gunar cieśla

Więźba dachowa to drewniana konstrukcja dachu, jego szkielet, który jest elementem konstrukcyjnym. Dlatego tak ważną sprawą jest jej dobre i bezpieczne wykonanie. Poznaj tajniki więźby dachowej i nie daj się zaskoczyć przy budowie dachu swojego domu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

robert0000
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 25 sty 2010, 14:41
Lokalizacja: Racibórz
Re: gunar cieśla

autor: robert0000 » 25 sty 2010, 17:45

witam
Z całym szacunkiem do waszego podejścia matematycznego do ciesielstwa-pełen podziw!!
Jestem uzytkownikiem ditrichsa od około trzrech lat( przedtem byłem określanym przez was " cieślą szurkowym ") dzisiaj jestem kims pomiedzy rozpatrując to przez pryzmat sztuki ciesielskiej....
Ale mysle że moja metoda chyba jest prostsza.
Krokwie narożne i koszowe sa u mnie fazowane , całosc równierz na podstawie rysunków roboczych przygotowywana na koziołkach.
Moze to metoda nie do konca zgodna z tradycyjna sztuką ciesielską , ale jestem w stanie polecic.
\I powtarzam- wielki szacun!

gunar
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 447
Rejestracja: 18 kwie 2009, 18:49
Lokalizacja: Koszalin
Re: gunar cieśla

autor: gunar » 25 sty 2010, 17:57

Na pewno prostsza i mniej stresująca, szybsza od ciesli sznurkowego. Ale kiedyś robił mi prezentacje dietrichs w domu. I byłem pod wrażeniem. Kto tego nie widział to niech nie rzuca kamieni. Ile godzin wieczornych zmarnowałem na opracowywanie rysunków roboczych konstrukcji, a przy tym programie tylko pyk enter i zestawienie drewna. 1 sekunda. Na to nie ma leszcza. Jeszcze klientowi można pokazać to i owo z aksonometrii.
Druga strona medalu jest taka, że laik, bądż słaby cieśla nie nadaje się do obsługi takiego programu. Zrobi szkody wicej niz pozytku. Ostatnio robiem dach, gdzie konstruktor dal murate na 20 cm przed mur. W krokwiach dwa zamki.
Pozdrawiam kolege po fachu
gunar-wycinam dachy z pasją

docent56
rekomendowany doradca
Posty: 482
Rejestracja: 03 sty 2007, 18:53
Lokalizacja: Łask
Re: gunar cieśla

autor: docent56 » 25 sty 2010, 20:02

Drogi robercie0000 jak tak chwalisz swój program to zaprojektuj na nim prawidłowo dach stożkowy wieży.

robert0000
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 25 sty 2010, 14:41
Lokalizacja: Racibórz
Re: gunar cieśla

autor: robert0000 » 25 sty 2010, 21:53

w wersji która posiadam niema mozliwosci projektowania kształtów eliptycznych,gdyz mam wersje która mi do tej pory w wiekszosci przypadków wystarczała. są wersje które rozbijaja wole oczka na cześći pierwsze.
Twórcami takich programów są osoby takie jak Wy przez too niema się co oszukiwać ze będa gorsze od waszych tęgich głów i z szacunkiem mysle ze liczenie na "piechotę" , w większości skonczyło się z wejściem w 21 wiek, także ułatwcie sobie życie, lub wejdzcie do kredensu za szybkę bo cieśle który potrafi tradycyjnie rozbić więżbę znam jednego w moim regionie....
Ale jakby któs z Panów kiedys chcial bezpłatna pomoc pare dni , chetnie bym sie poduczył..

docent56
rekomendowany doradca
Posty: 482
Rejestracja: 03 sty 2007, 18:53
Lokalizacja: Łask
Re: gunar cieśla

autor: docent56 » 26 sty 2010, 9:04

Drogi robercie0000 w dachu stożkowym nie ma kształtów eliptycznych,a dach stożkowy to jeden z podstawowych rodzajów dachów i powinien być w wersji
podstawowej programu.Wyższość tego programu polega na operowaniu trzema wymiarami.Obsługujący powinien jednak umieć policzyć więźbę geometrią analityczną.

gunar
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 447
Rejestracja: 18 kwie 2009, 18:49
Lokalizacja: Koszalin
Re: gunar cieśla

autor: gunar » 26 sty 2010, 9:28

Chcę również dodać, że taki program oszczędza czas. Mi zestawienie dachu koper. zajmuje dwie godziny i jedna kawę. A tam jest enter i po sprawie.
Ale jak się wie gdzie i jak wszadzić odpowiedni przekrój elementu to już coś. Po za tym wersja dodatkowa nie ma dachów przenikających się, czyli w dachu kopertowym jakieś facjatki foremne itp.
A ile kosztuje taka przyjemność?
Kiedyś byłem gotowy nawet na kredyt, ale potem mój guru dachowy mnie odwiódł od tego zamiaru. Może to i dobrze, bo człowiek cały czas idzie do przodu z geometrią.
gunar-wycinam dachy z pasją

robert0000
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 25 sty 2010, 14:41
Lokalizacja: Racibórz
Re: gunar cieśla

autor: robert0000 » 26 sty 2010, 9:47

wersja która posiadam jest najprostszą,i moge w niej zaprojektowac praktycznie dowolna ilość płaszczyzn. wiekszy kłopot jestz łukiem okręgiemn i elipsą.
Ilosc połaci w dachu jest nieograniczona i nawet najbardziej złozony układ płaszcyzn jest do przejscia.
Z tym enterem tot ez nie tak dokońca...mysle że mam mniejsze prawdopodobieństwo pomyłki aler tez nic nie trwa az tak krótko. Kopertę z rysunkami wykonawczymi stwarzam w około 2 godz, jak jest duzo narozy i koszy to około 3 godz.
I najwaziejszy plus-kiedys wycinałem wiezbe osobiście bo inaczej nie dało rady. Dzisiaj jestj a w stanie wyciąć ambitniejszy uczen 3 klasy który czyta wymiary z kartki nanosi na belkei trociny o leca, pisze numer belki, i odkłada na kup....

robert0000
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 25 sty 2010, 14:41
Lokalizacja: Racibórz
Re: gunar cieśla

autor: robert0000 » 26 sty 2010, 10:02

Szanowny docencie56 wydaje mi sie że nie ma potrzeby uczenia sie podrózowania konno, skoro mozna kupic samochód.
Mysle ze takie metody jak Pana wygina jak dinozaury i wszyscy beda na nie patrzyc kiedys z wielkim podziwem .
Czasy sa o tyle dziwne ze nie trzeba myslec nad tangensami w dachu tylo w tym czasie mozna sie skupic na np. napisaniu wniosku o dotacje na Hundeggera k2.I chociaz Kopkowicz to bardo madry chłopina był, to rozdział z metodami odiązania więżby dachowej za lat pare wyrwiemy i zaniesiemy do muzeum.
Jedno jestpewne ze jakby żesmy nie wykorzystywali coraz to nowych materialów i metod tojesteśmy dalej w epoce kamienia łupanego...

robert0000
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 25 sty 2010, 14:41
Lokalizacja: Racibórz
Re: gunar cieśla

autor: robert0000 » 26 sty 2010, 10:18

Skoro któs raz wymślał maszyne parowa nie ma sensu robic tego drugi raz, i tak samo jak P. Dietrichs- ciesla z krwi i kosci , twórca programu, podzielił sie wiedza i stworzył z tej wiedzy program,to czemu nie skorzystac.
Tak jak wspominał Gunar 3100 eur kosztuje podstawowa wersja, najbardzie rozbudowana jeszcze więcej okokoło 5tys eur chyba i rozbije on na detale 99,99 % konstrukcji dachowych. Nie wiem czy przypadkiem nie 100% , ale to tak na wszelki wypadek...

samael
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 13 paź 2009, 17:35
Re: gunar cieśla

autor: samael » 26 sty 2010, 13:44

kolego robert 0000 może i masz trochę racji ale przez takie programy które podają wszystko na tacy ludzie zapomną co znaczy myśleć nie twierdzę że istnienie takiego programu to zguba dla ludzkości, tylko nie zmusza człowieka do myślenia co nie całkiem jest zdrowe to jest tak jak z tymi książkami które otworzysz a one same czytają może to jest niesamowite ale z ilu ludzi zrobi analfabetów???????

robert0000
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 25 sty 2010, 14:41
Lokalizacja: Racibórz
Re: gunar cieśla

autor: robert0000 » 26 sty 2010, 14:07

Życie jest samo w sobie trudne, i nie ma po co go sobie jesze dodatkowo utrudniać, wole inaczej spozytkowac tą energię....

docent56
rekomendowany doradca
Posty: 482
Rejestracja: 03 sty 2007, 18:53
Lokalizacja: Łask
Re: gunar cieśla

autor: docent56 » 26 sty 2010, 14:58

Robercie0000 twoje opinie są słuszne i "trendy" i nie musisz mi mówić że jestem dinozaurem bo to wiem.Ale widzę że kroczenie drogą "trendy" prowadzi do"badziewienia świata" a ja z tym się nie zgadzam i nie chcę być małpą.

robert0000
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 25 sty 2010, 14:41
Lokalizacja: Racibórz
Re: gunar cieśla

autor: robert0000 » 26 sty 2010, 15:08

pisałem o dinozaurze jak o czyms wspaniałym, bo to co ty potrafisz to żadkosc- zlemnie zrozumiałes...
NIe rozumiem tylko co z tym badziewieniem?

samael
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 13 paź 2009, 17:35
Re: gunar cieśla

autor: samael » 26 sty 2010, 18:30

po co ci program za ileś tys.euro jak praktycznie każdy dach jesteś w stanie obliczyć w tym samym czasie za pomocą zwykłego kalkulatora
noooo chyba że budujesz jakieś kopuły sykstyńskie w co wątpię tak że myślę że inwestycja w taki program to częściowo kasa wyrzucona w błoto

docent56
rekomendowany doradca
Posty: 482
Rejestracja: 03 sty 2007, 18:53
Lokalizacja: Łask
Re: gunar cieśla

autor: docent56 » 26 sty 2010, 21:32

"Myślę więc jestem"


Wróć do „Więźba dachowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów