Roben Monza Plus czy Fleming (kasztan)? A może Koramic E32?

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

desperado
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 63
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:15
Lokalizacja: malopolska
Roben Monza Plus czy Fleming (kasztan)? A może Koramic E32?

autor: desperado » 16 kwie 2009, 13:49

Właśnie stoje przed dylematem jak w tytule. Porównując oba Robeny, to wrażenia estetyczne przemawiają za Flemingiem bo mniejszy. Ponadto jego zamki wydają się być lepsze. Co prawda ja jestem laikiem więc na "oko" to ja tego ocenić nie potrafię, ale nie da się nie zauważyć że w Flemingu zamki są wyższe i szersze, więc pewnie dachówki bardziej na siebie nachodzą i może przez to dach jest bardziej szczelny.
Ale na składzie poinformowano mnie że właśnie Flemingi są bardziej krzywe od Monzy+ i klienci przez to bardziej narzekają. Moja ekipa zna się na Robenie i w ogóle nie narzeka na ich krzywość. Chłopaki umią je układać, w mojej okolicy kryli w zeszłym roku 2 dachy oba Monzą.

Czytając te wszystkie negatywne opinie o jakiści angoby na Robenie zaczynam się wahać. W składzie mówią że Roben się znacznie poprawił od czasów boomu budowlanego sprzed 2 lat, gdzie sprzedawali straszne dziadostwo wiedząc że ludzie i tak kupią. Teraz muszą szanować klienta i się zaczęli starać. Jakie są wasze opinie?

A może jednak odpuścić sobie Robena i wziąć Koramic E32? Też ładny, zamki wyglądają jeszcze pożądniej, dachówka prawdziwie niemiecka z Gorlitz, na składzie bardzo je chwalili. Tylko że różnica w cenie między Robenem a Koramikiem znaczna na wstępnej wycenie (Fleming - 2000 zł droższy od Monzy, a E32: 5000 zł droższy od Fleminga). Ale to i tak wychodzi taniej niż np Rupp lub Creaton.

Proszę o opinie na temat dachówek z tytułu

Awatar użytkownika
Techno200
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 28 lip 2008, 13:25
Lokalizacja: Chełm/Lublin

autor: Techno200 » 16 kwie 2009, 20:22

Nie wiem, jak inne dachowki, ale E32, to parzadny produkt, Prosty, solidny, maly gabarytowo i angoby sa takie powiedzmy sliskie. Warta uwagi jest angoba szlachetna kasztanowa, cenowo stosunkowo dobrze wychodzi czerwona (ceglasya) angoba.

RafałW
Aktywny
Aktywny
Posty: 206
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:15
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

autor: RafałW » 16 kwie 2009, 21:53

Z tego całego układu to najlepiej wypada Koramic E32.

Rudolf Bras jr.
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 650
Rejestracja: 29 wrz 2007, 16:29
Lokalizacja: znienacka

autor: Rudolf Bras jr. » 17 kwie 2009, 19:59

Techno200 pisze:Nie wiem, jak inne dachowki, ale E32, to parzadny produkt, Prosty, solidny, maly gabarytowo i angoby sa takie powiedzmy sliskie. Warta uwagi jest angoba szlachetna kasztanowa, cenowo stosunkowo dobrze wychodzi czerwona (ceglasya) angoba.


Dodaj jeszcze totalnie plamiasty, zupełnie ciapkowany (jak rustykalny Roben, tyle że tam jest to celowe działanie :D ) E-32 z Goerlitz czyli dawny von Muller w kasztanie to totalna kaszana. gabaryty , wymiary, nasiąkliwość, twardość - super, kolorystyka przynajmniej kasztana, to dno ( zresztą za czasów von Muller było to samo)fakt faktem, Niemcy wcale się tymi różnymi odcieniami nie przejmują, to jest ceramika, taki jest proces i tak ma być..., ja to wiem , gorzej z klientami (na wystawkach z reguły jest to tak przebrane, że wygląda super jednolity odcień ) to już robota handlowców :wink: , jak dach ułożysz - "panie, czemu to takie plamiaste ? "
Nikt mnie nie przekona że białe jest białe, a czarne to czarne !

Awatar użytkownika
marcinradom
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 953
Rejestracja: 04 cze 2006, 9:44
Lokalizacja: dach.radom.pl
Kontaktowanie:

autor: marcinradom » 19 kwie 2009, 7:56

napisał by tu coś ciekawego ale rudolf znów napisze żem monotematyczny ;-)
pozdrawiam

desperado
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 63
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:15
Lokalizacja: malopolska

autor: desperado » 19 kwie 2009, 8:09

Ależ śmiało Marcinieradom. Jak masz jakąś ciekawą opinię to wal!

Ja po paru rozmowach na składach budowlanych zaczynam się coraz bardziej skłaniać ku Robenowi. Np. rozmawiałem z właścicielem składu, który sam sobie właśnie kryje dom i wybrał właśnie Robena Monza Plus. Hmm, to o czymś świadczy

RafałW
Aktywny
Aktywny
Posty: 206
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:15
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

autor: RafałW » 19 kwie 2009, 12:54

Oczywiście - świadczy tylko o tym, że go (Robena) sprzedaje, a nie układa. Pozatym jak dużo tego Robena sprzeda to producent się także odwdzięczy :lol: . To dosyć powszechna praktyka.

Awatar użytkownika
Techno200
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 28 lip 2008, 13:25
Lokalizacja: Chełm/Lublin

autor: Techno200 » 20 kwie 2009, 18:04

Rudolf Bras jr.:

coz, ja nie twierdze ze nie trzeba mieszac, bo trzeba. Pozatym nie ma produktu idealnego. 8)

Rudolf Bras jr.
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 650
Rejestracja: 29 wrz 2007, 16:29
Lokalizacja: znienacka

autor: Rudolf Bras jr. » 20 kwie 2009, 19:51

Możesz sobie mieszać, losować itd. co tylko chcesz bo i tak gów... z tego wychodzi, ideałów owszem nie ma, ale żeby za takie pieniądze, był taki kameleon, to dziękuję bardzo i wybieram co innego...
Nikt mnie nie przekona że białe jest białe, a czarne to czarne !

Awatar użytkownika
Kamilk
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 06 maja 2009, 12:47

autor: Kamilk » 12 maja 2009, 8:40

Witam
W 2008r zdecydowałem się na pokrycie dachu dachówką firmy Roben falista średzka plus brązowo-czarna. Już na jesień zauważyłem pierwsze rysy na powłoce. Teraz po zimie popękana jes cała powłoka (zdjęcie w mojej galeri)Zgłosiłem reklamacje. Przedstawiciel producenta stwierdził, że u nich to w normie. Czy to jest to normalne?

rozyczka1191
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 31 paź 2009, 0:09
Lokalizacja: dolny śląsk
Re: Roben Monza Plus czy Fleming (kasztan)? A może Koramic E

autor: rozyczka1191 » 27 lis 2009, 22:34

w zadnym wypadku to nie jest normalne

rosek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 23 sie 2009, 21:17
Re: Roben Monza Plus czy Fleming (kasztan)? A może Koramic E

autor: rosek » 27 lis 2009, 23:08

rozyczka przestań się udzielać w tematach o których niemasz pojęcia. piszesz chyba na wszystkich forach na temat dachówek ceramicznych a sama niewiesz co masz zrobić ze swoją. Kamilk ma 30 lat gwarancji na tą dachówke i tego spękania napewno niewidać z ziemi, dopiero po wejściu na dach. Występowaniu harysu jest jak najbardziej dopuszczalne przez normę i nic z tym niezrobisz producentowi. Z dołu tego defektu nie widać i o to chodzi, a jeśli spękania (odpukać) okażą się szkodlwie to dużo przed upływem tych 30 lat gwarancji powłoka się rozleci i wtedy producent będzie musiał uznac gwarancje. Niema się co podniecać defektami widocznymi z odległości kilkudziesięciu centymetrów i dotyczy to wszystkich producentów. W niemczech już podobno wprowadzili zmiane do norma która mówi, że wygląd dachówke nalezy oceniać "z dołu". W Polsce wszyscy chcą mieć dachówke w jakości zastawy stołowej i przy cenie najlepeij 2 zł za sztukę :evil:

rozyczka1191
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 31 paź 2009, 0:09
Lokalizacja: dolny śląsk
Re: Roben Monza Plus czy Fleming (kasztan)? A może Koramic E

autor: rozyczka1191 » 01 gru 2009, 23:04

odezwal sie obronca dachowek
ciekawa jestem czy tak samo bys sie udzielal jakby sam mial taki problem

a moim to sie nie martw :P


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 53 gości

Gotowe projekty domów