elastyczny przewód do gazu

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Hadrianus
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2010, 14:25
elastyczny przewód do gazu

autor: Hadrianus » 25 sty 2010, 14:55

witam,mój problem polega na tym,iż piecyk gazowy /przepływowy/mam zainstalowany na elastycznym przewodzie gazowym z szybo-złączką.Jest to mieszkanie w bloku i przy okazji kontroli okresowej fachowiec stwierdził,że nie może być podłączenia tego typu przewodam ,,że może ten przewód służyć tylko do podłączenia kuchenki,, Dziennik Ustaw nr.75 z 2002 paragraf 173 pozwala na instalowanie urządzeń gazowych tego typu przewodami.Aprobata tech.też jasno określa iż przedmiot służy do przyłączania urządzeń gazowych i nie ma tam mowy o zastosowaniach do wyłącznie kuchenek czy piecyków przepływowych.Gdy pojechałem z tą sprawa dzisiaj do gazowni tez przyznali mi rację - a w protokole fachman napisał aby usunać przewód i zamontować inny.Sam juz nie wiem co robić,co sądzicie o moim przypadku ?
Miro.

Janusz13
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 91
Rejestracja: 25 lut 2009, 0:51
Lokalizacja: Śląsk
Re: elastyczny przewód do gazu

autor: Janusz13 » 25 sty 2010, 21:48

No cóż nie zawsze osoby wykonujące kontrolę szczelności instalacji są fachowcami. Niestety kto kasuje mniej za pracę ten ma umowę nie ważne że nie zna się na tym co robi.

Spotkałem się z tym nie raz.

czajnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 310
Rejestracja: 19 mar 2005, 17:28
Re: elastyczny przewód do gazu

autor: czajnik » 26 sty 2010, 8:58

No tak, Janusz, na pewno częściowo masz rację, ale nie można też zapominać o tym, że są przyłącza elastyczne do kuchenek, które nie mogą być zastosowane do kotłów i odwrotnie - są przyłącza elastyczne do kotłów, które nie mogą być zastosowane do kuchenek.

Być może kontrolujący trafił właśnie na taki przypadek. Nie osądzajmy z góry, nie znając sytuacji. Bardzo łatwo jest kogoś opluwać, natomiast trudniej jest to później zetrzeć.

Zapraszam na wycieczkę do hipermarketu budowlanego, typu Castorama, Obi, Leroy itp. Na dziale z przyłączami elastycznymi można sobie to pooglądać i poczytać etykietki, na których są podane informacje, do czego to służy wraz z numerami dokumentów odniesienia (atesty i aprobaty techniczne).

Pozdrawiam.

brief99
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 25 sty 2008, 0:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Re: elastyczny przewód do gazu

autor: brief99 » 03 lut 2010, 19:05

co to za "wąż giętki" ??? jeżeli w oplocie srebrnym to "dupa zbita" nie wolno łączyć z przepływowymi kotłami... Natomiast jeżeli przewód giętki żółty to można... Jeżeli możesz to zrób fotkę tego wężyka i umieść na forum///


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów