pytanie o ocieplenie wewnętrzne ścian zewnętrznych

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: pytanie o ocieplenie wewnętrzne ścian zewnętrznych

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 23 mar 2010, 8:26

Nie ma czegoś takiego jak skuteczna izolacja od zewnątrz. To nie tylko mostek do gruntu, ale i wilgoć, oraz brak sterowania ogrzewaniem.
Mostków przy oknie nie ma.
Obrazek
Obrazek

lukep3
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 73
Rejestracja: 03 lut 2010, 20:11
Re: pytanie o ocieplenie wewnętrzne ścian zewnętrznych

autor: lukep3 » 23 mar 2010, 9:17

w izolacji zew. punkt rosy zawsze bedzie gdzies w izolacji - zupelnie bezpieczny, przy skutecznej wentyl mechanicznej, jaka wilgoć P. Tomku ma Pan na mysli?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: pytanie o ocieplenie wewnętrzne ścian zewnętrznych

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 23 mar 2010, 12:31

lukep3 pisze:w izolacji zew. punkt rosy zawsze bedzie gdzies w izolacji - zupelnie bezpieczny, przy skutecznej wentyl mechanicznej, jaka wilgoć P. Tomku ma Pan na mysli?

Punkt rosy - to temperatura, nie woda. Bezpieczeństwo to paroizolacja, by do punktu rosy dla powietrza wewnętrznego nie dostało się w/w powietrze. Wentylacja ma zapewnić komfort - czyli utrzymywać 40-45% wilgotności względnej - Co przy braku paroizolacji od wewnątrz - spowoduje, że materiał termoizolacyjny będzie miał w sobie wodę.

emem
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2010, 22:09
Re: pytanie o ocieplenie wewnętrzne ścian zewnętrznych

autor: emem » 24 mar 2010, 22:13

Ja ostatnio byłem na targach budowlanych i dowiedziałem się tam o izolacjach za pomocą płyty Thermoblok. Może to materiał wart uwagi.

Wego
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2010, 11:44
Re: pytanie o ocieplenie wewnętrzne ścian zewnętrznych

autor: Wego » 19 maja 2010, 12:09

Witam!
Nie chciałem zakładać nowego tematu a ponieważ mam podobny problem postanowiłem tutaj zapytać.
Mieszkam ponad 20 letnim , piętrowym domu, budowanym z betonowych pustaków, wewnętrzna ściana z białego pustaka, nie ocieplany od zewnątrz, między murem zewnętrznym i wewnętrznym styropian (wdmuchiwany parę lat po budowie), okna parę lat temu wymienione na plastiki.
W piwnicy i na parterze nic się nie dzieje, natomiast na pierwszym piętrze w pokojach w rogach przy górnym stropie przy ścianach zewnętrznych zimą pojawia się wilgoć. Na ścianie pn i pd na wysokość ok 2m strop jest pod skosem ( Dach domu jest spadzisty). Ściany tynkowane, pomalowane farbą.
Teraz przygotowuję się do gruntownego remontu jednego z pokoi. Mam pytanie czy dobrym pomysłem byłoby gdybym na ściany zewnętrzne w tym pokoju ( pn i zach ) przykleił styropian i następnie na niego płyty gipsowe. Czy takie rozwiązanie sprawiłoby że wilgoć już by się nie pojawiała, czy może pogorszy to sprawę?
Jeśli można to zrobić to jaki gruby styropian trzeba zastosować, czy konieczna jest jakaś folia, czy da się przykleić płyty do styropianu czy może konieczny jest jakiś stelaż? Jeśli stelaż to czy styropian trzeba przyklejać do ściany czy tylko ułożyć i przykręcić płyty?
Z góry dziękuję za wszelkie porady jak to zrobić.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: pytanie o ocieplenie wewnętrzne ścian zewnętrznych

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 20 maja 2010, 7:56

U nas nie ma w handlu takich płyt - wełna/folia/gips karton czy styropian/folia/gips karton
Obrazek
Obrazek
Można zrobić to tak: stelaż wełna folia
Obrazek
Lub z gotwców to poliuretan z tynkiem
Obrazek

Lecz jakbyśmy nie robili i tak najważniejsza jest wentylacja mechaniczna.


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów