odpływ wody z prysznica

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

demon233
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 10 gru 2009, 20:13
odpływ wody z prysznica

autor: demon233 » 10 gru 2009, 20:35

witam
mam problem.kupilem mieszkanie w stanie developerskim fachowcy robili cala lazienke wszystko zrobili ok bardzo mi sie podoba tylko mam problem bo gdy puszcze wode na maxa z brodzika mniej odplywa wody niz naplywa- po prostu wolno woda splywa do odplywu. nie mam pojecia co moze byc przyczyna bo w sumie nowa instalacja i nie moge sobie z tym poradzic. Fachowcy mowia jak zawsze ze wszystko dobrze podlaczyli i ze widac taki to brodzik (nie wierze w to) i jestem w kropce. brodzik przyklejony kabina przymocowana. Jest jakies wyjscie zeby sprawdzic co moze byc przyczyna?

pozdrawiam

Alibaba
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 765
Rejestracja: 15 lip 2008, 7:20
Re: odplyw wody z prysznica

autor: Alibaba » 11 gru 2009, 8:10

Przyczyną bardzo często jest przytkany odpływ z syfonu poprzez mycie pędzli, wiaderek po kleju, itp. właśnie w tym brodziku.
Trzeba po prostu dostać się do syfonu, rozebrać, sprawdzić drożność przewodów odpływowych na tym odcinku instalacji.

demon233
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 10 gru 2009, 20:13
Re: odplyw wody z prysznica

autor: demon233 » 11 gru 2009, 8:54

dzieki za odpwiedz tylko ze kabine stawiali na samym koncu jak juz wszystko bylo pomalowane itp. na pewno nic nie czyscili tam tylko jak juz to w zlewie a moje pytanie na pewno troche glupie ale czy da sie sprawdzic syfon bez rozbierania kabiny?

pozdrawiam

mezik0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 467
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:30
Re: odpływ wody z prysznica

autor: mezik0 » 11 gru 2009, 21:18

napewno musisz rozebrać kabinę jeżeli brodzik jest płytki to założyli na odpływ rurkę elastyczną i zile się ułożyła syfon powinien być samo czyszczący .

kielo
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 727
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:34
Lokalizacja: małopolska-Podhale
Re: odpływ wody z prysznica

autor: kielo » 11 gru 2009, 23:17

Zrobili wogóle kratke rewizyjną czy stwierdzili że nie potrzeba[zależy jaki ten brodzik]
Pozdrowienia

demon233
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 10 gru 2009, 20:13
Re: odpływ wody z prysznica

autor: demon233 » 12 gru 2009, 9:54

dzieki za informacje. Nie zrobili zadnej kratki bo to zwykly brodzik (chyba akrylowy lub jakis inny - zwykly bialy) a nie murowany wiec nie mozna bylo zrobic zadnej kratki chyba ze ciac ten brodzik. Sam postaram sie rozebrac cala kabine i zobacze jak tam jest wsadzona ta rura odplywowa bo pewnie jest tak jak mowi mezik0 zle wlozyli ta rure. A jaka jest szansa ze jest zle poprowadzona cala rura odplywowa w posadzce sasiedzi nie maja takich problemow-czy to nie wyklucza tego ze ja mimo wszsytko mam zly spadek?

Pozdrawiam

Paweł_Małek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 993
Rejestracja: 18 kwie 2006, 22:10
Lokalizacja: Tychy
Re: odpływ wody z prysznica

autor: Paweł_Małek » 12 gru 2009, 14:30

Sprawdz jaki dali syfon - jezeli marketowy w postaci rurki harmonijkowej do wyginania to go wymien na normalny.
Taka rurka sie zlamie i odplywu niema - czesto ten chinski badziew zlamie sie pod ciezarem wody w nim obecnej (gdyz ma scianki grubposci ponizej 1mm!)

demon233
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 10 gru 2009, 20:13
Re: odpływ wody z prysznica

autor: demon233 » 25 sty 2010, 14:22

witam
w koncu udalo mi sie rozebrac kabine i dostac do syfonu. Porazka nie dosc ze nie bylo spadku a w jednym miejscu przy samym ujsciu bylo wrecz pod gore to jeszcze jakas cienka rurka charmonijka jak pisal Paweł_Małek. Zrobilem jak powinno byc i teraz odplywa jak powinno.
Dzieki za wskazowki i cenne uwagi.

Pozdrawiam


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów