac tyle ile potrzeba aby drzwi nie tarly oraz w tylu zawiasach ile skrzydlo ich posiada>D


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości

Gotowe projekty domów