dachówka Roben czy Ruppceramika ?

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: dachówka Roben czy Ruppceramika ?

autor: Andrzej Wilhelmi » 30 mar 2010, 19:12

Przyjacielu widziałeś proste dachówki ceramiczne? Cementowe są w miarę proste i dlatego maja małe zamki a górnych wcale. O Robenie mówią i piszą nawet Ci co nigdy tej dachówki w rękach nie mieli :roll: . Krzywość dachówki nie jest żadną wadą, to naturalna rzecz wypalonej gliny. Zamki muszą być i przestańmy piać z zachwytu na temat ich wielkości. Pozdrawiam.

onyxhurtownia
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 24 mar 2010, 21:55
Lokalizacja: onyxhurtownia.com.pl
Re: dachówka Roben czy Ruppceramika ?

autor: onyxhurtownia » 30 mar 2010, 21:07

Andrzej Wilhelmi pisze:Przyjacielu widziałeś proste dachówki ceramiczne? Cementowe są w miarę proste i dlatego maja małe zamki a górnych wcale. O Robenie mówią i piszą nawet Ci co nigdy tej dachówki w rękach nie mieli :roll: . Krzywość dachówki nie jest żadną wadą, to naturalna rzecz wypalonej gliny. Zamki muszą być i przestańmy piać z zachwytu na temat ich wielkości. Pozdrawiam.


nie no porażka
penie że widziałem proste dachówki ceramiczne

Cementowe są w miarę proste i dlatego maja małe zamki a górnych wcale.... czy wiesz dlaczego dachówk cementowa ma taki kształt a nie inny, bo proces technologiczny a dokładniej materiał z jakiego jest wykonana nie pozwala na wiecej. Gdyby były takiego kształtu jak ceramika, to dopiero byłyby krzywe. Pomijam kruszące się zamki

Jeżeli uważasz że krzywość dachówki nie jest wadą tylko naturalną rzeczą to chyba pracujesz dla robena, przyczyną krzywej dachówki jest zła jakość surowca oraz problem z temperturą wypału. Nie ulega wątpliwości że zamki muszą być , ale nie dlatego, że dachówki ceramiczne są krzywe.

mia_S_Bogusz
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 24 gru 2009, 0:10
Lokalizacja: Krosno
Re: dachówka Roben czy Ruppceramika ?

autor: mia_S_Bogusz » 31 mar 2010, 22:22

Panowie się trochę popisują, a do sedna coraz dalej. Kolega z forum szuka taniej dachówki i tu najistotniejsze są chyba dwie rzeczy: forma dachu i wydajność danego rodzaju dachówki. Dla przykładu Turmalin ma zapotrzebowanie ( czy z innej strony patrząc wydajność) wynoszące około 11 dachówek na 1m2, a w przypadku karpiówki Opal Żłobkowany (obie dachówki z oferty RuppCeramika) ta wartość osiąga aż blisko 40. Opal jest co prawda 2,5 razy tańszy, ale potrzeba go niemal 4 razy więcej. Zrób wyceny w kilku punktach sprzedaży na różne firmy i rodzaje dachówek, wybierz dobrą ofertę. Każdy będzie chwalił swoje, a ty kup tam gdzie będziesz chciał i co będziesz chciał, wykonawca zrobi z tego co mu przywieziesz.

onyxhurtownia
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 24 mar 2010, 21:55
Lokalizacja: onyxhurtownia.com.pl
Re: dachówka Roben czy Ruppceramika ?

autor: onyxhurtownia » 31 mar 2010, 22:33

no wydajność dachówki raczej nie ma znaczenie skoro podają cenę za m2, no chyba że chodzi ci o ilość łat.

a jeżeli szuka taniej dachówki to pozostaje roben bo rup wcale nie jest tani. A myslałem że sednem jest jakość :D

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: dachówka Roben czy Ruppceramika ?

autor: Andrzej Wilhelmi » 31 mar 2010, 22:48

onyxhurtownia pisze:... cementowa ma taki kształt a nie inny...


Głęboko merytoryczne stwierdzenie.

... przyczyną krzywej dachówki jest zła jakość surowca oraz problem z temperturą wypału...


A byłeś choć raz w fabryce Robena?

No ale dajmy pokój tym rozważaniom. Oczywiście możesz mieć swoje zdanie ale warto je logicznie poprzeć merytorycznymi argumentami. Pozdrawiam.

onyxhurtownia
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 24 mar 2010, 21:55
Lokalizacja: onyxhurtownia.com.pl
Re: dachówka Roben czy Ruppceramika ?

autor: onyxhurtownia » 01 kwie 2010, 8:15

w robenie nie, ale np. w Jungmeierze.
a druga sprawa jeżeli twierdzisz, że dachówki zakładkowe są krzywe to chyba faktycznie byłeś w robenie i tylko robena widziałeś. I gdzie tu merytoryczne wytłumaczenie?
pozdrowionka

gunar
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 447
Rejestracja: 18 kwie 2009, 18:49
Lokalizacja: Koszalin
Re: dachówka Roben czy Ruppceramika ?

autor: gunar » 01 kwie 2010, 17:23

Rup. Sirius 13 to syf i dziadoska dachówa. A jaka krzywa. Wole Robena Monzę Plus.
gunar-wycinam dachy z pasją

trybulec
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 27 paź 2008, 15:04
Re: dachówka Roben czy Ruppceramika ?

autor: trybulec » 02 kwie 2010, 14:08

Zachęcam do kontaktu z fachowcami - np. z Opolskiego Stowarzyszenia Dekarzy, Blacharzy i Cieśli. Można się sporo dowiedzieć o „prostych i krzywych” dachówkach. Dużo więcej niż z materiałów reklamowych ;) A potem można odwiedzić fabrykę Robena – bo warto.

mia_S_Bogusz
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 24 gru 2009, 0:10
Lokalizacja: Krosno
Re: dachówka Roben czy Ruppceramika ?

autor: mia_S_Bogusz » 02 kwie 2010, 20:13

onyxhurtownia pisze:no wydajność dachówki raczej nie ma znaczenie skoro podają cenę za m2, no chyba że chodzi ci o ilość łat.

a jeżeli szuka taniej dachówki to pozostaje roben bo rup wcale nie jest tani. A myslałem że sednem jest jakość :D



Wszystkie firmy pod Monierem: Bras, Rupp, podają ceny 1 sztuki. Generalnie dachówki to bardzo dobry materiał pokryciowy, a jeżeli szukamy najlepszego to faworyt jest tylko jeden: strzecha. I koniec.

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: dachówka Roben czy Ruppceramika ?

autor: Andrzej Wilhelmi » 02 kwie 2010, 23:23

onyxhurtownia pisze:w robenie nie, ale np. w Jungmeierze.


No to co Ty możesz porównywać? :roll:
Różnica pomiędzy nami jest taka, że Ty handlujesz a wykonuję i przy tym pozostańmy.
Pozdrawiam.

onyxhurtownia
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 24 mar 2010, 21:55
Lokalizacja: onyxhurtownia.com.pl
Re: dachówka Roben czy Ruppceramika ?

autor: onyxhurtownia » 03 kwie 2010, 7:28

mówiąc o cenie za m2 miałem na myśli hurtownie, fakt rupp podaje szt , ale braas za m2 i szt w woli ścisłości :D . Zgodze się z tym że strzecha to fajny materiał ale nie wszędzie pasuje.

onyxhurtownia
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 24 mar 2010, 21:55
Lokalizacja: onyxhurtownia.com.pl
Re: dachówka Roben czy Ruppceramika ?

autor: onyxhurtownia » 03 kwie 2010, 7:38

Andrzej Wilhelmi pisze:
onyxhurtownia pisze:w robenie nie, ale np. w Jungmeierze.


No to co Ty możesz porównywać? :roll:
Różnica pomiędzy nami jest taka, że Ty handlujesz a wykonuję i przy tym pozostańmy.
Pozdrawiam.


tylko sę w tym że ja nie opeiram się na broszurkach producentów ani na tym co mówi pan orowadzajacy ciebie po fabryce. Opieram sie na relacjach dekarzy, kilkidziesięciu w woli ścisłości. Jeżeli układałeś coś poza robenem to wiesz o czym mówię i co szybciej się układa. Czasem jakość trzeba nadrabiać marketingiem
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: dachówka Roben czy Ruppceramika ?

autor: Andrzej Wilhelmi » 03 kwie 2010, 15:28

Warto czasem wejść na dach i samemu coś zrobić zanim się zacznie ferować opinie (usłyszane od innych). Skoro twierdzisz, że widziałeś proste dachówki to widziałeś tylko te, które Ci pokazano. Ja w swojej karierze układałem dachówki bardzo wielu firm a wykonuję dachy nietuzinkowe więc coś na ten temat mogę powiedzieć. Nigdy z żadną dachówką nie miałem problemów, czasami tylko trochę więcej pracy. Pozdrawiam.

onyxhurtownia
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 24 mar 2010, 21:55
Lokalizacja: onyxhurtownia.com.pl
Re: dachówka Roben czy Ruppceramika ?

autor: onyxhurtownia » 03 kwie 2010, 19:11

pewnie tak, tylko ty mówiesz o swoich opiniach na temat dachówki, a ja mowie o opiniach kilkudziesieciu dekarzy, wiec podchodzac do tego z drugiej strony i przyjmując że ty jesteś klientem i chcesz kupić dachówke, zaufasz opini wypowiedzianej przez kilkadziesiąt osób czy wypowiedzianej przez jedną? i troszeczke abstrahując jeżeli kilkudziesieciu mechanikow odradzałoby ci kupić pewien model samochodu a jeden powiedziałby że ten model jest super , to kupilbyś go?

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: dachówka Roben czy Ruppceramika ?

autor: Andrzej Wilhelmi » 04 kwie 2010, 18:34

Kolejna różnica pomiędzy nami jest taka, że ja czytelnie podpisuję swoje wypowiedzi i nie piszę w imieniu swoich kolegów dekarzy, którzy mają podobny pogląd do mojego. Nie etycznie jest pisać źle o materiale, którego się nie zna i którym się nie handluje. Ja we wszystkich swoich wypowiedziach zachęcam inwestorów aby przed zakupem jakichkolwiek materiałów na dach konsultowali się z dekarzem a najlepiej z tym, który ten dach będzie wykonywał. Pozdrawiam.


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości

Gotowe projekty domów