Drewnosol ?

Impregnacja jest jedną z najważniejszych metod zabezpieczania drewna. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czemu może służyć impregnacja i jakie impregnaty są najlepsze zajrzyj do tego działu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Andrzej
Drewnosol ?

autor: Andrzej » 18 kwie 2004, 21:04

Dlaczego impregnat o nazwie Drewnosol nadaje się do impregnacji drewna przeznaczonego na więźbę dachową? Czy może zaimpregnować Fobosem ?

Monika K

autor: Monika K » 12 maja 2004, 14:05

polecam również WOLMANIT CX-H200, Fobos M-4, Fobos M-2

Gość

autor: Gość » 18 maja 2004, 7:44


cyplata
impregnacja

autor: cyplata » 05 lip 2004, 16:04

Ja bym na twoim miejscu w ogóle nie brałpod uwagę środków w proszku bo się zajedziesz przy rozcieńczaniu. Wygodniej i taniej wyjdzie ci kupić impregnat koncentracie w formie cieczy. Ja u siebie skorzystałem z Bochemitu QB . Taki czeski środek. I od tamtego czasu mucha nie siada, więźba bez zarzutów. I nie daj sobie wmówić że są impregnaty ognioochronne bo ja się na tym trochę znam i jak sobie wyliczysz ile tego impregnatu musiało by ci wsiąknąc to drewno żeby się gorzej paliło to w życiu ci nie wyjdzie. Ba mojemu znajomemu w kominku to się jeszcze lepiej paliło niż przed.

IDM-SERVICE
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 550
Rejestracja: 25 paź 2003, 11:55
Lokalizacja: Dolnośląskie
Drewnosol ?

autor: IDM-SERVICE » 12 sie 2004, 6:55

Witam

..."Dlaczego impregnat o nazwie Drewnosol nadaje się do impregnacji drewna przeznaczonego na więźbę dachową? Czy może zaimpregnować Fobosem ?"...

Myślę, że warto poczytać na głównej stronie e-dach i impregnacji. Po za tym w katalogu firm są podani producenci impregnatów i ich strony. Ciekawa lektura.

Pozdrawiam
Dariusz
Góral z Sudet

slaw
impregnat

autor: slaw » 12 sty 2005, 19:11

Polecam Bochemit. Jest super

Krzysztof

autor: Krzysztof » 13 sty 2005, 14:19

Jakieś 2 miesiące temu malowałem drewnosolem + jest super, drzewo ładnie go przyjmuje, ja malowałem 3 razy: ułorzyłem folie, na to dwa stoły z palet i na to kantówke. można było mazać dość nieoszczędnie bo nadwyżki skapywały na folie:) po przeschnięciu drzewo troche śmierdzi mydłem. Zobacze jak będzie jak wyschnie do końca, narazie pogoda sprzyja:) jestem bardzo zadowolony. Na około 13m3 poszło mi około 35 litrów, które się rozcieńcza 1:9. Najlepiej kupić w Hurtowni "Zacisze" w Warszawie - mają ceny prawie takie jak u producenta. Polecił mi ją producent. Trzeba go rozcieńczać tak jak zalecają. Jak się dowiadywałem, to podobno jak się rozcieńczy chytrze, to nie spełnia wymagań czasu, a w drógą strone, to na drzewie pojawi sie warstewka na wierzchu, przez którą preparat nie wsiąknie jak powinien, a drzewo przestanie oddychać. :) Miłej budowy, Radziłbym znaleźć sposób na przetrzymanie go przez chociarz 4, 5 miesięcy w celu przesuszenia przed stawianiem dachu

Pozdrawiam

Lidia
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 01 maja 2006, 13:42
Lokalizacja: Lublin
Drewnosil

autor: Lidia » 01 maja 2006, 17:46

Jeżeli będzie zastosowany na zewnątrz, to czy ktoś wie na jaki okres czasu będzie spokój z malowaniem. Na ile to wystarcza?


Wróć do „Impregnacja drewna, impregnacja więźby dachowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów