Lastryko

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

surfer7
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 25 paź 2009, 12:00
Lokalizacja: Gdynia/Wągrowiec
Lastryko

autor: surfer7 » 09 lis 2009, 16:25

Witam !!! czy ktoś mi poradzi co zrobić z lastryko w łazience,które bardzo dobrze się trzyma:( chcę położyć płytki na podłodze. dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
Zibi1000
rekomendowany doradca
Posty: 461
Rejestracja: 01 cze 2009, 8:55
Lokalizacja: Skawina / Kraków
Re: Lastryko!

autor: Zibi1000 » 10 lis 2009, 8:39

Proponuję;
- papier ścierny - solidnie przeczyścić
- grunt
- wylewka samopoziomująca lub zaprawa wyrównująca
- klej i płytki
Można dać folię w płynie na izolację

krejk
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:01
Lokalizacja: Gliwice
Re: Lastryko

autor: krejk » 10 lis 2009, 22:01

Witam
Przerabiałem ten temat już kilka razy, jestem amatorem w sprawach budowlanych ale zawsze jakoś sobie radze. Proponowałbym jednak skucie lastryka i zrobienie wylewki, przeliczałem już koszty nowej wylewki a wylewanie zapraw samopoziomojących (które do tanich nie należą), lepszy klej i tak dalej. Wychodziło mi taniej zrobienie nowej wylewki. Oczywiście można to tak zrobić ale gwarantuje że skucie lastryka i wylanie nowej wylewki zaoszczedzi troche problemów na przyszłośc takich jak na przykład odklejenie się kafli lub pękanie. No a poza tym kafle kładzie się już na równą poziomą podłoge co jest oczywiście łatwiejsze i tańsze
Pozdr
Acha zapomiałem napisać że pod nową wylewke zawsze daje folie budowlną (izolacja przed wilgocią) i jeżeli wylewka jest zbyt gruba jakieś zbrojenie (aby nie pekała) np. z siatki

siwy82
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 16 lis 2009, 7:38
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:
Re: Lastryko

autor: siwy82 » 16 lis 2009, 7:55

Oczywiście zawsze najlepiej skuć lastryko. Jeśli ktoś bardzo nie chce tego robić to sposób jest prosty, pod warunkiem że te lastryko jest stabilne, czyli nie rusza sie nie ugina, jeśli jest złożone z kilku części to nie ma miedzy nimi ruchu, można zastosować grunt który tworzy powierzchnie chropowate ( z kawałkami krzemu) i na to użyć kleju do płytek na podłoża krytyczne (producent często umieszcza informacje na worku, są to kleje które dopuszczają układanie "płytka na płytce". Jest to rozwiązanie na lata, tylko musi być podłoże stabilne.

bronek1980
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2009, 19:52
Lokalizacja: Józefów/Otwock
Kontaktowanie:
Re: Lastryko

autor: bronek1980 » 27 lis 2009, 22:31

surfer7 pisze:Witam !!! czy ktoś mi poradzi co zrobić z lastryko w łazience,które bardzo dobrze się trzyma:( chcę położyć płytki na podłodze. dzięki za pomoc.


Witam.
wszyscy proponują skucie, czemu??
proponuje sprawdzenie grubosci wylewki poprzez nawiercenie sobie otworu w jakim kolwiek miejscu.
jesli okaze sie iz wylewka ma wiecej niz 5-6cm to grunt (tylko nie z hiper marketu) i płytka :D (pod warunkiem ze nie jest popekane lastryko).
pozdrawiam

piterek63
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 28 lis 2009, 18:11
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:
Re: Lastryko

autor: piterek63 » 28 lis 2009, 18:32

witam

jesli lastryko dobrze sie trzyma to proponuje ponacinać diaksem powierzchnie, zagruntowac gruntem głębokopenetrującym lub zasmarować na zero klej elastyczny ( specyfikacja C2 TE), wtopic w klej siatkę elewacyjną i nastepnie kleic plytki na tym samym kleju.

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11
Re: Lastryko

autor: adamis » 30 lis 2009, 20:49

Racja. Kilka podłóg tak zrobiłem, tyle, że bez siatki. Ważne też jest dokładne odtłuszczenie lastryko, bo przez lata różne rzeczy tam poprzywierały.
Ale i skuwanie lastryko nie jest żadnym problemem. Byle zacząć, a potem idzie z łatwością.
adam

majki1
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 sty 2010, 9:49
Re: Lastryko

autor: majki1 » 07 sty 2010, 9:54

Witam. Tez mam problem z lastryko bo mam je w łazience,skuc niemogę a chce przykleić dechę dębowa.Jak przygotowac lastryko pod klej????

krejk
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:01
Lokalizacja: Gliwice
Re: Lastryko

autor: krejk » 08 sty 2010, 13:46

Cześć
A mogę wiedzieć dlaczego nie możesz skuć lastryka?
Poprosu jestem tego ciekaw
Pozdr


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 58 gości

Gotowe projekty domów