Ocieplenie stropodachu

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

mufa
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2009, 16:39
Ocieplenie stropodachu

autor: mufa » 10 mar 2010, 11:30

Witam,
Mieszkam w budynku z lat 80, w którym jest stropodach niewentylowany ocieplony szlaką. Chcę ocieplić dach ponieważ w zimie jest zimno a w lecie upał no i pękają ściany od zewnątrz (wew. zresztą też) - nie wiem czy to wina ciężaru dachu czy raczej zastosowanej szlaki która gazuje. Moje pytanie:
jak najlepiej wykonać ocieplenie dachu?
po usunięciu szlaki pozostanie strop na to paroizolacja, ocielenie, papa podkładowa i termozgrzewalna. Jednak nie wiem z czego wykonać spadek? Czy należy zrobić wylewkę formującą spadek czy jest jakieś inne rozwiązanie? Jak mocować ocieplenie do podłoża?? Kleić czy kotwić mechanicznie? Proszę o jakieś porady. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
pozdrawiam

grzegorz andrychiewicz
Re: Ocieplenie stropodachu

autor: grzegorz andrychiewicz » 10 mar 2010, 13:30

Osobiście widziałem dwa takie remonty.W obu przypadkach inwestorzy poszli w innym kierunku.Otóż po zerwaniu szlaki został wykonany dach kopertowy,przykryty blachą.Na stropie ułożono wełnę.Problem gorąca,zimna został rozwiązany,a budynek nabrał ciekawszego wyglądu.


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów