Koszt wykonania instalacji CO, wod-kan, gaz w domku jednor.

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

dartek
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 14 sty 2010, 17:38
Koszt wykonania instalacji CO, wod-kan, gaz w domku jednor.

autor: dartek » 15 sty 2010, 1:47

Witam; mam pyt. jaki jest koszt brutto wykonania instalacji wew. (sama robocizna) wod- kan, gaz i co w domku jednorodzinnym o pow. 200 m^2. Jezeli chodzi o szczegóły to instalacji gazowej jest 25mb, 15 punktow wod -kan - 3 piony kan i 2 zimnej i cieplej wody + cyrkulacja, Co to 16 grzejnikow, 3 rozdzielacze i podlogowka 4 pomieszczenia po 10m^2 wszystko na kotle kondensacyjnym z zasobnikiem 300l. Budynek sie miesci w malopolsce. Mam pytanie do fachowcow za ile to mozna zrobic (chodzi o sam koszt roboty). Piony Co i wody w miedzi reszta na Al-pexie rozprowadzenia wody i co. Z gory dziekuje za pomoc :)

wyrzutnia
Aktywny
Aktywny
Posty: 211
Rejestracja: 22 lis 2007, 9:20
Re: Koszt wykonania instalacji CO, wod-kan, gaz w domku jedn

autor: wyrzutnia » 15 sty 2010, 19:06

stówka punkt wod-kan,to samo CO z powieszeniem grzejnika ,podłogówka 200 od pętli ,kotłownia jakieś 700, a na marginesie nie rób wody użytkowej w miedzi najlepiej PP lub pex

dartek
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 14 sty 2010, 17:38
Re: Koszt wykonania instalacji CO, wod-kan, gaz w domku jedn

autor: dartek » 15 sty 2010, 19:18

Dzieki, a nie wiesz ile za mb inst. gazowej? A z tą wodą to nie robić z miedzi ze względu na cene, czy się nie robi w ten sposób - pozdrawiam:)

dartek
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 14 sty 2010, 17:38
Re: Koszt wykonania instalacji CO, wod-kan, gaz w domku jedn

autor: dartek » 15 sty 2010, 20:22

Jezeli ktos jeszcze moze mi pomoc co do ceny za roboty instalacyjne w domku 200m^2 to bede wdzieczny, bo niedlugo mam spotkanie z fachowcem i chciałbym znac rzad wielkosci za ta robote :?

wyrzutnia
Aktywny
Aktywny
Posty: 211
Rejestracja: 22 lis 2007, 9:20
Re: Koszt wykonania instalacji CO, wod-kan, gaz w domku jedn

autor: wyrzutnia » 17 sty 2010, 11:52

jeszcze nie robię gazu to trudno mi powiedzieć , a z tą wodą to nie tylko cena ,potrzymaj wodę w rurach miedzianych, na przykład na czas wyjazdu, wracasz a woda zielona :) plastyk nie koroduje ,nie wchodzi w reakcje ,i jest tani,tylko nie klejony

androlek
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2010, 22:48
Re: Koszt wykonania instalacji CO, wod-kan, gaz w domku jedn

autor: androlek » 17 sty 2010, 19:22

Kolego " wyrzutnia " w jakiej części Polski działasz ,że masz taki cennik ? może zlecę koledze kilka kotłowni do podłączenia po 700 zł :) ,kondensat+zasobnik z cyrkulacją! itd, stówka od grzejnika -też ciekawie (chyba w promocji z rozdzielaczem), stówka pkt wodno-kan -też fajnie, jaka szkoda że nie robisz inst. gazowej -też byś mnie powalił cennikiem.BEZ OBRAZY ale coś chyba się koledze pomyliło ,jak klijent przeliczy wszystko to według kolegi cennika, to załamie się przy pierwszej lepszej wycenie :shock: , zapewne wszystkim podziękuje i poprosi kolegę o wykonanie owej instalacji w oferowanych przez kolegę cenach. Myślę ,że kolega "wyrzutnia" jest instalatorem . [/b]
Zapomniałem
Odnośnie materiału na instalację wody użytkowej MIEDZ jest bakteriostatyczna , a w PCV niestety rozwijają się bakterie Legionella

dartek
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 14 sty 2010, 17:38
Re: Koszt wykonania instalacji CO, wod-kan, gaz w domku jedn

autor: dartek » 17 sty 2010, 22:28

Dziekuje Kloledzy za cenne wskazówki ale dalej mało wiem o cenie robty w małopolsce, bardzo prosze o odp ludzi ktorzy to wykonuja lub to zlecali ( chodzi mi o normalny rzad wielkosci bez zylowania)-pozdrawiam:)

androlek
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2010, 22:48
Re: Koszt wykonania instalacji CO, wod-kan, gaz w domku jedn

autor: androlek » 18 sty 2010, 10:16

Pierwsza zasada , przeważnie w większości przypadków cena nie idzie w parze z jakością , nikt normalny nie wyceni pracy bez oceny na miejscu , bo można klijenta albo wystraszyć ceną ,albo zaniżyć.Cena zależy czy z materiałem czy bez , jeśli z materiałem wtedy koszt robocizny np. i stówa :D za punkt -doliczę drugą stówę w materiale , jeśli bez -wtedy sztywna cena za punkt :( np,dwie stówy - bo nie zarobię na materiale.W sumie i tak wychodzi na to samo, chyba że sam kupisz materiał w internecie (bo żadna hurtownia nie da ci takiego upustu) a wykona ci Pan Kazio z sąsiedztwa bo widział jak to się robi i jest to bardzo proste .

wyrzutnia
Aktywny
Aktywny
Posty: 211
Rejestracja: 22 lis 2007, 9:20
Re: Koszt wykonania instalacji CO, wod-kan, gaz w domku jedn

autor: wyrzutnia » 18 sty 2010, 17:15

jaki ze mnie instalator to wiedzą ci którym robiłem instalację ,jeśli chodzi o rejon robię w łódzkim i nie jestem najtańszy ,co do kotłowni to chyba gazowa jest najłatwiejsza i najszybsza do wykonania ,jeśli się nie wie co do czego to trzeba brać drogo żeby dniówki wyszły :lol: a co do rozdzielaczy nie doliczam,poza tym gratuluję klientów ,w każdym razie w domu nie siedzę :wink:

monterspec
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 30 gru 2009, 10:47
Lokalizacja: małopolska
Re: Koszt wykonania instalacji CO, wod-kan, gaz w domku jedn

autor: monterspec » 18 sty 2010, 17:17

Wszystko zależy od materiałów jakimi będzie wykonana instalacja.
Piotr Kołodziej Usługi grzewcze sanitarne


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 168 gości

Gotowe projekty domów