Pęknięta spłuczka

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

bialek83
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2009, 22:11
Pęknięta spłuczka

autor: bialek83 » 16 lut 2010, 20:12

Witam
Mam do naprawy kompakt w którym spłuczka ceramiczna ma delikatne pęknięcie na dnie przez które przesącza się woda. w związku z tym mam pytanie czy ktoś próbował naprawiać takie pęknięcie ewentualnie jakieś pomysły jak by można to naprawić.
Pozdrawiam

kielo
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 727
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:34
Lokalizacja: małopolska-Podhale
Re: Pęknięta spłuczka

autor: kielo » 16 lut 2010, 21:48

Ciężko będzie to naprawić,oczywiśćie można próbować różnymi wynalazkami takimi jak silikony czy kleje,ale wątpie to już lepiej kupić nową spłuczke i mieć spokój
Pozdrowienia

Awatar użytkownika
tomo209
Aktywny
Aktywny
Posty: 173
Rejestracja: 05 gru 2008, 15:40
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń
Kontaktowanie:
Re: Pęknięta spłuczka

autor: tomo209 » 19 lut 2010, 20:29

najlepiej wymienić. Spróbuj szkło wodne jak chcesz kleić

bialek83
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2009, 22:11
Re: Pęknięta spłuczka

autor: bialek83 » 19 lut 2010, 22:14

Z wymianą to by był problem ponieważ jest to spłuczka ceramiczna i samej spłuczki nie dokupi a w dodatku cały kompakt jest w kolorze siwym. Ale już sobie poradziłem spód spłuczki tam gdzie były pęknięcia posmarowałem żywicą i jak narazie przecieków nie ma.

tonborn
1 - ostrzeżenie!
Posty: 32
Rejestracja: 26 lut 2010, 20:43
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: Pęknięta spłuczka

autor: tonborn » 27 lut 2010, 12:17

Miałem podobny problem kilka miesięcy temu, chociaż z opisu wnioskuję, że u mnie pęknięcie było dużo większe. Próbowałem silikonów i innych jak to wyżej było "wynalazków", ale nic z tego. Musiałem wymienić cały kompakt na nowy.

ANFAUS
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 lut 2010, 20:40
Lokalizacja: woj podlaskie
Kontaktowanie:
Re: Pęknięta spłuczka

autor: ANFAUS » 28 lut 2010, 21:49

odnośnie pęknięć ceramiki - kompakty, misy, umywalki... radziłbym składać na nie reklamację ponieważ mogą byś to tzw. peknięcia studzeniowe lub po prostu peknięcia związane z naprężeniami. Pęknięcia te drugie mogą wystąpić nawet po roku użytkowania i pogają jaknajbardziej reklamacji. Na pierwszy rzut oka widac jakie jest to peknięcie (mechaniczne czy wada produktu) jeżeli chcecie naprawiać na własną reką to najprostrzym sposobemn są kleje epoksydowe to tego rodzajy powierzcni.
pozdrawiam


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 65 gości

Gotowe projekty domów