piec na ekogroszek - ranking

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Kulin
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 10 gru 2008, 10:45
Re: piec na ekogroszek - ranking

autor: Kulin » 07 sty 2010, 0:19

bulimen, czy te 3 ostanie linijki to ty pisałeś ?? :shock:
na pewno miałeś układ klawiatury "polski programisty" ??

bulimen
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 08 gru 2009, 20:34
Lokalizacja: piotrkow
Re: piec na ekogroszek - ranking

autor: bulimen » 07 sty 2010, 8:04

tak to ja pisałem czasem przełaczy mi sie uklad klawiatury przez jednoczesne nacisniecie shift i ctrl,
nawet nie zauwazylem, dopiero po zatwierdzeniu posta, mam nadzieje ze mozna zrozumiec o co mi chodzi

pozdr

MarcinKozuch
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 11 sty 2009, 23:55
Lokalizacja: Tczew
Re: piec na ekogroszek - ranking

autor: MarcinKozuch » 17 sty 2010, 22:19

Jaki polecicie do waskiej kotłowni??
Szukam takiego uniwersalnego z rusztem , i zeby miała czopuch z boku... a zosaobnik z drugiej strony.
Pozdrawiam

Jarek1910
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 311
Rejestracja: 30 gru 2009, 12:06
Lokalizacja: Szczecin
Re: piec na ekogroszek - ranking

autor: Jarek1910 » 18 sty 2010, 10:46

W sytuacji kiedy za 1,5 roku wegiel bedzie 2x drozszy, a gaza nie budjet, zajmowanie sie takimi technologiami to musztarda po obiedzie. Zreszta, na prad tez niewielu wkrotce bedzie stac....

MarcinKozuch
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 11 sty 2009, 23:55
Lokalizacja: Tczew
Re: piec na ekogroszek - ranking

autor: MarcinKozuch » 18 sty 2010, 14:27

W sytuacji kiedy za 1,5 roku wegiel bedzie 2x drozszy, a gaza nie budjet, zajmowanie sie takimi technologiami to musztarda po obiedzie. Zreszta, na prad tez niewielu wkrotce bedzie stac....


Takich bredni słucham już kilka lat, np opowieści o tym ze LPG = PB i co... i dalej jest 1/2 i sie opłaca.

A co do pieca... to przerobie go na owies i też bede miał ciepło.

mike-monter
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:50
Kontaktowanie:
Re: piec na ekogroszek - ranking

autor: mike-monter » 25 sty 2010, 21:24

Witam!
Moja propozycja to Funke Silver firmy Buderus.
1. Zasobnik ze stali nierdzewnej - długa żywotność
2. Serwis prowadzony przez grupę Buderus my service - niemiecka jakość :),
3. Łatwo dostępne części zamienne, gdyż producent to Cichewicz :)

-www.buderus-in-serwis.pl/kotly_na_eko_groszek_funke_silver.htm

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: piec na ekogroszek - ranking

autor: Jarecki79 » 29 sty 2010, 18:03

MarcinKozuch pisze:Jaki polecicie do waskiej kotłowni??
Szukam takiego uniwersalnego z rusztem , i zeby miała czopuch z boku... a zosaobnik z drugiej strony.
Pozdrawiam


Do wąskiej kotłowni jakiś model tłokowy.
np. KTM np. Grobelny, Tilgner , OPAL Sekom czy Konstal, Protech czy coś w ten deseń

Ślimaki są płytkie, ale rozbudowane na szerokość (kosz i podajnik z boku)

Tłoki są wąskie, ale dłuższe, głębsze. W szerokości przy mocy do 25kW mieścisz się do ok.60cm

polo51p
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 18 lut 2010, 9:52

autor: polo51p » 18 lut 2010, 10:38

Bogdan1 pisze:Tłokowce głównie sa na miał a groszek jest paliwem zastępczym. Ja nie chcę palić miałem bo jest gorszym paliwem i stwarza dodatkowe problemy. Ktoś już na tym forum pytał o kotły Malejka. Też zacząłem interesować się ich piecami. Mają też wysoką sprawność, sterowniki do wyboru. Może ktoś ma więcej informacji. R-eco i Klimosz ceny mają na podobnym poziomie czyli za 25kW trzeba wypłacić ok 9tyś. netto.
Jak to jest faktycznie z tą sprawnością? Skoro polecany piec ma sprawność ok.80% a jakiś mało znany 87% to ja wybrałbym ten z 87% bo teoretycznie powinien być oszczędniejszy?
Witam,stanowczo odradzam zakup kotłów -pieców Malejka i korzystania z serwisu Malejka - wł.Podkścielny waldemar.Mam od nich piec sześć zezonów,Blacha kotłowa jest cienka (5mm)i tylko o podwyższonej a nie o wysokiej wytrzymałości. Temperature na piecu utrzymuje w granicach 60-70 stopni ,węgiel ładuje suchy i lepszy czyli bez zawartości soli i siarki a mimo tego w blasze są bardzo głębokie wżery. Piec mam na wykończeniu! Blacha słabszej jakości powinna być grubsza np.8mm. Zasobnik Malejki jest wykonywany ze zwykłej blachy ,u mnie jeszcze jest w miare dobry,u sąsiada ,też made in Malejka rok temu dostał perforacji ,połatał go ale węgiel się zatrzymuje. Bardzo liche są ślimaki bo się szybko zużywają ,lepiej zapłacić troszeczkę więcej za wyrób żeliwny-ślimak a wyjdzie tanio,-bardzo długa trwałość slimaka. Stosował producent programator Geco - wyrób bardzo awaryjny ,zastosowane w module chińskie przekażniki często się sklejają i przepalają a serwi jest bezlitośny. O serwisie Malejka z Tychów szkoda nawet pisać ,moja rada nie korzystać z jego usług.

MarcinKozuch
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 11 sty 2009, 23:55
Lokalizacja: Tczew
Re: piec na ekogroszek - ranking

autor: MarcinKozuch » 25 lut 2010, 22:25

Jarecki79 pisze:
MarcinKozuch pisze:Jaki polecicie do waskiej kotłowni??
Szukam takiego uniwersalnego z rusztem , i zeby miała czopuch z boku... a zosaobnik z drugiej strony.
Pozdrawiam


Do wąskiej kotłowni jakiś model tłokowy.
np. KTM np. Grobelny, Tilgner , OPAL Sekom czy Konstal, Protech czy coś w ten deseń

Ślimaki są płytkie, ale rozbudowane na szerokość (kosz i podajnik z boku)

Tłoki są wąskie, ale dłuższe, głębsze. W szerokości przy mocy do 25kW mieścisz się do ok.60cm


Odpalony wczoraj Tilgner EKR 25kw z Brucerem. Wyjscie czopucha do góry, swietnie zmiescił sie w kącie przy kominie. Zamieszcze zdjęcie mojej kotłowni wkrótce. Pozdrawiam

polo51p
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 18 lut 2010, 9:52
MALEJKA

autor: polo51p » 26 lut 2010, 10:00

DZIĘKUJE firmie MALEJKA z Mysłowic za wykonanie robót poprawkowych po instalatorze o którym pisałem wiele razy.Panowie wykonali kawał porządnej roboty usuwając nieszczęsną rurę ,która blokowała miejsce czyszczenia pieca. Roboty wykonano za darmo,otrzymałem preznt,upominki w ramach zadośćuczynienia.Było mi niezręcznie,bo nie firma Malejka z Mysłowic zawiniła.Firma z Mysłowic zadała sobie wiele trudu by odnależć moją osobę ,gdyż nie podawałem na siebie namiarów.Wyrządziłem krzywdę pisząc nieprawdziwe opinie na temat pieca,emocje wzieły góre. Przepraszam

pmajcherski
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 mar 2010, 15:41
Lokalizacja: łódź
Kontaktowanie:
Re: piec na ekogroszek - ranking

autor: pmajcherski » 24 mar 2010, 15:50

Jarecki79 do Ciebie bo widze ze masz chyba największe pojęcie z uwagi na wykonywany zawód

Witam,
Jestem nowy i mam pytanko :)

Jestem właśnie w trakce wybierania kotła do ogrzania domku.
Powiem tak:
- dom ma powierznię 110 m.kw. bez poddasza (parter)
- chciałbym założyc ogrzewanie podłogowe w salonie który ma powierzchnię 35 m. kw.
- chciałbym mieć możliwość palenia eko-groszkiem, peletem oraz awaryjnie drzewem
- zeby ogrzewał wodę w domu i miał funkcję letnią :)
- powierzchnia kotłowni to 5 m.kw.

powiedz prosze szczerze który na ten moment piec jest naprawde godny polecenia, nie patrze na to zeby kosztował najmniej (oczywiście tez nie najwięcej :) ) Chce po prostu palić drewnem w weekend w kominku w salonie i zeby piec weryfikował mi odpowiednio temperaturę i nie palił w momencie gdy ciepło z kominka rozprowadzi sie równomiernie po pomieszczeniach.
proszę o rzetelną odpowiedź

Nie wiem czym mam sie sugerować bo w tym rankingu co post to prawie inny piec i inny producent. A chciałbym miec coś sprawdzonego i zaufanego na rynku.

z góry dziękuję i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: piec na ekogroszek - ranking

autor: Jarecki79 » 24 mar 2010, 21:13

Jak ten dom jest nowy i dobrze izolowany, tj. ma straty ciepła 80W/m2 lub inaczej zapotrzebowanie na energie 80kWh/m2 (więc klasyczny domek z wyższym standardem izolacji)

110m2 oraz 80W/m2 = 8,8kW na zapotrzebowanie na c.O. dodać jakies 3kW na potrzeby CWU = z lekkim zapasem 12kW

Taki kocioł Ci wystarczy, nie ma jednak tak małych uniwerslanych retort. Musiałbyś wybrać kocioł z klasycznym palnikiem na ekogroszek i ewentualnie stosować domieszkę owsa czy pellet do 30%.

Jak starty sa 90W/m2 można pomyślec o 15-17kW, tutaj jest wybór lepszych palników. Moim faworytem jest palnik II-ej generacji Brucer/Ekoenergia. Całkowicie żeliwny, toleruje uziarnienie 0-31,5mm. Spala miał, groszek 0-31,5mm, spali także pellet.

Sterowniki z algorytmem PID dla wyższego poziomu automatyzacji: RT09pid, Ognik PID, Perfekt, PUMA PID

pmajcherski
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 mar 2010, 15:41
Lokalizacja: łódź
Kontaktowanie:
Re: piec na ekogroszek - ranking

autor: pmajcherski » 24 mar 2010, 22:26

A jeśli chodzi o jakiś konkretny model, tylko szczerze i bez ogródek :) konkretnie producent ewentualnie model, wolę kupić piec nie z dolnej półki :)

pmajcherski
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 mar 2010, 15:41
Lokalizacja: łódź
Kontaktowanie:
Re: piec na ekogroszek - ranking

autor: pmajcherski » 24 mar 2010, 22:36

co powiesz na taką opcję
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=963989672

jest tak jak mówiłeś. powiedz mi jeszcze jak mozesz co to znaczy awaryjny ruszt wodny :) jestem jeszcze troszke zielonyw tych sprawach i ten PID

Jaki ruszt Twoim zdaniem jest lepszy awaryjny wodny, czy awaryjny wyjmowany żeliwny.

pozdrawiam

Janusz13
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 91
Rejestracja: 25 lut 2009, 0:51
Lokalizacja: Śląsk
Re: piec na ekogroszek - ranking

autor: Janusz13 » 24 mar 2010, 23:04

No cóż polecał bym piec z palnikiem Brucer i sterownikiem eCoal.

sam używam takiego zestawu i jestem bardzo zadowolony.

Plusem sterownika jest :

Adaptacja do paliwa nic nie musisz zmieniać w sterowniku zmieniając paliwo.
Nie ważne jak zmieszasz groszek z peletem sterownik się dostosuje.

Osobiście palę w tej chwili miałem Io uziarnienu 0mm do 40mm nie mam problemów.

O palniku nic nie piszę bo wcześniej już był pokrótce opisany.

Palnik Brucera i sterownik eCoal są specjalnie dla siebie stworzone więc dobrze współpracują.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Omgili [Crawler] i 167 gości

Gotowe projekty domów