odbiór mieszkania i dziwne rozwiązania w łazience

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

artikus
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 22 mar 2010, 10:25
Re: odbiór mieszkania i dziwne rozwiązania w łazience

autor: artikus » 27 mar 2010, 13:14

Dzięki za odpowiedź. Pewnie masz rację z tymi argumentami. Akurat za ścianą z piecykiem jest garderoba, a kuchnia jest daleko (po drugiej stronie korytarza, trzy ściany dalej, ale po przeciwnej stronie, także piecyk musiałby wisieć po przeciwległej ścianie, według tego rozumowania. Opiszę dokładnie odpowiedzi jakich udzieli mi kierownik niedługo.

IDM-SERVICE
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 550
Rejestracja: 25 paź 2003, 11:55
Lokalizacja: Dolnośląskie
Re: odbiór mieszkania i dziwne rozwiązania w łazience

autor: IDM-SERVICE » 28 mar 2010, 8:32

Witam

Typowe warstwy w stropach to

płytka 2cm
klej 1cm
Warstwa wyrównawcza 4-6 cm
Izolacja 8cm
Strop 22 - 24 cm.

Jak zsumujemy górne warstwy otrzymamy 15 cm.
Rura powinna się schować. Sprawdź w projekcie jakie powinny być warstwy i w przypadku braku zgodności zrób odkrywki.

Co do betonowania stropów to w trakcie ich wylewania powinno się zostawiać otwory instalacyjne, a nie je wykuwać w zalanym stropie

Pozdrawiam
Góral z Sudet

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: odbiór mieszkania i dziwne rozwiązania w łazience

autor: MTW » 28 mar 2010, 19:55

IDM-SERVICE piszesz jakbyś nigdy się nie spotkał ze zmianami w czasie budowy
zmiany na papierze wychodzą idealnie w realu porażka , to może być efekt takich zmian , choć nie musi oczywiście
pozdrawiam

IDM-SERVICE
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 550
Rejestracja: 25 paź 2003, 11:55
Lokalizacja: Dolnośląskie
Re: odbiór mieszkania i dziwne rozwiązania w łazience

autor: IDM-SERVICE » 28 mar 2010, 21:12

Witaj

Piszę o grubościach warstw, gdyż już spotkałem się z "wyrobami" deweloperów, gdzie na kilku budynkach te wartości w ogóle nie były zachowane.
Przykładowo styropian ułożony był w warstwie od 1 cm do 3, zamiast na całości 8cm.Szlichta zamiast 5 miała od 1 do 3cm. Brak jakiejkolwiek izolacji, W pomieszczeniach mokrych brak izolacji.
Dlatego nie dziwota, że rury wystają.

Pozdrawiam
Góral z Sudet

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: odbiór mieszkania i dziwne rozwiązania w łazience

autor: MTW » 28 mar 2010, 23:14

IDM-SERVICE pisze:Witaj

Piszę o grubościach warstw, gdyż już spotkałem się z "wyrobami" deweloperów, gdzie na kilku budynkach te wartości w ogóle nie były zachowane.
Przykładowo styropian ułożony był w warstwie od 1 cm do 3, zamiast na całości 8cm.Szlichta zamiast 5 miała od 1 do 3cm. Brak jakiejkolwiek izolacji, W pomieszczeniach mokrych brak izolacji.
Dlatego nie dziwota, że rury wystają.

Pozdrawiam


i tu - moje pytanie o wysokość pomieszczenia też podejrzewam przycięcia na kosztach lub zmianę projektu jedno i drugie potrafi wywalić takimi skutkami
pozdrawiam

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11
Re: odbiór mieszkania i dziwne rozwiązania w łazience

autor: adamis » 29 mar 2010, 7:22

IDM-SERVICE pisze:Witam

Typowe warstwy w stropach to

płytka 2cm
klej 1cm
Warstwa wyrównawcza 4-6 cm
Izolacja 8cm
Strop 22 - 24 cm.

Jak zsumujemy górne warstwy otrzymamy 15 cm.

Trochę, kolego, popłynąłeś zbyt optymistycznie.
Płytka to najwyżej 8 mm.
Klej zwykle ma max 5 mm.
Wylewka OK , 4 - 5 cm.
Izolacja na bank nie ma tam 8 cm. Tyle to się w nawet w domach prywatnych bardzo rzadko spotyka. zwykle jest 5 cm.
Mamy więc ok. 10 - 12 cm na schowanie rury 110, a kielichy mają i 130 mm. Plus minimalny spadek 1% no i mamy rurę wystającą nawet 3 - 4 cm nad podłogę.
Podkucie tych 5 cm w stropie, nawet jeśli trzeba by tam wyciąć ze dwa pręty, jest to do wykonania. Trzeba tylko chęci i szacunku dla klienta.
Piszesz o otworach instalacyjnych :) - znów zbytni optymizm. Jeśli się samemu tego nie przypilnuje w trakcie wylewania stropów, to nie ma na co liczyć, ze ktoś o tym pomyśli. Takie otwory można spotkać jedynie w budynkach wznoszonych metodą gospodarcza, natomiast tam, gdzie działają wynajęte firmy, to niezwykła rzadkość.
O ile od czasu do czasu takie otwory można spotkać, to już kanały poziome pod rury kanalizacyjne są w ogóle nie spotykane.
adam

artikus
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 22 mar 2010, 10:25
Re: odbiór mieszkania i dziwne rozwiązania w łazience

autor: artikus » 30 mar 2010, 8:36

Dobrze rozumiem, że wylewka = szlichta?

Czy mogę oprzeć się na jakichś przepisach aby schowali mi te rury w stropie albo dodatkową warstwę wylewki dali? Jeśli nie, to jak na własny koszt najlepiej podnieść posadzkę w tej łazience?

Na ile taki Geberit może przykryć te rury? 40cm od ściany da rade?

IDM-SERVICE
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 550
Rejestracja: 25 paź 2003, 11:55
Lokalizacja: Dolnośląskie
Re: odbiór mieszkania i dziwne rozwiązania w łazience

autor: IDM-SERVICE » 30 mar 2010, 8:52

Witam

Zrób odkrywkę przy wejściu do pionu rury kanalizacyjnej w posadzce. Sprawdzisz w ten sposób grubości warstw. Następnie zażądaj od kierownika budowy przekroju. Na nim powinny być opisane grubości warstw. Przy okazji sprawdzisz, czy jest wykonana izolacja przeciw wodna w posadzce. Jakby nie było jest to pomieszczenie mokre i takowa powinna być wykonana.

Pozdrawiam
Góral z Sudet

artikus
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 22 mar 2010, 10:25
Re: odbiór mieszkania i dziwne rozwiązania w łazience

autor: artikus » 23 kwie 2010, 8:51

Witam,
Byłem z fachowcem od odbiorów mieszkań no i nic wywalczyć się nie da. Co więcej, powiedział, że mogło to być zrobione jeszcze gorzej, bo rura jest osadzona częściowo w posadzce. Niektórym deweloperom w ogóle się nie chce jej osadzać w stropie. Natomiast u mnie głębiej się jej osadzić nie dało, bo jakieś pyty w stropie nie pozwalały.

Rura od piecyka też musi zostać, bo piecyka z elektroniką nie można ustawić na ścianie gdzie jest woda. Także wszystko jest efektem projektu budynku. Niestety raczej przed zakupem mieszkania nie przyszło mi do głowy, aby analizować ten projekt.

Na szczęście inne elementy są nieźle wykonane, wylewka prosta, ściany tylko gdzieniegdzie krzywe i tylko jedno okno i dwa parapety porysowane ;)

Dowiedziałem się ważnej rzeczy: trzeba mieć dystans do wypowiedzi na forach, bo w rzeczywistości sytuacja może się zupełnie inaczej przedstawiać.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomoc!

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11
Re: odbiór mieszkania i dziwne rozwiązania w łazience

autor: adamis » 24 kwie 2010, 18:39

artikus pisze:Rura od piecyka też musi zostać, bo piecyka z elektroniką nie można ustawić na ścianie gdzie jest woda.

:shock: Co to znaczy "ściana, gdzie jest woda"????? Czy chodzi o ścianę, w której ukryto rury wodne? Jeśli tak, to jakaś ściema z tym przepisem. Nie kojarzę takiego.
Czy ktoś słyszał o takim idiotyzmie?
adam

IDM-SERVICE
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 550
Rejestracja: 25 paź 2003, 11:55
Lokalizacja: Dolnośląskie
Re: odbiór mieszkania i dziwne rozwiązania w łazience

autor: IDM-SERVICE » 25 kwie 2010, 8:05

Witam

Takiego fachowca co broni w sumie dewelopera to pogoniłbym w diabły razem z tą jego znajomością przepisów i bajkami, które opowiada :-)
Góral z Sudet

Awatar użytkownika
Admar
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 24 kwie 2005, 22:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: odbiór mieszkania i dziwne rozwiązania w łazience

autor: Admar » 25 kwie 2010, 11:45

Artikus, skąd był ten "fachowiec od odbiorów" ?, może to był ktoś od dewelopera :lol:
W ten sposób wcisną Ci każdy kit który im pasuje.

Weź Ty lepiej złap jakiegoś niezależnego architekta który dobrze zna przepisy dotyczące wszelkich instalacji i norm budowlanych.

Z doświadczenia wiem że przy takich akcjach twoje zastrzeżenia muszą być podparte dowodami w formie wyciągu z aktualnych norm i przepisów, dotyczących konkretnych rzeczy które zostały wykonane wg tych przepisów źle.

Na tzw gębę możesz pocałować ich w..
Druga sprawa to ciekawy jestem co jest napisane w umowie dewelopera jeżeli odchodzą takie numery.


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości

Gotowe projekty domów