projektowanie, wykonawstwo - literatura

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

edit
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:47
projektowanie, wykonawstwo - literatura

autor: edit » 09 maja 2006, 18:59

Witam!

Jestem nowy na forum.
Skrótowo o mnie.
Zainteresowałem się branżą wentylacyjną pod kątem rozszerzenia działalności o wykonawstwo instalacji wentylacyjnych, głównie przemysłowych, ale również domowych m.in. opartych o rekuparatory.
Mam pewne podstawy, ale przed wyjściem z ofertą wykonawstwa chciałbym dokładnie poznać zagadnienia projektowania.
Biegle władam CAD'em i w projektach, które robie w spółce czesto operuję wentylacją, jednak jest to tylko sztuka dla sztuki - do pozwolenia na budowę. Znalałem już fajną nakładkę na CAD'a, no ale chciałbym projektować, a w przyszłości wykonywać wentylacje z pełną świadomością i odpowiedzialnością.
Do tego niezbędna jest wiedza o wymiarowaniu kanałów, przepływie powietrza, stratach itp., czyli podstawy by wyjść z ofertą na wysokim poziomie. :)
Proszę o pomoc w dotarciu do literatury, portali i innych wydawnictw, które zrobią ze mnie specjalistę, a nie dobieracza na wyczucie (choć i tego nie bagatelizuję).

Z góry dziękuję!
Pozdrawiam
Mariusz

Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości

Gotowe projekty domów