wełna na poddasze

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

gregory_1975
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 30 kwie 2009, 23:13
Re: wełna na poddasze

autor: gregory_1975 » 24 lis 2009, 23:09

witam,

jeszcze 2 pytania:
1.jako pierwszą warstwę zamierzam dać wełnę 15cm rolowaną. 2-3 cm muszę pozostawić na przepływ powietrza(zabezpieczone drutem wiązałkowym), a krokwie mają 16 cm. Jak to rozwiązać , nadbić krokwie, czy jest jakiś inny sposób?
2. czy szczelina powietrzna też musi być miedzy jętkami (nad sufitem), czy tam wełna może dolegać do desek (przepływ powietrza będzie na całej powierzchni strychu)
pozdrawiam gregory

Awatar użytkownika
exclusivebud
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 03 cze 2009, 16:00
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:
Re: wełna na poddasze

autor: exclusivebud » 28 lis 2009, 18:06

panowie ja wogle nie polecam wełny wykonałem juz kilkanascie inwestycji piana poliuretanową otwartokomórkową sealection 500 i mam wielu zadowolonych klijętów po pierwsze piana nie opada tak jak piszecie robi to wełna po drugie tworzy bezszwową izolacje robiąc zdjecia kamera termowizyjną mamy wyeliminowane w 90% pustki powietrzne i przedewszystkim macie cieplutkie poddasze zimą i chłodne latem pozdrawiam

Elmet-system
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 21 gru 2008, 20:41
Lokalizacja: internet
Kontaktowanie:
Re: wełna na poddasze

autor: Elmet-system » 07 gru 2009, 10:51

Witam wszystkich.
Ułożyć dobrze wełnę jest bardzo trudno. Niejedna osoba uważa że układa ją dobrze. Najlepiej stosować na poddasza wełny szklane ponieważ się dopasowują i w pełni wypełniają przestrzeń lub w taflach lecz i tak ułożona izolacja nie gwarantuje że po jakimś czasie nie powstaną jakieś szczeliny i osunięcia.
Proponuje zobaczyć na:
elmet-system.pl/ocieplenia.html lub
na: izolacje.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=51&Itemid=26 oraz na: izolacje.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=50&Itemid=26
Ten typ izolacji napewno nie osiądzie i nie powstaną żadne mostki i przedmuchy. Naprawiałem tą technologią niejeden dom w którym "fachowcy" układali wełnę. Nie zawsze się da coś takiego naprawić techniką wdmuchu wełny celulozowej.

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: wełna na poddasze

autor: Andrzej Wilhelmi » 09 gru 2009, 0:20

Możesz coś więcej napisać o "technice wdmuchu" na dachach skośnych, na których zastosowano folię jako krycie wstępne? Pozdrawiam.

Przemiks
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2010, 14:07
Lokalizacja: Zła..;-)
Re: wełna na poddasze

autor: Przemiks » 18 sty 2010, 14:47

Witam, temat wałkowany ale mam jeszcze jedno pytanko, otóż moje krokwie mają po ok 16 cm, zamierzam kłaść wełnę 12cm, stelaz i kolejne 12cm w poprzek. I tu moje pytanie, jak 12 cm wełny utrzyma się między profilami? One sa chyba niewielkich rozmiarów - 3- 4 cm??
Proszę o poradę, bo na wszystkich filmikach instruktażowych jako 2 warstwę montuje się wełenkę zazwyczaj 5 cm i ona pięknie leży w tych cienkich profilach.
Pytanie 2. Równiez zamierzam ocieplać do wysokości jętek a potem zwyczajnie położyć wełnę na płytach k-g, nabić deski lub OSB i ... tyle. Czy nie będzie to jakaś masakra technologiczna..?

Przepraszam coś mi zaświtało... wieszaki montowane do krokwi mają chyba taki system dystansowy jak zwał tak zwał, montowany profil odsuwa się pewnie od krokwii na 5 - 10 -12 cm i między niego wełnę...? Czyżby..?
było kupić mieszkanie....

gregory_1975
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 30 kwie 2009, 23:13
Re: wełna na poddasze

autor: gregory_1975 » 08 kwie 2010, 21:43

Witam,
mógłby się ktoś wypowiedzieć na poniższe pytanie?

Pytanie 2. Równiez zamierzam ocieplać do wysokości jętek a potem zwyczajnie położyć wełnę na płytach k-g, nabić deski lub OSB i ... tyle. Czy nie będzie to jakaś masakra technologiczna..?
pozdrawiam gregory

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: wełna na poddasze

autor: Andrzej Wilhelmi » 08 kwie 2010, 23:11

Pomiędzy płytami gk a wełną folia paroizolacyjna a pomiędzy wełną a deskami (OSB) szczelina wentylacyjna minimum 2 cm. Pozdrawiam.


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów