Obluzowanie baterii nawannowej

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Grzechotka
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:00
Obluzowanie baterii nawannowej

autor: Grzechotka » 02 sty 2010, 22:21

Mam mały problem z baterią nawannową. Mianowicie jakby od użytkowania obluzowała się jej szywność i trochę się chwieje (obluzowanie krzywików między wanną a baterią). Pewnie można ją jakoś dokręcić by była bardziej sztywna tylko nie wiem czy chcąc to zrobić bedę musiał dostać się "pod wannę" (półkę g/k wyłożoną kafelkami) czy wystarczy odkręcić baterię i dokręcić "krzywiki". Trochę się boję, że mogą pod półką łazienkową pod którą doprowadzono wodę do baterii pojawić się zacieki i niechcący zaleję sąsiada.

Niestety może moje pytanie jest trywialne ale takie sprawy to dla mnie since fiction.

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11
Re: Obluzowanie baterii nawannowej

autor: adamis » 03 sty 2010, 20:40

To można zrobić tylko od spodu. Jest tam nakrętka dość trudna do dokręcenia bez jakiegoś sprytnego klucza lub dogodnego dostępu.
Mam nadzieję, że jest tam dojście.
adam

norwoks0
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 63
Rejestracja: 05 lip 2009, 22:25
Lokalizacja: Toruń
Re: Obluzowanie baterii nawannowej

autor: norwoks0 » 03 sty 2010, 21:59

Można kluczem dokręcać nakrętkę ,ale jeśli o tym samym myślimy to końcówka "trzonka" śruby ma nacięcie i jeśli jest luz lekki w baterii to można śrubokrętem spróbować dokręcić . W przypadku jeśli to nic nie da to warto wykręcić tą śrubę montażową nakręcić nakrętkę o 1,2 obrotyi przy pomocy śrubokręta wkręcić wszystko .
W paintcie zrobione -> -http://images49.fotosik.pl/244/e065d437f5bab14amed.jpg


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości

Gotowe projekty domów