kiedy meldunek

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

lumiano
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 27 lut 2008, 14:46
kiedy meldunek

autor: lumiano » 28 gru 2009, 0:04

witam!!!
mam pytanko, jestem w trakcie budowy domu,
kiedy mogę się w nim zameldować
czy dopiero po całkowitym odebraniu budynku czy można wcześniej?

Omen07
Aktywny
Aktywny
Posty: 132
Rejestracja: 26 wrz 2008, 18:29
Lokalizacja: podkarpacie
Re: kiedy meldunek

autor: Omen07 » 28 gru 2009, 5:44

Na podstawie "Budujemy Dom" >Kiedy mogę się zameldować w nowo wybudowanym domu? <


Budowa naszego domu będzie niedługo skończona. Chcemy się do niego wprowadzić, ale zastanawiamy się, kiedy z formalnego punktu widzenia możemy się w nim zameldować?
Odpowiedź eksperta: W domu można zamieszkać po wykonaniu wszystkich prac budowlanych i zawiadomieniu Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o zakończeniu budowy i zamiarze użytkowania budynku. Jeśli po 21 dniach od zawiadomienia organ ten nie zgłosi sprzeciwu, użytkowanie domu jednorodzinnego nie wymaga uzyskania ostatecznej decyzji o pozwoleniu.
Obowiązek meldunkowy polega na zameldowaniu się w miejscu pobytu stałego lub czasowego i jest po prostu potwierdzeniem stanu faktycznego. Do zameldowania potrzebne jest przedstawienie tytułu prawnego do lokalu, w którym zamierza się przebywać – w Państwa przypadku wystarczy pokazać wypis z księgi wieczystej nieruchomości.
Pozdr. Adam


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

Gotowe projekty domów