koszty adaptacji poddasza

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

slipka
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2010, 11:27
koszty adaptacji poddasza

autor: slipka » 27 sty 2010, 11:40

Witajcie,

Chciałabym Was poprosić o pomoc w oszacowaniu kosztów adaptacji poddasza.
Więc sprawa ma się następująco ;
Strych jest moją własnością,chciałabym urządzić tam przytulne mieszkanko ile potrzebuje na to pieniędzy? Do zrobienia jest dosłownie wszysttko,powierzchnia ok 50m2..
-ocieplenie dachu(bez przekładania dachówki)
-wzmocnienie podłóg
-scianki działowe-wydzielenie łazienki(będzie to jedyne pomieszczenie zamknięte - reszta "otwarta")
I wiele innych robót o których jeszcze nie wiem a które są niezbędne do tego by strych przygotować pod tak zwaną wykończeniówkę
Jedna ekipa była oglądać to pomieszczenie i stwierdziła że orientacyjne kosztysamej robocizny bez materiałów to ok 40tyś...Jak uważacie czy to jest dobra cena?Jakie są wasze opinie...

Bardzo proszę o wyrozumiałość :-)

Pozdrawiam
Alicja

slipka
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2010, 11:27
Re: oszacowanie kosztów adaptacji??

autor: slipka » 27 sty 2010, 11:51

Dodam może jeszcze że jeśli chodzi o powierzchnie dachu która będzie ocieplana to ok 100m2
Dodatkowo okna połaciowe ok 7 sztuk na całe mieszkanie.
Miejsce to Kraków - pewnie to też jest dość istotna informacja na którą wpływa cena.

Jeśli ktoś jest mi w stanie pomóc to chętnie odpowiem na wszystkie pytania

Poz.
Alicja
alicja

franz84
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2010, 21:19
Re: oszacowanie kosztów adaptacji??

autor: franz84 » 27 sty 2010, 12:15

wg mnie to bardzo duzo... 50m2 to jest male poddasze, nie wiem na czym mialo by polegac to wzmocnienie podlogi ? (nakrecenie plyt osb ?) dach 4- spadowy czy 2- spadowy ? jak ten drugi to jeszcze lepiej. Ogólnie wg mnie to cena mooocno przesadzona.

slipka
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2010, 11:27
Re: oszacowanie kosztów adaptacji??

autor: slipka » 27 sty 2010, 12:55

A więc "moje" 50m2 to tak naprawdę połowa strychu.Obecnie jestem w trakcie prawnego wydzielania częśći lokalu.
Strych będzie dzielony wzdłuż czyli tak naprawdę wszystkie prace dotyczące dachu będą się odbywały na jednej części(dach dwuspadowy)

Jeśli chodzi o podłogi to myślałam o puszczeniu wzmacniających belek którę będą odpowiednio rozkładały ciężar , na to dopiero płyta OSB pod właściwa podłogę.
Wspomne jezszce że strych przy szczycie ma ok 4m wysokości,nie chce zabudowywać "szczytu - czyli chce mieć na tyle wysoko w mieszkanku na ile jest to możliwe.
Aha...jest też fajne miejsce na antresole na której możnaby było zrobić przytulną sypialnie..
alicja


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów