wiatroizolacja

Adaptacja poddasza na wnętrze użytkowe jest świetnym pomysłem, jednak czasami bardzo trudnym w realizacji. Tutaj dowiesz się o wadach i zaletach urządzeniu na poddaszu na sypialni, salonu czy pokoju dziecięcego.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

mariusuk
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 06 lip 2009, 21:42
wiatroizolacja

autor: mariusuk » 16 gru 2009, 0:13

witam!zamierzam adaptowac poddasze.dom ma mjuz 15 lat. dach wykonany jest z blachy falistej ale niestety nie zalozona jest wiatrizolacja.czy dobrze zrobie jak zaloze teraz wiatroizolacje miedzy krokwie?potem dam welne 15 miedzy krokwie pozniej paroizolacje a pozniej welne 5 cm?i znowu paroizolacje?
jak powinno to wygladac? z gory dzieki

samouk
Re: wiatroizolacja

autor: samouk » 16 gru 2009, 10:48

Nie wiem dokładnie, co rozumiesz pod "wiatroizolacją". Mnie też czeka docieplenie (mam blachodachówkę na pełnym deskowaniu). Najpierw między krokwiami zainstaluję (dla pewności) "wyplatankę" z drutu ocynkowanego dla ZAPEWNIENIA 3-4 cm szczeliny wentylacyjnej pomiędzy deskami a FOLIĄ PAROPRZEPUSZCZALNĄ. Potem wełna mineralna do spodu krokwi, a na to kolejna wastwa wełny mineralnej, aby w sumie było co najmniej 20 cm. Dopiero tutaj (pod rusztem) dam folię PAROIZOLACYJNĄ.
Fachowcy mi mówili, że to i tak zbyt bogato. Tak więc po co trzecia warstwa folii???

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: wiatroizolacja

autor: Andrzej Wilhelmi » 12 sty 2010, 22:34

mariusuk pisze:...jak powinno to wygladac?


Tu nie chodzi o żadną wiatroizolację a o krycie wstępne, którego nie masz! Należy zdemontować pokrycie dachu następnie zamontować np. folię wysoko paroprzepuszczalną, kontrłaty, łaty i pokrycie dachu. W tak wykonanym dachu możesz zamontować wełnę w dwóch warstwach i zamknąć je od wewnątrz folią paroizolacyjną. Pozdrawiam.

samouk
Re: wiatroizolacja

autor: samouk » 12 sty 2010, 22:52

Andrzej Wilhelmi pisze:
mariusuk pisze:...jak powinno to wygladac?


Należy zdemontować pokrycie dachu


Czy to aby nie przesada z tym zdjęciem dachu? Może wystarczyłaby folia paroizolacyjna obejmująca krokwie od spodu a potem już tak, jak Pan sugeruje?

Pozdr.
Jerzy

samouk
Re: wiatroizolacja

autor: samouk » 12 sty 2010, 22:57

Sorry, przejęzyczyłem się (i to dwa razy): nie zdjęcie dachu, tylko pokrycia dachu i nie folia PAROIZOLACYJNA pomiędzy krokwiami, tylko PAROPRZEPUSZCZALNA.
Jerzy

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: wiatroizolacja

autor: Andrzej Wilhelmi » 12 sty 2010, 22:58

Przedstawiłem profesjonalne rozwiązanie. Montaż od środka folii paroizolacyjnej jako krycia wstępnego może zakończyć się totalna porażką i w niedługim czasie skutkować kapitalnym remontem dachu. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: wiatroizolacja

autor: Andrzej Wilhelmi » 12 sty 2010, 23:05

Montaż krycia wstępnego prowadzony od wewnątrz nie daje możliwości oprowadzenia skroplin na zewnątrz budynku. Będzie powodował stałe zawilgocenie krokwi i murłaty co w efekcie może doprowadzić do butwienia drewna. Kapitalny remont dachu w dość szybkim czasie wielce prawdopodobny. Pozdrawiam.

samouk
Re: wiatroizolacja

autor: samouk » 12 sty 2010, 23:12

Andrzej Wilhelmi pisze:Montaż krycia wstępnego prowadzony od wewnątrz nie daje możliwości oprowadzenia skroplin na zewnątrz budynku. Będzie powodował stałe zawilgocenie krokwi i murłaty co w efekcie może doprowadzić do butwienia drewna. Kapitalny remont dachu w dość szybkim czasie wielce prawdopodobny. Pozdrawiam.

No dobrze, a jeśli by na deskowaniu była papa podkładowa pod blachodachówką, to czy też by trzeba było demontować pokrycie?

Pozdr.
Jerzy

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: wiatroizolacja

autor: Andrzej Wilhelmi » 13 sty 2010, 2:06

Nie, gdyż ta papa jest kryciem wstępnym. Należałoby pozostawić drożną szczelinę wentylacyjną pomiędzy wełną a deskami. Pozdrawiam.

samouk
Re: wiatroizolacja

autor: samouk » 13 sty 2010, 9:20

Andrzej Wilhelmi pisze:Nie, gdyż ta papa jest kryciem wstępnym. Należałoby pozostawić drożną szczelinę wentylacyjną pomiędzy wełną a deskami. Pozdrawiam.


Dzięki, "kamień z serca"! :D

Pozdr.
Jerzy


Wróć do „Wnętrza na poddaszu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości

Gotowe projekty domów