Daszek na metalowym stelażu

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

swirson
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 04 mar 2010, 19:47
Daszek na metalowym stelażu

autor: swirson » 19 kwie 2010, 18:41

Witam,

Mam następujący problem.
Na działce chcę dołożyć trochę ganku, do już istniejącego domku,w formie ochrony przed deszczem. Mam stelaż z rurek stalowych o wysokości 230 cm, długość 250 cm, szerokość 120 cm. Chcę na tym stworzyć prowizoryczny daszek, który nie odleci przy pierwszym podmuchu wiatru. Część stelażu będzie zaczepiona i zaśrubowana do już istniejących belek.
Co byście polecili?
Zrobić stelaż z desek/ osb, nakryć istniejącą konstrukcję dać folię i blachodachówkę/ pleksję? Interesują mnie jakieś tanie, proste pomysły, nie wymagające wielkiego wysiłku. Chodzi jedynie o pokrycie tej połaci, aby w czasie deszczu nie zacinało.

Z góry dzięki za jakieś rozwiązania.
Pozdrawiam

Przemek
Re: Daszek na metalowym stelażu

autor: Przemek » 20 kwie 2010, 7:42

możesz płyte PVC przymocowac do rurek, wydaje mi sie że deskowanie nie jest potrzebne a nawet nie wskazane ze względu na ciężar

Pokrycia dachowe z tworzywa

IDM-SERVICE
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 550
Rejestracja: 25 paź 2003, 11:55
Lokalizacja: Dolnośląskie
Re: Daszek na metalowym stelażu

autor: IDM-SERVICE » 21 kwie 2010, 7:38

Witam

Przemek ma rację.
Ja wykonałem sobie zadaszenie na ogródku z płyty falistej przeźroczystej.
Deszcz nie pada i nie mam zacienienia. W pełni można się delektować słońcem i dość długo - puki dnia pod wiatką jest widno. Nadto konstrukcja jest lekka a płyta dość wytrzymała.

http://www.e-dach.pl/pokrycia,dachowe,z ... ,6599.html

Pozdrawiam
Góral z Sudet

kevinlomax
Re: Daszek na metalowym stelażu

autor: kevinlomax » 08 cze 2010, 12:42

Jestem przekonany, że jeślim dasz tylko poliwęglan komorowy a ewentualne szczeliny przykryjesz płaskownikiem to wystarczy. Rozwiązanie tanie, w miarę eleganckie i na lata. spokojnie można to przyczepić do konstrukcji stalowej jak i jakiejkolwiek innej a poliwęglan komorowy mogą zrobić w bardzo dużych arkuszach.


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów