Problem z kierownikiem budowy

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

kura411
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 lis 2009, 11:55
Problem z kierownikiem budowy

autor: kura411 » 17 lis 2009, 12:05

Mam taki problem, pozwolenie o budowę zostało wydane w 1999 roku i do 2003 roku były wykonywane prace. W dzienniku budowy istnieje ostatni wpis w 2004 roku o pracach wykończeniowych. Problem polega na tym że od 2003 do teraz nie były wykonywane żadne prace a kierownik budowy zmarł w 2004 roku. Chcieliśmy oddać dom do użytkowania ale nie mamy zakończonego dziennika budowy. Moje pytanie jest następujące:
1. Jak mogę prawnie zmienić kierownika budowy żeby nadzór budowlany się nie czepiał?
2. W projekcie domu miał być piec gazowy do ogrzewania domu, czy mogę zmienić ten sposób ogrzewania na piec np. na pelet? Jeśli tak to jak to zrobić?

oleyu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 376
Rejestracja: 18 lis 2008, 17:24
Lokalizacja: dolnośląskie
Re: Problem z kierownikiem budowy

autor: oleyu » 25 lis 2009, 11:02

Trzeba zrobić projekt zamienny, bo pozwolenie na budowę jest nie ważne.
Za długa przerwa.

bielin
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 gru 2009, 23:38
Re: Problem z kierownikiem budowy

autor: bielin » 15 gru 2009, 23:46

Witam, proszę o podpowiedź co należałoby zrobić:
mój kierownik budowy w 2002 roku wyjechał sobie do USA i ślad po ni zaginął. Od tamtego czasu co roku jednak na budowie prace trwają. Żona kierownika twierdziła że on wróci - co roku ta sama śpiewka i tak minęło już sporo lat. Nie mam uzupełnionego dziennika budowy i nie wiem co teraz należałoby zrobić. Dom jest w stanie surowym zamkniętym. Nie mogę nawet zmienić kierownika budowy bo nie można go namierzyć. Co mam z tym fantem zrobić aby wyjść cało z tej sytuacji z jak najmniejszymi kosztami? Proszę o pomoc !

oleyu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 376
Rejestracja: 18 lis 2008, 17:24
Lokalizacja: dolnośląskie
Re: Problem z kierownikiem budowy

autor: oleyu » 16 gru 2009, 12:20

Najlepiej, aby uzupełnic wpisy w dzienniku na byle jakie roboty z przerwą nie większa niż 2 lata, żeby nie stracić pozwolenia na budowę. Następnie zgłosić do urzędu nowego kierownika budowy który obejmuje od dzisiaj obowiązki.

bielin
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 gru 2009, 23:38
Re: Problem z kierownikiem budowy

autor: bielin » 16 gru 2009, 23:54

Jeszcze tylko dodam, że ostatnio wyszło na jaw że on nie przystąpił do żadnej izby, zgodnie z nową ustawą która weszła i kierownik mój stracił w 2003 uprawnienia, więc o tyle ta sytuacja się utrudnia.

oleyu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 376
Rejestracja: 18 lis 2008, 17:24
Lokalizacja: dolnośląskie
Re: Problem z kierownikiem budowy

autor: oleyu » 17 gru 2009, 11:37

No to tylko tak jak Ci napisałem w wiadomości, skoro tamten nie należy do izby to nie ma po co nawet my zawracać gitary.

cracovia
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2010, 23:16
Re: Problem z kierownikiem budowy

autor: cracovia » 09 sty 2010, 23:24

witam, pytanie do oleyu w sprawie kierownika, mam podobna sytuacje tylko kto ma robic te wpisy w dzienniku skoro formalnie nowego kierownika nie ma a poprzedni jest daleko i porzucil obowiązki, wpisy w zasadzie w takim przypudku robi tylko kierownik; co na to nadzor budowlany jesli poprzedni kierownik formalnie oświadczeniem nie zrzekł sie swojej funkcji to de facto nie mozna chyba zatrudnic drugiego kierownika, prosze o szybkie wyjasnienia


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

Gotowe projekty domów