Prezentacja ofery przez hydraulika

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Paweł Mieleszkiewicz
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 17 lis 2006, 13:01
Prezentacja ofery przez hydraulika

autor: Paweł Mieleszkiewicz » 20 lis 2009, 17:19

Witam!

Temat być może brzmi górnolotnie natomiast chciałbym się dowiedzieć jak instalatorzy prezentują oferę serwisową zwykłemu Kowalskiemu, który nie zna się na budowie instalacji.

Wyobraźmy sobie sytuację zespustej pompy c.o. Czy instalatorzy pytają Kowalskiego czy chce najtańszą pompę czy lepszej jakości - najdroższą? Czy pokazują faktury zakupu danej pompy dla Kowalskiego czy wyceniają koszt całej naprawy łącznie z robocizną?

Pozdrawiam!

Paweł M.

er0s
Aktywny
Aktywny
Posty: 131
Rejestracja: 17 maja 2008, 17:58
Lokalizacja: aleksandrów kujawski
Re: Prezentacja ofery przez hydraulika

autor: er0s » 21 lis 2009, 11:56

Ja pytam czy tania czy dobra! wyceniam razem z kosztami robocizny. Jak klient chce zobaczyć faktury to niech sam kupuje pompę. Idąc do sklepu nie prosisz chyba o wgląd w faktury za bułki?

Jarek22
Aktywny
Aktywny
Posty: 110
Rejestracja: 10 lis 2008, 10:17
Lokalizacja: bieszczady :D
Re: Prezentacja ofery przez hydraulika

autor: Jarek22 » 21 lis 2009, 12:12

a ja się nie pytam...biore dobre i sprawdzone bo nie widzi mi się później jeździć i wymieniać pozatym na "gó...e" nie robie,po skonczonej robocie rozliczam materiały wystawiam fakturę a klient przychodzi i płaci.(oczywiście mówię ile za robotę ile za materiały)

pzdr.
już 24 :p

er0s
Aktywny
Aktywny
Posty: 131
Rejestracja: 17 maja 2008, 17:58
Lokalizacja: aleksandrów kujawski
Re: Prezentacja ofery przez hydraulika

autor: er0s » 21 lis 2009, 12:32

ja tez staram się robić z dobrych materiałów, ale nie każdy klient chce dobre,

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11
Re: Prezentacja ofery przez hydraulika

autor: adamis » 21 lis 2009, 22:46

Tanie, wcale nie jest zawsze jednoznaczne ze złym, tak samo jak drogie z dobrym. Trzeba po prostu orientować się w jakości produktów, a nie kupować najdroższą pompę na rynku i uznać sprawę za załatwioną pozytywnie.
Od lat montuję jedne z tańszych pomp Turdus i jeszcze żadna nie padła.
Za to Grundfosy już 3, identyczne Leszno 2 i z Wilo też ostatnio miałem kłopoty.
Nie mam serca wcisnąć ubogiej emerytce pompę za 450zł, skoro równie dobra kosztuje 240.
adam

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Prezentacja ofery przez hydraulika

autor: Jarecki79 » 22 lis 2009, 19:47

Potwierdzam opinię Adamisa o pompach Turdus, choć kilka reklamacji się zdarza. Ogólnie jednak to bardzo mały odsetek. Turdus to naprawdę solidne wyroby za przyzwoitą cenę.

Z drogich pomp warto zainwestować w energooszczędne, jak kogoś stać. Na najwyższym biegu zużywają max.15W a najniższy to ok.3W w porównaniu do tradycyjnej pompy od ok.90W na najwyższym biegu do ok. 35W na najniższym przy takiej samej wydajności. W dodatku te energooszczędne mają tryb nocny i obniżają wówczas swój przepływ...


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: FB ext hit [Bot] i 181 gości

Gotowe projekty domów