Jaki strop w domu jednorodzinnym??

Stropy są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych, które oddzielają kondygnacje budynku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zbudować, wyciszyć i ocieplić strop koniecznie zapoznaj się z tym działem.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Michal
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 78
Rejestracja: 18 lis 2005, 13:14
Jaki strop w domu jednorodzinnym??

autor: Michal » 14 kwie 2006, 12:09

Na razie poki co wystapilem o WZ,ale zeby nie tracic czasu chce sie dobrze przygotowac do budowy.Planuje postawic domek parterowy z poddaszem( z tym ze wykonczenie podasza w przyszlosci),co do scian to pustak z bet. komórkowego 24+15 cm styropianu lub 36 cm bez ocieplenia.
No i zastanawiam sie nad stropem, chcialbym zrobic zwykły żelbetonowy strop lany, moj kolega budowlaniec mial dostep do cegly wiec zrobil strop Kleina.
Sasiedzi w okolicy robili Terive,chociaz widzialem i stare poczciwe plyty Żerańskie.
Generalnie slyszalem ze Teriva zajmuje wiecej miejsca niz np. lany.
A mi chodzi o rozwiazanie najbardziej ekonomiczne!!

Krzysztof
Aktywny
Aktywny
Posty: 247
Rejestracja: 03 lut 2005, 14:58
Lokalizacja: Warszawa

autor: Krzysztof » 15 kwie 2006, 7:55

Teriva myśle, że wyjdzie najdrożej materiałowo, ale robocizna wyjdzie najtaniej - trzeba tylko belki porozkładać, i poukładać "gary". Poza tym trzeba robić zbrojenie dookoła budynku i tam, gdzie mają stać ściany w przyszłośći.
+ jest taki, że wystarczy podpierać, a nie deskować od spodu
- jest taki, że jak chcesz np. podwieszony sufit, albo ciężki żyrandol - masz problem... w belke najlepiej nie wiercić, bo tam pełno zbrojenia, a niekażdy "gar" wytrzymuje obciążenie takiego typu...
Jestem za teriva. może dlatego, że sam z tej opcji sam skorzystałem:)
Co do tego, że zajmuje więcej miejsca, to niewiem jak to możliwe... (strop musi mieć tyle metrów kwadratowych, co powierzchnia zabudowy budynku... - wysokość jest większa, bo aż 24 cm.

A... bym zapomniał... jak chcesz terive i bloczek na ścianach 36, to proponuje najpierw od zewnątrz bloczek ok. 10cm, potem stytopian 5cm, i na oparcie stropu zostaje ok.15 cm - wystarczająco. na inne rozwiązania stropów sie nie rozpisuje, bo nieznam:(

Radze robić co, co w projekcie jest
Pozdrawiam

Michal
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 78
Rejestracja: 18 lis 2005, 13:14

autor: Michal » 15 kwie 2006, 11:58

no wlasnie o wysokosc mi chodziło

Krzysztof
Aktywny
Aktywny
Posty: 247
Rejestracja: 03 lut 2005, 14:58
Lokalizacja: Warszawa

autor: Krzysztof » 16 kwie 2006, 6:29

jest wyższa, bo bloczek stropowy ("gar") ma wysokość chyba 19 albo 20 cm... To nie jest tak, że 24 cm samego betonu lejesz... to jakoś kiedyś obliczyłem ile betonu na metr kwadratowy wchodzi, ale z doświadczenia wiem, że trzeba brać więcej niż wychodzi z wyliczeń...

Awatar użytkownika
Explorer
Aktywny
Aktywny
Posty: 131
Rejestracja: 10 kwie 2006, 22:37
Lokalizacja: Lublin

autor: Explorer » 17 kwie 2006, 17:51

Proponuję terivę, wiadomo że grubszy jest taki strop, ale mniej betonu ci pujdzie, lżejszy będzie, i akustycznie lepiej wychodzi bo pustaki mają pustkę w środku.

Pozdrawiam!!!
wolnoć Tomku w swoim Domku :-)


Wróć do „Stropy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów