bloczki bialy czy szary ?

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

pierburg
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 25 lis 2009, 17:24
bloczki bialy czy szary ?

autor: pierburg » 24 sty 2010, 10:43

Witam
Ja wlasnie jestem przed wyborem , solbet bialy czy szary ? roznica w cenie to prawie 1zl a oba o wspolczynniku 600 wiec w czym roznica poza cena ?

jak myslicie czekac jeszcze z zakupem czy juz brac ? ciekawe czy ceny spadna czy pojda w gore ?

Ps. co myslicie o H+H ?
Pozdrawiam

Przemek
Re: bloczki bialy czy szary ?

autor: Przemek » 25 sty 2010, 10:55

biały Ytong lub H+H tez ok

DRATEVKA
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 15 sty 2010, 20:39
Re: bloczki bialy czy szary ?

autor: DRATEVKA » 25 sty 2010, 23:41

Ja bym brał :D Ceny już raczej spaść nie spadną, a jak się tylko troszkę zacznie ocieplać to ludzie powoli zaczną myśleć o remontach :D

Decyzja należy do Ciebie :) Nie sugeruj się w tym wypadku opinią innych. Serdecznie pozdrawiam!

pierburg
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 25 lis 2009, 17:24
Re: bloczki bialy czy szary ?

autor: pierburg » 28 sty 2010, 23:32

ale bialy czy szary ? czym sie roznia poza cena ?
Pozdrawiam

DRATEVKA
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 15 sty 2010, 20:39
Re: bloczki bialy czy szary ?

autor: DRATEVKA » 29 sty 2010, 23:41

Różnica jest chyba wyłącznie w promieniotwórczości i materiału z którego owe bloczki są wykonane. Bloczki koloru białego są wykonane z cementu, wody i piasku... szare bloczki mają domieszkę popiołów. (dlatego są szare :D). Bez względu na KOLOR! wszystkie właściwości obu bloczków są podobne po za wysokością promieniotwórczości. W bloczkach szarych ze względu na popioły jest ona nieco wyższa, jednak znacznie mniejsza niż w standardowych cegłach pełnych. Białe wykazują się natomiast najmniejszą promieniotwórczością ze wszystkich znanych materiałów konstrukcyjnych ;)

Proszę się nie obawiać! OBA SĄ BEZPIECZNE DLA ZDROWIA!

Łukasz89
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 28 lut 2010, 19:42
Lokalizacja: Piotrków Tryb.okolice
Re: bloczki bialy czy szary ?

autor: Łukasz89 » 28 lut 2010, 22:43

białe bloczki i szare mają dodatek aluminium(spulchniacz) promieniotwórcze raczej nie są. Skład każdy zna piasek kwarcowy(kopany w lesie) cement, wapno i woda. Autoklawizowane pod cisnieniem chyba ok. Cena idzie do góry od początku marca. Ja bede budował z H+H
Łukasz

DRATEVKA
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 15 sty 2010, 20:39
Re: bloczki bialy czy szary ?

autor: DRATEVKA » 01 mar 2010, 20:22

Łukasz89 pisze:białe bloczki i szare mają dodatek aluminium(spulchniacz)


Nie wydaje mi się. Aluminium w bloczkach?? Proszę Ci o podesłanie jakiejś literatury lub miejsca gdzie znalazłeś taką informację. Będę bardzo wdzięczny. Nie neguję, że masz rację...

promieniotwórcze raczej nie są.


Każdy materiał budowlany jest promieniotwórczy!!! I nie tylko materiał budowlany ;) Łukaszu mój imienniku! Młody jesteś! Poszukaj może w jakiejś fachowej literaturze no i polskie normy polecam ;)

Awatar użytkownika
mir2010
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 06 mar 2010, 16:37
Re: bloczki bialy czy szary ?

autor: mir2010 » 06 mar 2010, 17:12

każdy z bloczków jest budowany z popiołów z elektrowni

http://www.hplush.pl/web/pl/beton_komorkowy pkt10

Jeśli chcesz być spokojny to wybuduj sobie dom z cegły ceramicznej i już

DRATEVKA
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 15 sty 2010, 20:39
Re: bloczki bialy czy szary ?

autor: DRATEVKA » 06 mar 2010, 21:47

Gdybyś uważnie przeczytał to wiedziałbyś, że nie każdy! Nawet w linku który podałeś jest to ujęte.

Cytuję
"Produkowany jest z surowców nieszkodliwych dla zdrowia: kruszywa (piasek lub popiół lotny powstający ze spalania węgla w elektrowniach albo łącznie piasek i popiół), wapna, cementu i wody."

piasek LUB popiół lotny, albo łącznie piasek I popiół lotny.

Jeżeli chodzi o tą promieniotwórczość to na prawdę nie ma się czego bać! To są tak mikroskopijne wielkości, że w ogóle można ich nie brać pod uwagę. Jak już pisałem wcześniej cegła pełna ma kilkunastokrotnie większą promieniotwórczość niż beton komórkowy. Nie potrzebnie o tym wspominałem :D Nie wiedziałem, że wszyscy tak na to zareagują...

Serdecznie pozdrawiam![/b]

Łukasz89
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 28 lut 2010, 19:42
Lokalizacja: Piotrków Tryb.okolice
Re: bloczki bialy czy szary ?

autor: Łukasz89 » 07 mar 2010, 12:26

Kolego WODZIU! może jestem młody,ale trochę o bloczkach wiem i moja wypowiedż jest poparta nie o forum tylko o gazetkę którą wydaje h+h, a teraz napiszę jak to oni dokładnie określili.
Beton komórkowy jest wytwarzany z surowców,które występują w dużych ilościach w środowisku naturalnym. Na jego produkcję składają się przede wszystkim:piasek kwarcowy, wapno, cement, woda oraz środek spulchniający.W pierwszej kolejności konieczne jest bardzo dokładne zmielenie piasku kwarcowego, co pozwala uzyskać wytrzymałą porowatą strukturę.Zarówno receptura zastosowania spoiwa składającego się z wapna i cementu, które dodawane są w zbliżonych proporcjach, jak również wykorzystanie sproszkowanego aluminium, jako środka spulchniającego, okazało się na przestrzeni lat optymalnym rozwiązaniem.
Średni udział spulchniacza wykorzystywanego w ramach poszczególnych receptur waha się na poziomie 0,05% ogólnej masy surowca. ponownie udaje się odzyskać ok. 80% tego środka.Rola spulchniacza jest więc podobna do roli, jaką pełnią drożdże przy wyrabianiu ciasta.
W wyniku reakcji wodorotlenku wapniowego z proszkiem aluminium wydziela się wodór odpowiedzialny za tworzenie się porowatej struktury wypełnionej ostatecznie w 90% powietrzem.
Także pozdrawiam WODZIA! mojego imiennika, a jak znajdę coś w necie to wkleję link
Łukasz

Łukasz89
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 28 lut 2010, 19:42
Lokalizacja: Piotrków Tryb.okolice
Re: bloczki bialy czy szary ?

autor: Łukasz89 » 07 mar 2010, 12:31

No i proszę jest link http://www.hplush.pl/Produkty
Łukasz

Łukasz89
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 28 lut 2010, 19:42
Lokalizacja: Piotrków Tryb.okolice
Re: bloczki bialy czy szary ?

autor: Łukasz89 » 07 mar 2010, 12:59

Kolego PIERBURG moje doświadczenie z bloczkami jest następujące, ja poprostu pracuje na składzie budowlanym jako kierowca i jeżdżę po to tu i tam, więc widzę też również trochę. Mianowicie bloczki szare z Łagisza Będzin kicha wytrącone popękane nie równe nie foliowane i mało tego jak pada deszcz to w wodzie stoją kicha straszna ale 1 pln tańsze.Biały prefabet Żelisławice trochę lepiej ale podobnie jest folia na paletach. H+H Gorzkowice nowy zakład nowa linia produkcyjna porównał bym z Ytong rewelacja, ja kupiłem H+H drugi gatunek jest super.
Łukasz

DRATEVKA
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 15 sty 2010, 20:39
Re: bloczki bialy czy szary ?

autor: DRATEVKA » 07 mar 2010, 18:38

Odnośnie dodatku aluminium zwracam honor ;)

Dziękuję za informacje i serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
mir2010
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 06 mar 2010, 16:37
Re: bloczki bialy czy szary ?

autor: mir2010 » 08 mar 2010, 18:09

To było ironiczne stwierdzenie

Jeśli jakiś materiał budowlany zakłada że może w nim się znajdować popiół z elektrowni to znaczy ... i każdy sobie odpowiada co chce ja nawet klientom nie postawie ścianki działowej z tego "super materiału"

Dlatego jeśli chcesz być spokojny zapomnij o betonie komórkowym


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości

Gotowe projekty domów