dokumentacja powykonawcza dla podlaczenia wody

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

pgorak
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2009, 9:02
dokumentacja powykonawcza dla podlaczenia wody

autor: pgorak » 15 sty 2010, 9:44

Witam,

Jestem w trakcie nabywania dzialki. Strona sprzedajaca dzialke zobowiazala sie wykonac przylacznie wody - przeciagniecie na teren dzialki rury z woda od sasiada. Moje pytanie jest nastepujace:

Jakich dokumentow powinienem zazadac od strony sprzedajacej, aby miec udokumentowany fakt przeciagniecia wody na dzialke? Chodzi mi o to, aby juz po staniu sie wlascicielem dzialki miec porzadek w papierach.

Piotr

Broda79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 652
Rejestracja: 09 lip 2008, 7:51
Lokalizacja: Mikołów
Kontaktowanie:
Re: dokumentacja powykonawcza dla podlaczenia wody

autor: Broda79 » 19 sty 2010, 13:03

Uzgodniony przez wodociągi projekt przyłącza łącznie z decyzją Starostwa. Na podstawie takiego możesz od razu przystąpić do wykonania przyłącza.

hydromedia
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2010, 23:49
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: dokumentacja powykonawcza dla podlaczenia wody

autor: hydromedia » 17 lut 2010, 0:26

Uzgodniony przez wodociągi projekt przyłącza łącznie z decyzją Starostwa. Na podstawie takiego możesz od razu przystąpić do wykonania przyłącza.

Dokładnie z tym, że nie jest to przyłacze a zgoda na wykoananie.
Przestrzegam, że nie ma czegoś takiego jak "woda od sąsiada" :)
Miałem taki przypadek, wszystko było dobrze aż tu sąsiad mówi koniec i zamyka wodę.
Przyłacze winno być wykonane do wodociągu i jeżeli sprzedający sie zobowiązała to najlepiej żeby doprowadził wszystko do momentu podpisania umowy o dostarczanie wody z przedsiębiorstwem wodociągowym. Wtedy bedzie wszsytko "czyste"
Pozdrawiam
Przyłącze wody i kanalizacji

Broda79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 652
Rejestracja: 09 lip 2008, 7:51
Lokalizacja: Mikołów
Kontaktowanie:
Re: dokumentacja powykonawcza dla podlaczenia wody

autor: Broda79 » 17 lut 2010, 7:14

Nie do końca masz rację. żadne przedsiębiorstwo poważne nie zgodzi się aby w opasie szerokości 3 metrów były dwa, trzy czy 15 przyłączy. Poza tym nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale nie wolno grzebać w zasuwach na przyłączach. To o czym Ty piszesz (o ile dobrze zrozumiałem) to instalacja wewnętrzna poprowadzona od instalacji sąsiada (za jego licznikiem). Poza tym wg. ustawy, jeżeli zakręcisz komuś wodę, bo np. nie płaci rachunków, to masz obowiązek zapewnić mu zastępcze źródło wody.


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 26 gości

Gotowe projekty domów

cron