jakimi taśmami sklejać folie?

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

vito
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2004, 9:48
jakimi taśmami sklejać folie?

autor: vito » 04 gru 2004, 11:39

Jakie są najlepsze taśmy do sklejania folii paroizolacyjnych? Kupiona przeze mnie "srebrna" taśma odkleiła się po 3 dniach. Czym doklejać folie do ścian, kominów, belek itp? A jakimi taśmami skleić folie wysokoparoprzepuszczalne typu "Dachowa"?

kociol
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 03 lis 2004, 13:37

autor: kociol » 05 gru 2004, 14:14

witam co do tasm do foli paroprzepuszczalnej polecam tasme ivt dostepna w kazdej hurtowni dachowej pozdrawiam!!

Przemek

autor: Przemek » 06 gru 2004, 23:08

a może corotop chyba sa w dziale prezentacje

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

autor: Redakcja » 03 sty 2005, 9:28

Proszę zajrzeć do prezentacji firmy Marma Polskie folie, która produkuje folie "Dachowa".
http://www.e-dach.pl/2708.htm

BDB

autor: BDB » 26 sty 2005, 14:27

Szanowny Panie.
Poruszył Pan bardzo istotny problem. Otóż, rzeczywiście firmy produkujące folie dachowe niestety zapomniały o "kropce nad i" czyli taśmach do ich sklejania. Potwierdzam, że prawie wszystkie taśmy się nie nadają, bowiem odklejają się jeśli nie po kilku dniach to po kilku latach - sprawdziliśmy na wielu obiektach!
Możemy zalecić stosowanie tylko samoprzylepnej taśmy aluminiowej z widocznym oplotem zbrojeniowym mikrosiateczką z włókna. Taka taśma jest droga, ale skuteczna.
Proszę pamiętać, że paroizolacja spełnia swoje zadania tylko wtedy, gdy jest szczelna!!!
Zatem ma byż szczelna teraz i za lat 30.
Niestety, nie możemy podać konkretnej nazwy firmy - ze zrozumiałych względów, ale radzimy kierować się wskaźnikiem ceny: szukać najdroższej. Dobrze jest ze sobą wziąć kawałek taśmy i odciąć w sklepie kilka cm celem przyklejenia. Folię potem proszę położyć na parapecie na słońcu na kilka dni i obserwować. Te najdroższe aluminiowe powinny ten test wytrzymać.
BIURO DORADZTWA BUDOWLANEGO BDB www.bdb.com.pl

Leon44
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 01 kwie 2010, 9:47
Re: jakimi taśmami sklejać folie?

autor: Leon44 » 01 kwie 2010, 9:57

Natknąłem sie na ten temat przypadkowo wpisujac haslo w google. Jestem podobnego zdania, ze wiekszosc producentow chyba bardziej skupia sie na samych foliach, no chyba ze to sprzedawcy w hurtowniach nie sa specjalnie zorientowani. Od poprzedniego postu w tym watku minelo sporo czasu a moim zdaniem nie wiele sie zmienilo.Sam jestem aktualnie przed wyborem paroizolacji i tasm. Potrzebuje tego sporo bo na dach i sciany. Co mozecie doradzic. Zalezy mi na materiale absolutnie z najwyzszej polki. Jak to jest z tymi foliami odbijajacymi energie ??


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów