Wełna mineralna na poddasze

Dział poświęcony izolacjom technicznym. Jakie są systemy izolacji technicznej, jak zabezpieczyć dom przed ogniem, wilgocią, stratami ciepła? W tym dziale znajdziesz porady i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Lorry
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 02 gru 2008, 19:10
Wełna mineralna na poddasze

autor: Lorry » 21 mar 2010, 19:49

Rodzice chcą ocieplać poddasze wełna mineralna ale maja problem a Umianowice chcieli ocieplać Isoverem ale dzisiaj zaczęli im odradzać i namawiać ich na ocieplenie Roll woolem .Sprawa polega na tym ,ze usłyszeli ,ze przenikalność musi być wyższa niż 6,1 i żeby to osiągnąć planowali dać 20 cm wełny Isoveru + łata i na to jeszcze 5cm albo 15 cm Roll woola + łata i 10 CM Kolejne pytanie czy ocieplać poddasze dokładnie , które będzie używane tylko w lecie ( do przespania się itp.) czy dać tylko np. 20cm i na to płytę .Grubość krokwi 18cm. Sprawa jest dość pilna bo do jutra maja dać odpowiedź.

Awatar użytkownika
gambit65
rekomendowany doradca
Posty: 371
Rejestracja: 24 gru 2007, 12:56
Lokalizacja: mława
Kontaktowanie:
Re: Wełna mineralna na poddasze.

autor: gambit65 » 21 mar 2010, 20:32

Najlepszy opór cieplny ma super mata isovera. Większą wagę przykładałbym do dokładnego ( szczelnego) wykonania docieplenia. Jeżeli będzie 25cm grubości to zaoszczędzicie na ogrzewaniu.15 cm uni mata, 10cm super mata i opór cieplny będzie powyżej 7.Każda wełna ma swoje wady i zalety , ale też każda będzie dobra na izolację

matem
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2010, 21:43
Re: Wełna mineralna na poddasze.

autor: matem » 24 mar 2010, 22:01

Też mam ten sam problem. Chce ocieplić i wyciszyć poddasze. Zastanawiam się jakiego materiału użyć. Czy wełna mineralna jest najlepszym rozwiazaniem??

emem
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2010, 22:09
Re: Wełna mineralna na poddasze

autor: emem » 26 mar 2010, 20:28

thermoblok.pl Czytałem o tym . Widziałem również na targach. Myślę, że godne uwagi. Ekologiczne,naturalne a przy tym nowoczesne.


Wróć do „Izolacje techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów